С какво да направя сайт за недвижими имоти?

cvetin

Member
Здравейте, наскоро приятел ме попита мога ли да правя сайт за обяви на недвижими имоти.
Естествено отговорих му с "Не', понеже никога не съм проявявал интерес към подобна функционалност, не въпроса му ме заинтригува.
Поразтърсих се по чужди форуми и препоръчаха да тествам Joomla + Estate Agen. Инсталирах, тествам, но нещо немога да се справя с конфигурирането. Някак си, не ми допадна. Та мисълта ми е, коя платформа, плъгин екстеншън или нещо подобно бихте препоръчали вие. Не ми е жизнено важно, дори няма за какво да я използвам, но ей така ми възбуди любопитството как се прави и си викам, защо да немога и аз да направя нещо подобно.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Здравей, ако на сайта ти ще са поместени само обяви, погледни системата OsClass. Безплатна е, има няколко теми специялно за недвижими имоти. Разполага с доста допълнителни разширения, не е трудно да си я модифицираш.

Поздрави.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Аз съм работил със Wordpress за такъв тип сайт и са се получавали добри неща :)
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Благодаря Даниел Маринов, ще разгледам възможностите на пръв поглед изглежда разумно решение.
"pingvin4o0" не разбрах вашия отговор. И аз работя с Wordpress но за там трябва вероятно плъгин, а вие не споменавате кой. Сам по себе со Wordpress се се само блог сайт и нищо повече.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

http://temira.net/ Системата съм я писал преди време, но фалираха или знам ли просто не се занимават с това вече. Може да се преправи и нагласи. Както си прецениш иначе, аз просто се чудя какво да го правя.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Благодаря Даниел Маринов, ще разгледам възможностите на пръв поглед изглежда разумно решение.
"pingvin4o0" не разбрах вашия отговор. И аз работя с Wordpress но за там трябва вероятно плъгин, а вие не споменавате кой. Сам по себе со Wordpress се се само блог сайт и нищо повече.

Имах предвид, че съм използвал real estate теми. Но мисля, че има и плъгини, които имена не си спомням.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Преди около година правих един сайт с тази WP тема:WP Pro Real Estate 3 Responsive WordPress Theme
и се получи много ефектен сайт, но клиентката се отказа и мина на сайт от агенцията, в която работи( става дума за Канада ) за да има синхронизация с техния главен сайт.
На мене темата много ми хареса - има нестандартен вид и много функционалности. Иначе има сигурно стотици готови теми за WP, както и за другите платформи.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

http://temira.net/ Системата съм я писал преди време, но фалираха или знам ли просто не се занимават с това вече. Може да се преправи и нагласи. Както си прецениш иначе, аз просто се чудя какво да го правя.

Сайта ти ми напомня малко на сайта на ремакс :) иначе е доста сполучлив
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Joomla + DJ Classifieds
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Преди около година правих един сайт с тази WP тема:WP Pro Real Estate 3 Responsive WordPress Theme
и се получи много ефектен сайт, но клиентката се отказа и мина на сайт от агенцията, в която работи( става дума за Канада ) за да има синхронизация с техния главен сайт.
На мене темата много ми хареса - има нестандартен вид и много функционалности. Иначе има сигурно стотици готови теми за WP, както и за другите платформи.

Агата , колко пари излезе на клиентката ти крайния продукт с този темплейт дето си ползвала ?
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Той не е мой, правих го за една фирма преди, ама сега се отказали и викат не ни трябва.
Сайта ти ми напомня малко на сайта на ремакс :) иначе е доста сполучлив
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Цената на всеки проект е различна и варира безкрайно.
Това беше съвсвм семпъл проект - Wordpress, малко картинки и темата.
Честно казано ако трябва да направя сайт за недвижими имоти с много имоти бих ползвала Опенкарт в каталог мод заради по-големите възможности за промяна на атрибутите и търсене.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Специално за недвижими имоти има страхотни вордпресс премиум теми. Разрови се в нета за такива. По спомени мисля, че gorillathemes имаха хубави такива, а и в themeforest има доста от тях също.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Поразтърсих се по чужди форуми и препоръчаха да тествам Joomla + Estate Agen. Инсталирах, тествам, но нещо немога да се справя с конфигурирането. Някак си, не ми допадна. Та мисълта ми е, коя платформа, плъгин екстеншън или нещо подобно бихте препоръчали вие.

Мнението ми съвпада с това, което са ти препоръчали. Имам един подобен - 44RU и съм доволен. При избора на система трябва да се съобразиш не само с конфигурирането, а и с натоварването (брой посетители, плъгини), както и с целта му (дали ще е портал или малък сайт на агенция).
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

То теми има безкрай и наистина дизайна е много важен. Ама функционалността на Wordpress за такъв тип сайтове е лимитирана. Имотите се задават с custom post type и атрибутите като цена, местоположение и пр. са предварително зададени и не се променят, докато с други платформи е по-гъвкаво.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Цената на всеки проект е различна и варира безкрайно.
Това беше съвсвм семпъл проект - Wordpress, малко картинки и темата.
Честно казано ако трябва да направя сайт за недвижими имоти с много имоти бих ползвала Опенкарт в каталог мод заради по-големите възможности за промяна на атрибутите и търсене.

а кой е този каталог мод?
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Здравей,
Малко може би извън темата, но аз имам едно готово решение за подобен тип сайт. Разбира се не е кой знае какво, но е достатъчно лека за да издържи голям брой обяви и посетители. Сложил съм няколко обяви за да по-приличен вид. Демо може да видиш на http://имотите.com/.
Успех в начинанието.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

а кой е този каталог мод?
--Махат се пазарската кошница и свързаните с нея и работи read only.
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Върл привърженик съм на WordPress. Наистина има страшно много теми със страхотен дизайн на тази тематика. Колкото до атрибутите ако нещо не може да се промени или просто той не знае как да го промени, винаги може да се свърже с автора на темата. Почти всички извършват персонализиране. Не мисля, че излиза кой знае колко скъпо. Въпреки това не изключвам и другите предложения. :)
 
От: С какво да направя сайт за недвижими имоти?

Здравей,
Малко може би извън темата, но аз имам едно готово решение за подобен тип сайт. Разбира се не е кой знае какво, но е достатъчно лека за да издържи голям брой обяви и посетители. Сложил съм няколко обяви за да по-приличен вид. Демо може да видиш на http://имотите.com/.
Успех в начинанието.

Е това е нашия човек , Ванката !! Работи изключително съвестно и на много добри цени !!
 

Горе