Сървър Win 2003 R2-избор на контрол панел?

wiseman

New Member
Здравейте,

Вашият форум много ми допадна и мисля, че точно тук мога да попитам интересуващите ме въпроси.
Та да си дойда на думата-В работата се сдобихме с едно чудо с четириядрен ксеон 5430 и с подходящ райд масив.
Ползваме го като файлов сървър, но му дигнах и фтп и мейл както и IIS.
Тъй като си имам IP(външно)за него а и домейн, кой панел бихте препоръчали за да хостна на него няколко сайта.
До сега не съм се занимавал с панели освен cPanel (главно да поддържам фирмения сайт и пощите), но мисля че нямат за Windows server 2003 R2.Както и да е. Очаквам вашите препоръки и мнения

Благодаря
Пожелания за лек и успешен ден
 
така като четох, защото и аз ги мисля тези неща h-sphere, но пък като си имаш достъп до него и няма да продаваш хостинг можеш и без панел според мен
 
Последно редактирано:
От: Re: Сървър Win 2003 R2-избор на контрол панел?

така като четох, защото и аз ги мисля тези неща h-sphere, но пък като си имаш достъп до него и няма да продаваш хостинг можеш и без панел според мен

По принцип да, но идеята ми е по-скоро Аз да се науча как точно се инсталва и администрира такова чудо (не става само с книги, трябва и практика).В къщи съм вдигнал и един Slackware, но в линукса съм нов и трябва доста да чета все още.
 
От: Сървър Win 2003 R2-избор на контрол панел?

Аз ползвам Plesk и съм доста доволен
Благодаря за препоръката, но те моля да конкретизираш точно кой продукт на плеск ползваш защото малко се обърках в сайта им.:shock:
Имат няколко продукта за администриране на хостове:
expand,helm,control panel...тн.
прочетох няколко pdf но така и не ми стана много ясно.
Също би ли препоръчал някаква литература за плеск-а или тя си върви с продукта?
 
От: Сървър Win 2003 R2-избор на контрол панел?

Здравей,

Ние поддържаме подобен сървър и сме изтествали всички посочени тук контролни панели. Общия резултат е, че всички имат недосаттъци - някои са тежки, на други липсва важна функционалност.

Плеск не е лош вариант, но не го препоръчвам освен ако не смятате да правите платена услуга.

Един добър компромисен вариант е Хостинг Контролер:
hostingcontroller.com

Ок са засега...

Поздрави,
Ангел
opticle.net - corporate asp.net hosting
 

Горе