Телефонен тормоз от директории и подобни?

AMOUN

Well-Known Member
Прекаляват вече, не знам дали ви се случва и на вас, но на всеки един телефон който го има в нета почти всеки ден се звъни от различни директории и каталози и какво ли не с предложения за реклама за добавяне, за сео за какво ли не. разбира се целта на всичко това е да изкарат някой лев, разбирам ги и ги търпя с години.
Отказвам любезно и спокойно, но те стават от ден на ден все по-агресивни и нагли.
Днес след като казах на една че и благодаря за обаждането, но нямам интерес, тя заяви със загрижен глас и интелигентно ми обясни, колко съм тъп и не разбирам, щом не искам да се възползвам от предложенията им. Това е ежедневно, звънят на всички фирмени телефони.

Има ли закон който да им забранява подобни действия? Защото наистина ми омръзна и ще започна да подавам жалби, пак казвам - разбирам ги, това им е работата, но след като им кажа не, няма нужда да ме обиждат или да продължават да наглеят ден след ден.

предполагам че много от собствениците на подобни директории се зачитат и тук и искам да знаят че не им прави чест да изнудват и тромозят по-този начин хората.
Защото те обясняват как едва ли не без тяхна помощ ще изгубим всякакви посещения и клиентски интерес...
Дори са ме заплашвали:
"Ами добе, ако не се свърже с нас шефа ви ще ви изтрием и няма да могат да ви намират??? "

при мен няма да мине номера, но сигурно минава на други места...

На вас случва ли ви се, а вие правите ли го?
преди време така звъняха за застраховки ежедневно от Алианс и други подобни.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

На мен ми звъняха да ми предлагат да инвестирам в акции (Глобал маркетс и подобните им), но от известно време спряха.

Имам сметки при два български инвестиционни посредника, може би някой точи базите им от данни. Освен това съм подавал данъчна декларация, където се вижда, че съм спекулирал с финансови инструменти, може и от НАП да точат данни.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

@АMON Аз искрено им тегля една майна като вземат да дрънкат по телефона и да не ме чуват.....особено операторите на мобилни мрежи.....както няма свободен и всички са заети :lol: колко бързо се освобождават :lol:
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

При мен тормоза е от брокери на акции и прочие и всеки месец ми звънят и започват така знаете ли, че през последния месец изпуснахте шанса да увеличите вашите спестявания с 60% защото акциите на еди си коя фирма утроиха цената си.... петрола скочи петорно, а златото е в своя връх ....

Казваш им не ме интересува .... е как така няма да ви интересува господине не ви интересува да увеличавате парите си та какъв човек сте ви е :D :D :D :D

и вече съм им записал номера и като ми звънят им вдигам и започвам да ги блафирам:
Цената се е покачила оле сигурно изпуснах гoлемите милиони :D :D :D :D и те ми затварят :D
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

От пцуенето не се печели, а е напълно възможно да наемат мазохисти за телефонисти и да им е приятно.


Може да се направи нещо като при дормейкърите, които пълнят сайтовете с телефонни разговори (има програми, които интерпретират говора в текст и го публикуват в сайта). Така хем фирмата на досадника почва да се свързва със спам и некоректни търговски практики, хем изгубеното с него време се монетизира на дребно.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

И на мен ми звъняха последно преди 3-4 дни, а аз както обикновено отговорих " благодаря за обаждането, но за да не си губим времето взаимно, да ви кажа предупредя, че за реклама онлайн на този етап не мислим да заделям е пари", а отсреща : "искам да ви спомена на засилващото се влияние на онлайн рекламата и д аимате предвид, че разполагаме с изключителни сео специалисти" ...
В карайна сметка се налоижи да кажа " съжалявам, но съм твърде зает, а вие ако желаете можете да изпратите на и-мейла от сайта ни офертата си" ...
По подобен начин са протекли най-малко 10 разговора през последните 2 години! :cry:
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Колкото пъти ми се обадят толкова пъти им предлагам мойте услуги :) Не казвам че съм перфектен в работата си, но поне хората сами ме намират и не се налага аз да звъня и да се излагам.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Освен по телефона е страшно в момента и със спама в аbv пощата.
Особено се засилиха предложенията от всякакви знайни и незнайни сео-та мео-та гурувци.
Като ги видя и се вбесявам, :shock: защото някои дори намират и пишат директно до фирми.
Откъде ги намират тези данни, нали уж закон за защита на данните имало в тази държава?!
 
От: От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Освен по телефона е страшно в момента и със спама в аbv пощата.
Особено се засилиха предложенията от всякакви знайни и незнайни сео-та мео-та гурувци.
Като ги видя и се вбесявам, :shock: защото някои дори намират и пишат директно до фирми.
Откъде ги намират тези данни, нали уж закон за защита на данните имало в тази държава?!

