С днем победы! Помнете!

vladko82

Active Member
Страхотно обръщение на Кримските управници! Дядо ми, лека му пръст, се беше бил при река Драва, войната го промени напълно, разболя се рано от склероза, която в крайна сметка го погуби през вече далечната 1998г. От него помня едно- били обградени от германците, обръча се свивал около тях, когато в един момент дошли руснаците и бягайки срещу куршумите, уплашили и отблъснали швабите. Благодарение на тях ме има днес мен, така че, ще съм вечно благодарен и ще помня до гроб!
В памет на всички загинали българи, руснаци и други славянски народи!
 
От: С днем победы! Помнете!

Днес е ден за траур, не празник.
Днес Руските помияри и техните събратя ни обрекоха на вечна мизерия.
Амин.
 
От: С днем победы! Помнете!


Репортнах те, защото се гавриш с паметта ня дядо ми. Това не е политическа тема. Моля без хейт и политика в тази тема! Благодаря!
 
От: С днем победы! Помнете!

Репортнах те, защото се гавриш с паметта ня дядо ми. Това не е политическа тема. Моля без хейт и политика в тази тема! Благодаря!
Не мога да си изкажа мнението ли?
 
От: С днем победы! Помнете!

Днес е ден за траур, не празник.
Днес Руските помияри и техните събратя ни обрекоха на вечна мизерия.
Амин.

Щот на победените така им се пада. То българия винаги са ту с едните, ту с другите, фурнаджийска лопата - другаря Сталин отсича, че България е победена страна, така че...

Днес колкото и на някой да не му харесва е голям ден за Русия и никой нищо не може да направи, защото Русия, СССР или както и да се казва е била, е и ще бъде велика страна. Аз се гордея, че съм наполовина руснак и ме е срам често, че съм и наполовина българин заради такива тъпи продажници като теб и подобни на теб, които мислят, че на някой в америка или европа му дреме за нас. Те те смятат за по-долен от куче, а ти им лижеш гъза :D Балък...
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Още един заблуден.
Защо реши, че съм на страната на
америка или европа
?
Щот на победените така им се пада. То българия винаги са ту с едните, ту с другите, фурнаджийска лопата - другаря Сталин отсича, че България е победена страна, така че...

Днес колкото и на някой да не му харесва е голям ден за Русия и никой нищо не може да направи, защото Русия, СССР или както и да се казва е била, е и ще бъде велика страна. Аз се гордея, че съм наполовина руснак и ме е срам често, че съм и наполовина българин заради такива тъпи продажници като теб и подобни на теб, които мислят, че на някой в америка или европа му дреме за нас. Те те смятат за по-долен от куче, а ти им лижеш гъза :D Балък...
 
От: С днем победы! Помнете!

Не мога да си изкажа мнението ли?

Не си го изказвай тази тема, ако обичаш. Дразнещо и обидно е както за мен, така и за доста други потребители! Благодаря ти предварително!
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Още един заблуден.
Защо реши, че съм на страната на
?

Щото, който обижда на помияри, един цял братски народ, който те е спасил от смърт два пъти - не само от нацистите, а и от турците е жалък и не заслужава моето уважение. Сега разбра ли?
 
От: С днем победы! Помнете!

Едни честват победа, ама и те не знаят каква - подвластни на пропагандата ще кажеш червената армия солово изнесе победата, други не искат да чуват този ден защото бележи и официалното падение на БГ - потвърждавайки окупацията и 45 години комунизъм, който в първите си години белязан като червеният терор. Историята е хубаво нещо да я помните!
 
От: С днем победы! Помнете!

Дядо ми, лека му пръст, се беше бил при река Драва, войната го промени напълно, разболя се рано от склероза, която в крайна сметка го погуби през вече далечната 1998г. От него помня едно- били обградени от германците, обръча се свивал около тях, когато в един момент дошли руснаците и бягайки срещу куршумите, уплашили и отблъснали швабите. Благодарение на тях ме има днес мен, така че, ще съм вечно благодарен и ще помня до гроб!
В памет на всички загинали българи, руснаци и други славянски народи!
И моя дядо е бил там, но не обичаше да разказва. Винаги когато го питах му се насълзяваха очите. Било е голям ужас. Днес ще празнувам в негова чест.
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Щото, който обижда на помияри, един цял братски народ, който те е спасил от смърт два пъти - не само от нацистите, а и от турците е жалък и не заслужава моето уважение. Сега разбра ли?

@Тест, не ти е ясна историята приятелю, абсолютно от никакви нацисти не ни е освободила "братският ти народ" - който е била вече сбирщина от стотици етноси ... Когато влиза и ни окупира червената армия, това е станало без грам съпротива и в добавка Август месец 44-та БГ прокламира неутралитет и разпорежда всички немски войски да напуснат страната! Така, че наистина историята е добре да я помниш!
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Щото, който обижда на помияри, един цял братски народ, който те е спасил от смърт два пъти - не само от нацистите, а и от турците е жалък и не заслужава моето уважение. Сега разбра ли?
Ти си добре, но съседа ти, чичоти, ... как са?
А защо са на това положение? Защо едвам преживяват?
 
От: С днем победы! Помнете!

@Владко, защо Дравска операция операция е различна от това, което е описвал дядо ти - след като БГ тотално удря немците и отваря път за настъплението на червената армия?
 
От: С днем победы! Помнете!

@Владко, защо Дравска операция операция е различна от това, което е описвал дядо ти - след като БГ тотално удря немците и отваря път за настъплението на червената армия?

Защото са били обикновени селяни, казали са им да хвърлят лопатите и мотиките, дали им по една пушка и униформа, натоварили ги и ги закарали при р.Драва срещу германците. Много пъти ми е разказвал. Не ми помнеше името с напредването на болестта, но това всичко го помнеше почти до края...
 
От: С днем победы! Помнете!

Едни честват победа, ама и те не знаят каква - подвластни на пропагандата ще кажеш червената армия солово изнесе победата, други не искат да чуват този ден защото бележи и официалното падение на БГ - потвърждавайки окупацията и 45 години комунизъм, който в първите си години белязан като червеният терор. Историята е хубаво нещо да я помните!

Ами помни тогава кой е победител и кой победен де.. България победителка ли е или победена, после окупация, мокупация.
44 може каквото си иска да декларира, ама преди това с кой е?
Аз ви казвам каквото съм казвал и винаги - някои милеят за своите "приятели" от европата и америка, дето там ни смятат за втора категория хора, ама какво да обяснявам - ходете малко на запад, после на изток и вижте разликата. Няма какво да споря, кой как са му промили мозъка и на кого кой му е симпатичен ми е все тая. Аз съм и руснак и българин. Ама такъв хейт от руснаци за българи не съм видял, както от българи за руснаци и се чудя на какво се дължи? Може би някои са просто глупави продажници като украинците, които и те 100 години ще обвиняват за всичко руснаците, защото са тъпаци просто, а някои като беларусите ще си живеят, защото не са като тях :)
 
От: С днем победы! Помнете!

Честит празник, по АЛФА на живо: http://www.ataka.tv/
 
От: С днем победы! Помнете!

Защото са били обикновени селяни, казали са им да хвърлят лопатите и мотиките, дали им по една пушка и униформа, натоварили ги и ги закарали при р.Драва срещу германците. Много пъти ми е разказвал. Не ми помнеше името с напредването на болестта, но това всичко го помнеше почти до края...

Разбирам, склерозата е много жестоко нещо, но мисълта ми беше, че българите побеждавата немците, след това идва червената армия - това в исторически план може го провериш.
 
От: С днем победы! Помнете!

Ами помни тогава кой е победител и кой победен де.. България победителка ли е или победена, после окупация, мокупация.
44 може каквото си иска да декларира, ама преди това с кой е?
Аз ви казвам каквото съм казвал и винаги - някои милеят за своите "приятели" от европата и америка, дето там ни смятат за втора категория хора, ама какво да обяснявам - ходете малко на запад, после на изток и вижте разликата. Няма какво да споря, кой как са му промили мозъка и на кого кой му е симпатичен ми е все тая. Аз съм и руснак и българин. Ама такъв хейт от руснаци за българи не съм видял, както от българи за руснаци и се чудя на какво се дължи? Може би някои са просто глупави продажници като украинците, които и те 100 години ще обвиняват за всичко руснаците, защото са тъпаци просто, а някои като беларусите ще си живеят, защото не са като тях :)

Не може и да и руснак и българин или си едното или другото - БГ 44-та и се случва комунистически преврат в добавка, народен съд и хиляди избити и това е цвета на нацията.
44-та Август обявяваме неутралитет - немски войки няма - така, че от НИКОЙ НЕ ТЕ ОСВОБОЖДАВА!
На 8 Септември идва червената армия с танкове и кораби дебаркиращи на черно море на 9-ти правят преврата!

Когато влезеш с армията си в страна, която не се бие с теб и е обявила официално неутралитет - КАКВО те ОСВОБОЖДАВА?
Когато влезеш в страна с армията си, с която не се биеш е редно след това да се върнеш - а не да я окупираш, да и правиш преврат, да безчинстваш (може да четеш писмата на Г. Димитров до твоя човек Сталин)червен терор да избиеш цвета на нацията и да отркаднеш богатсвата и после какво да честваш?!? Падението си ли?

ПП Хайде да не си говорим за морал, защото и Сталин е бил с Хитлер в началото! Когато прокламираш неутрал без значение какво е станало преди, когато те окупират просто не си мокупиран, а окупиран! Само империите окупират и анексират територии!
 
От: От: С днем победы! Помнете!

Не може и да и руснак и българин или си едното или другото - БГ 44-та и се случва комунистически преврат в добавка, народен съд и хиляди избити и това е цвета на нацията.
44-та Август обявяваме неутралитет - немски войки няма - така, че от НИКОЙ НЕ ТЕ ОСВОБОЖДАВА!
На 8 Септември идва червената армия с танкове и кораби дебаркиращи на черно море на 9-ти правят преврата!

Когато влезеш с армията си в страна, която не се бие с теб и е обявила официално неутралитет - КАКВО те ОСВОБОЖДАВА?
Когато влезеш в страна с армията си, с която не се биеш е редно след това да се върнеш - а не да я окупираш, да и правиш преврат, да безчинстваш (може да четеш писмата на Г. Димитров до твоя човек Сталин)червен терор да избиеш цвета на нацията и да отркаднеш богатсвата и после какво да честваш?!? Падението си ли?

ПП Хайде да не си говорим за морал, защото и Сталин е бил с Хитлер в началото!

Пак не отговаряш на въпроса! Кой е победен и кой е победител?
Обясняваш ми някакви маловажни неща вместо това.

Аз не говоря за морал, Сталин си е стратег, той с кого е билm кога и как и защо си е знаел. Ти защо искаш да си с хамерика и европа кажи, като модата отдавна пак е на изток към китай и русия, пък нашите тъпаци като оня балък плевнелиев още се бутат на запад :D
 

Горе