Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Unwise

Well-Known Member
Дълго време ми стоят пред погледа заедно с очевидните си тарикатлъци, които няма как да бъдат последвани от обвинение в клевета, тъй като доказателствата са очевидни.
Погледнете във footer-а им. На пръв поглед имат много приятелски сайтове ("партньори"), с които са разменили линкове. Е, тогава отворете кода и потърсете линкове до конкретните "партньорски" сайтове. Трудно ще намерите, а вместо това ще видите много външен (т.е. не част от главния код) JavaScript. Казано с прости думи, вие им давате директен линк, а те на вас въображаем. Така те си изграждат link building на база еднопосочни линкове вместо на база двупосочни, което ги изкачва невероятно бързо нагоре в класациите на търсачките. Като се замисля, по-добро градене на SEO трудно може да има от еднопосочните линкове. Навремето и аз бях тръгнал да менкам линкове с тях, но усетих измамата.
Пускам тази тема за да предпазя всички поне малко наивни от вече споменатата измама, както и да дам възможност на някой от админите на za-tebe (ако има тук такъв) да даде обяснение на явната некоректност към "партньорите".
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

аз им копнах целия сайт - преправих и копирах - ей така да пробвам за колко време се прави и как са начесали 3-4 000 уникални, тестово един вид и в името на науката - за два дена по 3-4 часа работа
исках да еидя за колко време подобен сайт ще качи посещения от гоогле
държах го месец и нещо и се отказах не ми хареса
но пък евала на децата - толкова неграмотно написан сайт толкова ужасии даже кирилицата им куца
на много места но пък си правят по някое и друго посещение :)
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Мдам, линковете са изнесени във външен файл - [url]http://za-tebe.com/banner2.js[/URL] , който явно гугъл не може да прочете, въпреки, че аз съм правил тестове и уж чете джава скрипт ... и се получава това
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

JavaScript може да чете, но ако е външен просто няма как да го отчете като част от страницата.

П.П.:
Голямата посещаемост я обяснявам с високото класиране в търсачките базирано на "перфектния" метод за градене на SEO, който споменах.
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Сайта za-tebe.com e огледално копие на старата версия на сайта
[URL]http://www.startirai.com[/URL], дори линковете не са се сетили да поразбъркат.Базата е свалена и прекопирана 1:1.
Това го твърдя с абсолютна сигурност и се вижда от кеша.
А за измамата с линковете ще кажа едно голямо благодаря на UNWISE, тъй като съм и потърпевш "партньор" в случая:mrgreen:
Както казва Amoun - дева, никога не съм се сещал да им гледам source и не съм предполагал, че са толкова нагли.
 
Последно редактирано:
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Да добавя към горния си пост, че момчето/момчетата от
za-tebe.com се оказват не само измамници към линк партньорите си,
но и смъкват и копират и цели сайтове - вече посочих един.
А ето тук реват и други прецакани
[url]http://www.smartphones-world.com/forum/viewtopic.php?t=2074[/URL] :mrgreen:
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

как са направили всяка катогория да е отделен поддомеин?
така ли е или ползват скрипт ?
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

имам клонинг на техният сайт ако някой го иска с "добри" намерения мога да го преотстъпя :)
http://profesionalisti.com/
версия на сайта: 1.0 Турбо Дизел Комби 500 коня
 
Последно редактирано:
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

za-tebe.com имат 89 партниора, което значи 89 линка incoming. Това малко или много ми отговаря на въпроса "Колко линка ти трябват за едно свястно СЕО"
 
От: От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

za-tebe.com имат 89 партниора, което значи 89 линка incoming. Това малко или много ми отговаря на въпроса "Колко линка ти трябват за едно свястно СЕО"
Нека думата "свястно" я отрежем в случая, но в общи линии с тази тема отговорихме на относителния въпрос в друга.
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Ето го колекционера на измамени партньори
[URL]http://www.myspace.com/babacveti[/URL]
-----------------------------------------------------------------------
Unwise, как се сети за измамата с линковете ?
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Не мога да кажа, че тази информация я имам отскоро. Просто да речем, че имах прясна причина да оповестя тази масова измама. Иначе лесно се лови този тарикатлък. Аз имам навика да проверявам дали в дадения сайт има изходящ линк до мен, така че трудно може да ме мамят с този трик. Пояснение: Сисетмата, която ползвам за бърза проверка не чете JavaScript.

П.П.:
Може скоро да заприличам на Яне Янев. :D
 
От: От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Ето го колекционера на измамени партньори
http://www.myspace.com/babacveti
-----------------------------------------------------------------------
Unwise, как се сети за измамата с линковете ?

Просто поглеждаш кода на страницата и ще забележиш, че няма изходящи линкове.:)

Аз като разменям линкове винаги поглеждам кода, няма ли линк там значи и Г няма да го види, следователно отпада линк размяната. :)

PS: Сега всички измамени да махнат линковете към тях и ще им отиде "свястното СЕО"
 
Последно редактирано:
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

Бастуни, какво да кажа. Това са тарикатчета, които нема да изкярат много. Ама защо пък те да са виновни, другите трябва да гледат къде ги слагат. Повече е в техен интерес, отколкото в този на сайта булшит. И само за протокола искам да попитам, защо има такива безмислени сайтове, като този, в БГ нета? :)
 
От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

И само за протокола искам да попитам, защо има такива безмислени сайтове, като този, в БГ нета? :)
Цени за клик:
$0,01 $0,(0)1 0,03ст 0,05ст
Мисля, че тук нужда от коментар няма и отговорът на въпроса ти би трябвало да е ясен, макар да ми се стори реторичен въпроса.

Хора, освежавайте, за да анатемосаме мошенниците!

П.П.
Скоро мога да пусна компромати за един от по-големите "уважавани" сайтове, но първо ще подредя доказателствата, за да няма обвинения в клевета. Като гледам бая рейтинг ще хване Предприемача покрай такива разконспираторски теми. Дръжте се, Яне Янев от мен има много да учи. :D
 
От: От: Тарикатлъците на za-tebe.com - перфектно SEO

срам, не срам и аз съм бил преебан.

Ако няма рима, на*би ме
:D
Още един като мен да си признае :)
Човек се учи, докато е жив - вече ще гледаме:shock: с четири очи и няма да се доверяваме.
Може да се случи на всеки да го прецакат.
--------------------------------------------------------------------
Помогнете с още линкове към ТАЗИ ТЕМА и в други социалки, че наистина нямам възможност в момента.
Благодаря, ако се включите, защото идеята е да стигне темата най-вече до останалите 87 прецакани партньори, за да си махнат линковете и да му сринат позициите на тариката.
 

Горе