Може да ти помогне http://www.kzp.bg/register/index.jsp?mode=submit
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Е па звъни им и ти бре, въпреки че аз ако почнат да ме оферират по тела нема да им се верва каква сметка могат да платят...освен тази за аналгин после :lol:
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Мен не само по телефона са ме тормозили, но и на домашния ми адрес са ми пращали глупости. За някои от данните съм сигурна, че са ги взели от Търговския регистър, няма откъде другаде.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Шерват си ги шуробаджанаци... то се знае отдавна :wink:

Иначе, ако толкова наистина искате да ги разкарате, кат звъннат казвате, че сте шушляк с два лева в джеба..даже ги питайте "вие за кредита ли сте?? Одобрен ли съм?!!" :lol:
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

При мен тормоза е от брокери на акции и прочие и всеки месец ми звънят и започват така знаете ли, че през последния месец изпуснахте шанса да увеличите вашите спестявания с 60% защото акциите на еди си коя фирма утроиха цената си.... петрола скочи петорно, а златото е в своя връх ....

Следващия път вдигни изслушай ги и им кажи с благ тон "А можете ли да изперете 2-3 милиона?". Гарантирано няма да ти звъннат повече!
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Аз лично не виждам нищо проблемно. Звънят хората на фирмен телефон посочен в интернет и правят предложения. Няма нищо лошо в това да ви се обаждат за предложения. Винаги има полза да се изслуша всяко едно предложение. В крайна сметка не може да си кон с капаци и да си гледаш бизнеса така както си го създал, било то в търговията, в производството или в услугите, защото всички знаем че няма нищо сигурно и всеки един ден излиза нещо ново. Именно затова са предложенията.

При мен интересното е че пък ми се обадиха от бързи кредити, не им запомних името на фирмата (Крелайн ли нещо такова беше, но ми се представиха че са от Ямбол)
Интересно ми стана от къде как са ми издирили личния телефон и жената ми обяснява как ако имам нужда от пари да си запиша телефона й и само да й прозвъня. Блаа
Разговора протече доста забавно.
Тя: Ако имате нужда от бърз кредит аз съм на среща
Аз: Имам нужда. Трябва ми 1 милион бързо.
Тя: Е не може г-не ние отпускаме суми до 1 000 лева.
Аз: Е кво да ги прая тези 1000 лева майтап си правиш.
Тя: На вас може да са ви ненужни но има хора които се нуждаят.
Аз: Ми не съм от тях. Аз съм от тези които се нуждаят от 1 млн.
Тя: Все някой ден ще се нуждаете от тези 1000 лева и ще ни потърсите.
Аз: Ти ко ма кълнеш ли ма?
Тя: Не само ви предупреждавам да имате сигурност.
Аз: Ай въри на майната си.

Хем искат да дават пари хем се стискат. Кви са тея бързи кредити ни за лихви се говори ни за дявол. Направо се изумих. Все пак пазя номера тъй като мисля да се пошегувам след време с "Кво стана почна ли да даваш милиони"
Ако някой има интерес от телефона за бързи 1000 лева да ми пише ще го предоставя.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

@gioiello Аз: Ай въри на майната си.

Tva e mohabeta :lol:
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

И при мен е същата работа. Миналата година напъваха да купувам акции. Тази година са почнали със застраховките. И аз учтиво им отказвам. Ако продължат да ми говорят им казвам, че имам работа и трябва да затварям и ако пак упорствам и казвам: "Благодаря още веднъж! Лек и успешен ден." И им затварям. Понякога се обаждат пак и ми казват "нещо връзката се прекъсна", на което отговарям: "Не, аз затворих, защото не спирате да ме тормозите." и пак затварям.
 
И при мен е така. Даже имаше един приятел, които след отварянето на фирмата, веднага (на следващия ден) беше подложен на телефонен тормоз. Едните лазят от търговския регистър, другите от yellowpages, трети от Google, като обикалят по резултатите, четвърти - от други каталози и така. Намират бързо. А операторите са още по-добри в това. Не знам как софт използват, но веднага имат предложение и за фирмени карти. Така е. И все така ще си бъде. Ако го нямаше това, доста кол центрове да са затворили врати. :)

То при мен не бяха каталози, то не беше акции, нови фирмени карти. Че чак и среща имах, за да видя куците им предложения. абсолютно губене на време. Когато не ти трябва си е направо губене на време и много ме дразни това. Като при проверяване на пощата сутрин - губиш няколко минути, докато изчистиш спама. :) И без това ти е ценно времето, и тези досадници. Прави се реклама и така се постигат резултати. Досаждането на хората винаги е имало обратния ефект. ;) Ама и там трябва мозък, за да се сетят фирмаджийте. :)
 
И на мен са ми звънели - за акции и за какво ли не. Много са досадни, ама обикновено им казвам че си имам други консултанти по тази тема и техните услуги не са ми нужни и ме оставят на мира.

На последък от MicroSoft ми досаждаха доста - да съм им попълнел таблица с това какви техни продукти ползваме, за да ни помогнели с не знам си какво за лицензите. Последно и казах на каката, че сега Април месец като изтече поддръжката за XP и смятам всичките останали компютри в офиса, които все още имат Windows да минат на Linux и няма смисъл да и попълвам празна таблица - и тя затвори.
 
От: Телефонен тормоз от директории и подобни?

Почти всеки ден ми звънят, но няма за какво да им се сърдя... всеки гледа да си вади хляба. :)
 

Горе