Създаване на първи Bitcoin портфейл и теглене на 50.000лв

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от Paypalsux, Дек 19, 2017.

1. Paypalsux

Paypalsux New Member

Рег.:
    Септ 8, 2017
    Съобщения:
    8
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, очаквам скоро плащане с 2 биткойна и за мен това са много пари, които искам да изтегля веднага, моля да ми кажете къде е най-сигурно да си направя портфейл и как да го използвам за да остане анонимен ип адреса ми защото знам, че е незаконно. Също така къде да изтегля около 50.000 лв , доколкото знам банките са забранили биткойн транзакциите. Може въпросите ми да са глупави за някои хора, но просто ми е за пръв път и сумата е голяма за мен за това искам да се допитам и до вас. Благодаря за отделеното време

2. webstil

webstil Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2009
    Съобщения:
    1,665
    Харесвания:
    86
    Точки:
    48
    Кое е незаконно?

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,980
    Харесвания:
    1,519
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Не мисля, че е незаконно. Изчакай да се включат и другите, който управляват такива портфейли, за да те посъветват за система, в която да ги прехвърлиш. И отделно си направи ресърч къде се съхраняват повечето, и най-вече да отговаря на изискванията ти. Според мен лесно може да ги изтъргуваш като се сдобиеш с тях. В момента дори се избиват за тях.

4. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    686
    Точки:
    113
    Този портфейл - https://electrum.org/
    Не е незаконно.
    Имаш 2 варианта а - бг борса (една специално се занимава с големи суми) и чужда борса (много дълъг процес за верифициране и тн)
    И при двата случая щом ги обърнеш в лв. по твоя сметка ще трябва да платиш данък от 10% ( на 50 000 лв това са 5 000лв.).

5. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    927
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Това на какво основание?

6. elflame

elflame Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2014
    Съобщения:
    484
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    ще ми е любопитна темата пиши ако успеш да си вземеш парите, защото аз съм с впечатление, че това в България е невъзможно в момента, говоря да обърнеш биткойн в долари или лева, защото ми казаха, че това в България а и редица Европейски страни е невъзможно!

7. elflame

elflame Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2014
    Съобщения:
    484
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    Защото въпреки опита на много хора да промотират биткойна като валута то не е а е стока и съответно ти правиш печалба от продажбата на тази стока съответно плащаш данък печалба 10 % :D

8. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,980
    Харесвания:
    1,519
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Напротив, възможно е. Един приятел си взе кола с купени преди време биткойнти. Но пък и ПИБ работеха с тях. :)

9. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    823
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    Продай си ги в Crypto.bg, те точно с това се занимават, пиши им на мейла за въпроси, бързо отговарят.

10. elflame

elflame Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2014
    Съобщения:
    484
    Харесвания:
    32
    Точки:
    28
    не говоря за преди а за сега след като банките не работят с крипто стоки :D

11. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    823
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    Пускаш си ги през Crypto.bg и ще ти ги изплатят някъде в офис на Изипей, но трябва да е в централен офис да имат такива суми. Така поне мисля аз, че ще стане най-лесно без да намесваш банките.

12. Вискяр Градинаров

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    927
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    За тази цел си има годишна данъчна декларация.
    Аз питах защо веднага трябва да се плащат 10%.
    То и $/€ да купиш на лев и продадеш на два си е приход и подлежи на деклариране.

13. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    686
    Точки:
    113
    Къде си прочел думата “веднага”?

14. Вискяр Градинаров

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    927
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Вече не следя активно творчеството на родните бюрократи и като нищо и това може да поискат.
    След като има авансово внасяне на данъци...

15. svetloslav

svetloslav New Member

Рег.:
    Дек 19, 2017
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Аз имам желание да продам litecoin-ни някой може ли да съдейства.

16. HighLifer

HighLifer Member

Рег.:
    Септ 23, 2016
    Съобщения:
    154
    Харесвания:
    10
    Точки:
    18

Сайтът временно не работи!
    За съжаление сме принудени да спрем сайта по време на празниците. За подробности: кликнете тук

Моля да ни извините за неудобството, ще се постараем максимално бързо да възобновим услугите.

17. HukoOo

HukoOo New Member

Рег.:
    Ян 5, 2012
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Колега, първо биткойн не е незаконен! Второ, биткойн не е "СТОКА"! Трето няма такова нещо като "ВЕДНАГА" си задължен да платиш данък печалба! По въпроса със данък печалба от бикойн, да факт е че българското законодателство гласува и прие закон за облагане с данък на печалбата от търговия/добив на биткойн, но все още няма система за следене на тези транзакция на територията на държавата, което значи че е доста трудно да се докаже печалбата от тях, освен ако не си данъчно издирвано лице и обект на разследване, тогава борсата, през която обменяш валутата при разследване ще предостави нужните данни на разследващите органи! Като вариант за обмяна на биткойн през борса на територията на България, имаш следното : 1) www.crypto.bg (към момента работят с EasyPay, Epay - за по-големи суми е добре да работиш с централен офис) , 2) www.cryptobank.bg (в тази борса можеш да обменяш не само биткойн, а още 4 криптовалути) .. Относно портфейл, който е сигурен, отговорът ми е, че всеки портфейл който инсталираш на личния си компютър е достатъчно сигурен за бързи транзакции , тъй като трябва да си персонално обект на хакерска атака, за да загубиш нещо от него, а това е доста рядко срещано и трудно (не невъзможно, разбира се!) ... Съветът ми ако се притесняваш от данъчни облагания или евентуално глоби след време е следния : Получените биткойни обменяш например във ЕТЕР (Ethereum - ETH) , и продаваш етерите през www.cryptobank.bg, директно в микросметка или през EasyPay, така дори данъчните да искат да "докопат" нещо от транзакцията ти, или да те обвинят в нещо, няма как да стане, тъй като тази валута не е обект на облагане с данък , нито на закон от законодателството.

P.S : Добър личен портфейл към момента е Jaxx (инсталира се лесно, достатъчно сигурен е, работи се бързо и лесно)

lz1nud харесва това.
  18. HukoOo

HukoOo New Member

Рег.:
    Ян 5, 2012
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Litecoin, можеш да продадеш директно през www.cryptobank.bg , към момента ще работят след нова година.

19. HukoOo

HukoOo New Member

Рег.:
    Ян 5, 2012
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Ако си ходил в НАП и си опитвал да си платиш данък печалба от биткойн, предполагам си наясно, че там нямат и идея за какво иде реч! Долар/Евро не може да се сравняват с биткойн, тъй като са признати разплащателни средства на територията на държавата и е нормално да се облагат с данък приходите от тях, докато биткойн все още не е признат за такова и няма как да облагаш нещо с данък, което образно казано несъществува!

Последно редактирано: Дек 25, 2017
  20. Leverage

Leverage Active Member

Рег.:
    Юли 3, 2015
    Съобщения:
    394
    Харесвания:
    88
    Точки:
    28
    bitcoinborsa/tochka/bg

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice