Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

blackout8

Well-Known Member
Управлението на Таня Андреева начело на здравното министерство започна с чистки по върховете на държавните болници и завърши с чистки. Оказа се, че преди да напусне поста, тя е решила да уволни тайно и без публично известни мотиви директорите на ключови болници. Обезглавяването им поставя пред невъзможност да бъдат управлявани структуроопределящи държавни болници, чийто принципал е здравното министерство. Тази кадрова "подробност" явно не е била обсъдена със служебното правителство и така Андреева поставя наследника си в изключително тежка ситуация.

Спешни мерки

Оказа, че една от първите задачи, с които по принуда трябваше да се заеме новият министър д-р Мирослав Ненков, е да пише писма до Търговския регистър, за да спаси от уволнение без причина директорите на три от структуроопределящите държавни болници – спешната "Пирогов", университетската "Георги Странски" в Плевен и Националната онкологична болница в София. Той реагира светкавично и спря вписването, но в момента ведомството прави пълен преглед на това кой още е уволнен тайно от кабинета в оставка.
Директорите на големите държавни болници се назначават с конкурс, който се провежда в здравното министерство. Дори да се мисли, че той е формален, с тях се сключват договори за управление за поне три години и държавата им дължи обезщетение, ако го прекрати предсрочно.

Има ли директор "Пирогов"?

Според публикация на в. "Труд" се оказа, че Андреева е подписала заповед за отстраняване на директора на спешната болница "Пирогов" проф. Стоян Миланов преди две седмици и тя е без мотиви. Самият той научил на 5 август, в деня на смяната на министъра в оставка със служебния. Причината била, че промяната не е вписана в Търговския регистър. Проф. Миланов квалифицира опита за уволнение като "лична злоба" в ефира на "Нова телевизия". Там пък д-р Ненков коментира, че уволнението на директора на "Пирогов" е сътресение за здравната система, и обеща да спре вписването веднага след като провери документацията.
В същото време медицинският съвет на "Пирогов" изпрати отворено писмо, с което настоява да се спрат уволнението на директора и промените в борда. Проф. Миланов беше назначен с конкурс в края на управлението на ГЕРБ.

Кой още няма директор?


При проверката се оказа, че има още двама директори и два борда на болници, които са подготвени за смяна. Едната е плевенската университетска болница, а другата – специализираната онкологична болница. Директорът на последната д-р Валентин Ангелов беше избран с конкурс през октомври 2013 г. и договорът му за управление е за три години.
От пресцентъра на здравното министерство оповестиха, че продължава проверката по това дали са уволнени и други директори, без това да им е било оповестено.
Сутринта на 5 август, часове преди да сдаде поста, Андреева остави в наследство на д-р Ненков и две току-що обявени обществени поръчки на стойност 12.6 млн. лв. Предишните седмици тя отвори поръчки за информационна система на стойност 10 млн. лв. и за линейки. Срещу всяка от процедурите има възражения за непрозрачност, а някои от тях ще се обжалват в съда. Така д-р Ненков ще се окаже в ситуация и да отговаря за порочно структурирани от предшественичката му поръчки, част от които не може да спре.

http://www.capital.bg/politika_i_ik...dreeva_napravila_opit_za_chistka_v_bolnicite/

Експерти та дрънкат в правителството на Ореха
 
От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Де са милиард и половина дето ги гепи тиквата???
Те са много повече де, ама имах в предвид тея от здравната каса....
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Де са милиард и половина дето ги гепи тиквата???
Те са много повече де, ама имах в предвид тея от здравната каса....

На всеки такъв въпрос не по темата се отговаря с въпроси пак не по темата:

Де са милиардите, дето ги гепиха при Виденов?
Кой позволи доганя да вземе комисионите?
Кой върна на царчето Мусала?

Кой....?
И кой....?
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Еми де да знам, и мен ме интересува, ако каже и кой ограби всичко което имаше и аз няма да задавам такива въпроси. ;)
На всеки такъв въпрос не по темата се отговаря с въпроси пак не по темата:

Де са милиардите, дето ги гепиха при Виденов?
Кой позволи доганя да вземе комисионите?
Кой върна на царчето Мусала?

Кой....?
И кой....?
 
От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

А и също така.... кой нареди на тая пача да уволнява?
Не ми се вярва сама да е стигнала до тоя гениален ход....

Или а Уни... дългата ръка на Боко.... :)
 
От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Ами може и тя да е те нали се згушиха с дпс.
Пък и нали гледаш как всички единия от единия обор скача в другия обор. То вече човек нищо не може да им схване. :)
А и също така.... кой нареди на тая пача да уволнява?
Не ми се вярва сама да е стигнала до тоя гениален ход....

Или а Уни... дългата ръка на Боко.... :)
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Де са милиард и половина дето ги гепи тиквата???
Те са много повече де, ама имах в предвид тея от здравната каса....

Добре бе човек, какво искаш ми кажеш?
Аз ти говоря какво правят великите експерти, ти ми викаш кво ставало в миналото!
Няма причинно следствена връзка или ти не можеш ги правиш?!

Все едно ти кажа, къде отиде 3,5 милиарда от фиска за 1 месец Ноември-Декември 2008?

Тук се пита тази отврат на естетиката защо прави уволнения на истински експерти без никакви аргументи?!
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Ами някой и е наредил, кой? Принципно е близко до ума.
Хваща ме много яд, че се лумка по всички медии само в ползва на оня мутраген и боклук, та дори и тук. Ей за това зададох въпроса.

Добре бе човек, какво искаш ми кажеш?
Аз ти говоря какво правят великите експерти, ти ми викаш кво ставало в миналото!
Няма причинно следствена връзка или ти не можеш ги правиш?!

Все едно ти кажа, къде отиде 3,5 милиарда от фиска за 1 месец Ноември-Декември 2008?

Тук се пита тази отврат на естетиката защо прави уволнения на истински експерти без никакви аргументи?!
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Ами някой и е наредил, кой? Принципно е близко до ума.
Хваща ме много яд, че се лумка по всички медии само в ползва на оня мутраген и боклук, та дори и тук. Ей за това зададох въпроса.

Това, че някой показва как се издевателства със служебно влияние се приема за "лумка" в полза на ББ не знам как меко да се изразя да не те засегна, но това показва как си се фанатизирал и си изпаднал в няква жестока деменция!

Защо не направиш алтернативна медия и да вадиш на всички криливите ризи и голите обещания!?!
 
От: От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Щото това не е моя работа, а това, че Б.Б. стои зад това някой ден предполагам много скоро ще си го припомниш.
Спирам да пиша в политиката, ще пиша като се върне месията, сега не ми пука, не, че не се е върнал одавна или се е махал де той си го каза сам:

Борисов похвали по-умните ДПС и Делян Пеевски

Всички големи градове са наши, ние не сме излизали от властта!!!

Това, че някой показва как се издевателства със служебно влияние се приема за "лумка" в полза на ББ не знам как меко да се изразя да не те засегна, но това показва как си се фанатизирал и си изпаднал в няква жестока деменция!

Защо не направиш алтернативна медия и да вадиш на всички криливите ризи и голите обещания!?!
 
От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Унито обвинява Боко за глобалното затопляне, измирането на динозаврите, дъжда, снега, и земетресенията.

А.. и между другото нали е гъст с хамериканците, подшушнал е на гошо да му накаже сайтовете, щото лично го мрази.
 
От: Таня Андреева направила опит за чистка в болниците, преди да напусне поста

Уни яко ги бистриш тези конспирации, що не си намериш работа във ФСБ?

А ако ББ им реди всичко, то "ебати пича" дето ще е сивият кардинал в сянка, ама се оказало под прожекторите - хайде бе мислих, те че ще си една идея по наясно .....

Не ти ли прави впечатление, че в която и да е политическа тема или тема свръзана с БГ, без да има думата герб ти си първият, който пише за тях? Това, твойто почва да буди притеснение - вземи хвани някъв нов проект или спортувай малко, че много време киснеш тук ....
 

Горе