Телемаркетинг

danko6

Well-Known Member
Има ли фирми предлагащи такъв тип услуги, директно им предоставям списък с телефони или си ползват техни по мои критерии и да звънят на хората с предложения. На мен лично не ми понася на психиката и на държанието да практикувам сам такова нещо и гледам по чужбина има бая такива фирми.
Ако знаете някоя такава и имат конкретни цени драскайте насам, че нито една фирма с цени не намерих пък по телефона кой знае колко неща ще ми предложат докато се разберем :D
 
От: Телемаркетинг

Предполагам, че повечето кол центрове предлагат подобна услуга.
 
От: Телемаркетинг

Намери си човек да ти свърши работата. Предполагам, че повечето кол центрове и телемаркетинг центрове ще те таксуват по 1-2 лв, само за да се обадят и да изпратят посланието до някого, без да им пука дали продаваш.

Edit: Все пак, само предполагам... Сподели впечатлния, когато имаш преки виждания върху нещата.
 
От: Телемаркетинг

Това е че повечето центрове изобщо не поставят цени, бая търсих, но нито една сериозно изглеждаща фирма не видях която да си обяви цените.
Примерно ако искам да наема човек колко трябва да му се плаща на ден и колко разговори покрива. Наистина е вариант да взема и един човек да си намеря, но все пак пича трябва да си умее нещата, а не просто да ми губи времето през деня и най-вече на хората на които звънят, за това мисля да се възползвам от фирма. А 1-2лв за разговор ми се вижда малко нереално като знам как ги режат по телефона :D
 
От: Телемаркетинг

В кол центровете се записва всеки разговор и вероятно може да се договори някакъв процент при продажби, така и стимул ще има и няма да ти губят времето. Така го виждам аз поне :) , за да има смисъл от цялото "упражнение".
 
От: Телемаркетинг

Да и за мен това е доста удачен вариант, но на повечето като им гледам сайтовете само и ме отказват да им пиша изобщо, затова викам някой тук ако е пробвал с някой да сподели. Иначе не знам колко голям ефект ще има понеже ще искам кампания насочена само към фирми с цел предлагане на услуги. Ама ако плащат по 2лв на разговор с клиенти ще взема и аз да отворя един такъв център :D :D
 
Последно редактирано:
От: Телемаркетинг

Незнам от къде можеш да си намериш такъв агент, но имам няколко приятели дето бачкат във такава фирма, но тя си продава собствените продукти и имат 30% conversion rate по телефона. Плащат им % от продажбите които генерират.
Попринцип зависи на какви телефони ще званиш ако хората са проявили интерес за тва което предлагаш и сами са си дали номера conversin rate-a ще е по висок.
 
От: Телемаркетинг

Писах на 4-5 фирми ще видим след почивните дни дали ще отговорят и какви са цените, понеже обиколих всички сайтове и на едно място нямаше някаква примерна цена просто....
 
От: Телемаркетинг

Абе тук има немалко теми, в които всички се оплакваме, че разни досадници ни спамят по телефона, а ти търсиш точно това?! Преди да почнеш премисли добре какво ще предлагаш и дали си струва, защото е твърде вероятно да постигнеш обратния резултат.
 
От: Телемаркетинг

Слабо ме интересува, важното е да не се занимавам аз с клиентите, а ако може да се продаде нещо не ми е проблем. Това беше един тестов проект който в България трудно се развива и искам да изпробвам абсолютно всички възможни методи понеже в началото на идната година заминавам за чужбина и ще сложа край на този проект. Аз също не харесвам този тип спамене и не веднъж съм казвал, че просто мен психиката не ми позволява да досаждам на хората, още повече, че не обичам да си говоря с клиентите, а в момента такива клиенти ми звънят и на мен, а щом има такива услуги значи все пак има някаква полза в тях, а в чужбина са в пъти по разпространени с хиляди курсове и компании от 100-тици хора персонал.
Не обичам да се водя по разни статистики писани в нета, обичам да пробвам всичко, ако стане добре ако ли не поне знам че не става и така ;)
 
Последно редактирано:
От: Телемаркетинг

имат 30% conversion rate по телефона.

Ако, както казваш ти преди това сами са си дали номерата по телефона да, но иначе не мога да го повярвам.

До автора. За втори път си наричаш потенциалните клиенти "идиоти"....
 
От: Телемаркетинг

До автора. За втори път си наричаш потенциалните клиенти "идиоти"....

Да, и на мен ми направи лошо впечатление, но реших да не го споменавам, да не го приеме като заяждане.
 
От: Телемаркетинг

Еми братле да ти звъни в 12 вечерта по телефона 10 пъти и накрая като вдигнеш 5 пъти да те пита къде се пишат сайтове (полето в браузърите) и половин час да ти обяснява, че не му дава да пише точка в това поле.... Или да ти се обади в 1 през нощта и да те пита може ли да се смени едно изречение в сайта и ей сега ще ти го продиктувам, ако може да го промените и почва да си диктува някакви фермани по телефона... При условие, че си има работно време, но служебния телефон е пуснат понеже има клиенти от чужбина на които им се поддържат доста неща и имат 24 часов съпорт. За месец два с бая такива случай се сблъсках и малко ми писна вече, така и така набих бая пари, поне да набия по всички възможни места да си направя разни анализи, статистики, поуки преди да замина за чужбина, там също ще стартирам проект и накрая ще сравня резултати да сравня смисъла. На българина му предлагаш ниска цена и ти се качва на главата, при висока цена и качествена работа той пак не иска понеже пък било висока цена.

Но все пак от етична гледна точка си едитнах мненията колеги ;)
 
Последно редактирано:
От: Телемаркетинг

Една седмица мина. Какви предложения получи от кол центровете?
 
От: Телемаркетинг

Една седмица мина. Какви предложения получи от кол центровете?

Явно са фрашкани с клиенти и не им трябват нови, никой не ми върна мейл, само една жена ми се обади, но шофирах към морето и се разбрахме да ми прати оферта по мейл и да се уговорим за среща в техен офис жената се съгласи и нищо не ми прати :D
 
От: Телемаркетинг

Явно са фрашкани с клиенти и не им трябват нови, никой не ми върна мейл, само една жена ми се обади, но шофирах към морето и се разбрахме да ми прати оферта по мейл и да се уговорим за среща в техен офис жената се съгласи и нищо не ми прати :D

E да бе, верно?!!

За пръв път чувам, че хора не щат работа... Изпрати все пак инфо, като получиш офертата - благодаря предварително!
 

Горе