С какво и как се храните

С какво и как се храните

  • ям за да живея;

    Votes: 12 10.7%
  • живея за да ям;

    Votes: 14 12.5%
  • гледам да балансирам между горните две;

    Votes: 26 23.2%
  • внимавам какво и как ям като подбирам продуктите и местата, където се храня;

    Votes: 39 34.8%
  • по лични причини спазвам определен начин на хранене (диети, вегетарианство и т.н)

    Votes: 14 12.5%
  • когато мога, гледам да си угодя;

    Votes: 28 25.0%

  • Общо гласове
    112

Linetta

Active Member
Колеги, за отмора, предлагам ви да се замислите над това с какво и как се храните? Важна ли е храната за вас извън чисто физиологичната и необходимост? Ако е вярно твърдението, че отношението към храната, отразява човешката същност, то бихте ли го отнесли към себе си? Какво означава за вас култура на хранене?
 
От: С какво и как се храните

Да не подготвяш терена за пропаганда:)

Аз съм хранителен помияр, пъхам си в устата всичко което ми изглежда привлекателно...
/ако бях жена колко пари щях да направя с тая си дарба :)/
 
От: С какво и как се храните

Като тренирах преди време се хранех 6 пъти на ден по режим, всичко здравословно и точно разпределено и т.н ама мързела е голяма работа:lol:
 
От: С какво и как се храните

От както съм във форума, все още не съм си правила пропаганда. Може и това да стане, но за момента не ми е нужно. Да ти кажа честно, причината да направя анкетата е че, от известно време водя люти битки с моя съпруг на тази тема. Абе, направо си се караме сериозно. :clap:Не ме разбирай погрешно - не се караме за храна, а защото имаме силно разминаване в мненията ни за това какво означава култура на хранене. Та, в този смисъл си подготвям почвата да го разбия! :) Надявам се!
 
От: С какво и как се храните

Не го мъчи човека, като не му е кеф що му разваляш живота.
Той опитва ли се да те научи да ядеш шкембе чорба:)

аз ям когато и колкото ми е кеф, пробвал съм на режими... ефекта е никакъв, а мъката е голяма.
Всичко което обичам ми е забранено, а всичко което не харесвам ми влиза в режими.
На мен баба ми ми е готвила винаги блажничко и вредно. няма как да си променям вкусовете на стари години.
Повече от година не ядях хляб, пазих разни диети и глупости и нямаше смисъл нито се чувствах по здрав нито по-слаб.
Ако ме вземат на работа касиер в някой склад за минерална вода съм сигурен че за няколко месеца ще вляза във форма, ама що да се мъча да мъкна каси като не ми се налага :)
 
От: С какво и как се храните

Когато, каквото си искам ям :D ... по колкото си искам :D и за да балансирам тренирам 2 пъти седмично StarCraft по 2 часа и веднъж месечно по 500 км зад волана :D
 
От: С какво и как се храните

:D В момента свински мръвки (пресни) с винце. :lol:
 
От: С какво и как се храните

Днеска преядох с чесън.
 
От: С какво и как се храните

Благодаря колеги, дано и други да ми отговорят.
За шкембето: не мъжа ми ме мъчи да го ям, а аз него :lol: - това що се отнася до чорбата. Но понеже в къщи готви предимно той (за да не кажа само той) като ми сервира нещо изкилиферчено като "Шкембе по венециански" и на мен като не ми харесва, започва да ми развива разни теории.
 
От: С какво и как се храните

Абе и аз се мъчех някакви режими да спазвам, дори и да постя, ама е голяма мъка и не ми се получва, а даже ефекта е негативен.
Но като култура на хранене, гледам не ям неща на които им е съмнително съдържанието като разни салати от типа на руска и млечна, салами и т.н.
Хапвам си чисто месо или карантия, сирена и кашкавал по БДС. Киселото мляко и маслото само домашно, че до сега не съм видял свястно пакетирано масло да се продава в магазин. Дори и президента в тъпкан с консерванти.
В не-летния период ограничавам пресните зеленчуци, че няма никакъв контрол, блъскат ги здраво с химия.
А ако имате малки деца... масовото пилешко дето го продават е бъкано с хормони и е добре да се избягва.

Бих си купувал само Био храни, ноо ... нямам доверие на никой.
Като да видиш собственик на Био Хотел как си пазари от Метро храни за хотела, голям смях :)
 
От: С какво и как се храните

нямам доверие на никой.

Сигурно, само като си там като колят мръвката. :lol: И купона е голям и си 100% сигурен че всичко е натурално. :D
 
От: С какво и как се храните

Ма чакай сега - те ем не готвиш, ем проявяваш отношение към такива неща като култура на хранене.
Ми не може така :) .

За мене си нямам кой знае кво да кажа - гледам да ям горе-доле здравословно, избягвам сладко, мазно, суперевтино дет не знам ко има вътре. Чета етикетите кат пазара.
Хем съм леко (в здравословни граници) чалнат на тема здравословно ранене и физически тонус.
Па съм и още ерген и не моя са ожени ако се подуя или отпоря някой масивен гъз преждевременно... Шми паднат акциите и не моя са продаде скъпо :) .
 
От: От: С какво и как се храните

Па съм и още ерген и не моя са ожени ако се подуя или отпоря някой масивен гъз преждевременно... Шми паднат акциите и не моя са продаде скъпо :) .


анцуг адидас и ланец 80 грама и няма да ти личи шкембето и двойната гуша споко :)
 
От: От: С какво и как се храните

Ма чакай сега - те ем не готвиш, ем проявяваш отношение към такива неща като култура на хранене.
Ми не може така :) .

Що да не може. Всеки, който яде, независимо дали готви или му готвят, може, а и трябва да има отношение към културата на хранене. Има хора и мъже, и жени, които не знаят, че тиганите имат дръжки, но пък са отлично осведомени и знаят какво слагат в устата си до последния залък. Аз, примерно и вино не правя, ама имам отношение и към него.
 
От: С какво и как се храните

От всичко по-малко, защото яденето само на здравословна храна не е здравословно. Трябва да се пуши и пие, но без да се прекалява. Май звучи банално. =Д
 
От: С какво и как се храните

Е, то си може. Ама що се караш с мъж дето знае такива завъртяни манджи, че ги и приготвя даже :) По-скоро си заслужава поощрение и бонуси :)

Аз някъде наоколо бях писала как се храня сякаш. Долу-горе като Noke. Пазаря от определени места. Не ям боклуци.
Без сладко, мазно, пържено, газирано, 'натурални сокове', алкохол в минимални количества да не кажа хич (се аз съм drink and drive като се ходи нейде).
Наблягам на салатата към яденето, обожавам плодове и фрешове.
 
От: С какво и как се храните

Че за къде сме без пърцуца и скиснало вино :)
За този сезон вечер добро червено вино с мръвка и хубаво сирене.
 
От: От: С какво и как се храните

анцуг адидас и ланец 80 грама и няма да ти личи шкембето и двойната гуша споко :)
Аз така зарибих една... ама бях скрил часовника от зрънчо дет ми се падна... само лъскавкото да се вижда :)

По темата: ям всичко, което ми харесва. Не гледам никакви режими, здравословни яденета и т.н. Някой път ми се е искало, но не съм се хващал все още на това хоро...
 
С вилица и предпочитам мусака, ако няма - каквото има :)
 
От: С какво и как се храните

Свински, врат, ребра, рядко бут, филе; телешко - джолан, врат, бут, филе, риба, агнешко, избягвам пилешкото, че ми пада кръвното от него, червено вино, ракия, лятото узо.... Позволявам си Bruichlaiddich само когато не ям туршия :). Каперси с Chateau Clarcke, Bri, некви хубави маслинки, и топло пушена риба (рядко се намира различна от скумрия, или сьомга). Ям и сандвичи, и салати, и супи, и мусака, и шкембе чорба и таратор и пълнени чушки, каратния, бахур, хляб.

Между другото тук в Перник на хлебарите им викаме Луеб Мастери...

П.С И салама си го бива, и една подкова суджук. Пък друг път ще ви кажа за паста и лазаня.
 

Горе