Съюзът "и" в заглавието на страницата

Беджев Стил

Well-Known Member
Ако имате две ключови думи в заглавието на страницата :
Примерно "любопитни факти" и " интересни факти" и нормално е да ги обедините за да звучи по добре , примерно
"интересни и любопитни факти" .

Въпросът ми е търсачката ще разбере ли това и как ще го анализира
Ясно ми е. че няма еднозначен отговор в това как работи интелекта на търсачката, но все пак може да имате някакви наблюдения.
Най-лесния вариант е да се жертва едната дума, за да остане тежестта върху само една ключова дума.

Благодаря предварително.
 
Ще хване и двете, тъй като го съдържа, нищо, че си ги "разделил" така със съюз "и". Но слагаш първо думичката, която ти е по-важна, като седи от пред, ще е ясно, че ти е приоритетна и най-вече за това се отнася страницата. Няма да изгубиш каквато и да е тежест и на едната и на другата. Да, щеше да е добре да са по отделно, но тук вече не изглежда добре и което е по-лошото може да се възприеме и като стъфинг. ;)
 
От: Re: Съюзът "и" в заглавието на страницата

Ще хване и двете, тъй като го съдържа, нищо, че си ги "разделил" така със съюз "и". Но слагаш първо думичката, която ти е по-важна, като седи от пред, ще е ясно, че ти е приоритетна и най-вече за това се отнася страницата. Няма да изгубиш каквато и да е тежест и на едната и на другата. Да, щеше да е добре да са по отделно, но тук вече не изглежда добре и което е по-лошото може да се възприеме и като стъфинг. ;)

Няма да се възприеме така, скоро направих подобен експеримент със сайт с думата "автовишки" и го индексира директно на втора страница в началото по тази фраза, въпреки че сложих title Продажба на автовишки | Наем на автовишки | Името на фирмата. След това го оправих, но ми беше интересно да видя как ще се получи, тъй като всеки казва различни неща за тези тайтъли. Според мен е най-добре да ги раздели човека по начина, който написах, освен ако не иска да запази едната, придавайки ѝ по-голяма тежест, което е и най-лесният вариант, както той сам каза :)

Тук по-скоро си мисля дали няма да възприеме фразата като една и да я индексира по този начин, това би ме притеснило. Може да направи експеримент и с двата начина, ти разбираш от SEO и предполагам знаеш, че много от нещата се учат по този начин, тъй като това не е точна наука :)
 
От: Съюзът "и" в заглавието на страницата

Да споделя мои наблюдения по въпроса...
Ако се придържам към примера "интересни и любопитни факти":
Забелязала съм, че не само двете\думи може да се индексират, но и части от думите и произволни комбинации от тях.
Примерно "интерес", "опитни факти". Но това зависи и от употребата им в текста, честота, полезността на текста, евентуални изображения към тях, употребата им в мета тагове, заглавия и подзаглавия.
Търсещите машини стават все по-умни и колкото повече се опитваме да ги надхитрим, толкова повече се усъвършенстват да не ни минават номерата.
Обема на информация в Интернет лавинообразно расте и търсачките все повече ще се научат да откриват полезно съдържание.
И ако се върна към примера, те ще започнат да преценяват, кое е любопитно и интересно за нас, като потребители.

Конкретно и на кратко, аз без притеснение бих употребила съюза, ако и двете думи присъстват в текста и определят съдържанието.
 
Имам сайт за световния пазар и там заглавието на хоума е такова (използвайки примера горе): Интересни факти и любопитни истории (да речем), като за интересни факти и за любопитни факти е супер с класирането. Дори за интересни истории. Та, по мои наблюдения е важно не толкова да се комбинира с някакви мега кунг-фу техники, а просто да се излее едно логично и смислено изречение, обхващащо тези 2-3 кл. думи, които искаме.

Но вече всеки сам си преценява разбира се. Аз лично залагам на добрата комбинация, приоритета на думата, която искам и доста разчитам на логичното заглавие. Като видя сайт с Евтини маратонки | Маркова маратонки | Вносни маратонки и то на хоума, дори и за категория е зле, и направо си мисля все, че това не е никак правилно. Но явно човека много държи да е задоволи технически бота, а потребителя след това.
 

Горе