Темплейти с респонсивен дизайн?

vedi78

Member
Здравейте приятели,
Търся темплейти със респонсивен дизайн. В нета има много безплатни и платени но така и не откирх лек темплейт - без слайдери, анимации и тн шарении. Общо взето ми трябва темплейт само с меню.
Благодаря предврително!
 
Открих вече и тествам, но имат проблеми със скоростта защото зареждат много css.
Когато тествам с тула на Г се вижда този проблем:

Премахване на блокиращите изобразяването JavaScript и CSS от съдържанието на видимата на екрана част от страницата
На страницата ви има 11 блокиращи ресурса на CSS. Това води до забавяне при изобразяването й.

Темата зарежда много css, откоито единия (bootstrap.min.css) е цели 120 кб!
Някой има ли на представа как може да се накарат тези css да се зареждат след като се зареди сайта?
 
Сплескването със https://csscompressor.com/ дава макс. %30 намаление на обема, което си мисля, че не е много.
Последно пробвах следното преместих всички css накрая (след </body>). На javascrypt сложих "async" и веднага Гошо ми даде (Good 89 / 100).

Въпреки, че на Гошо му допадна всичко това скоростта на зареждане не се променя - темплейта който ползвам за тест пак се зарежда за 6 секунди, просто първо зарежда сайта без css/js.
Благодарности на колегата "ReminD" за линка, но дори този изключително семпъл темплейт който има само едно меню, съдържа два големи bootstap.css и bootstrap.min.css съответно 156 и 125 кб.
Явно използването на адаптивен дизайн няма как да не е за сметка на скоростта - главно заради големите css...
 
Ми скай си е прав, то това на нищо не прилича, пишеш bootstrap starter theme и има една камара теми с меню само, пък и ако си една идея грамотен да можеш да copy/paste-неш код в сайта ти, ще си сглобиш сайта за има няма 2 минути. Хайде ако си наистина толкова неграмотен, винаги може да видиш дефолтнатите теми на WP, те всичките са responsive и дори са инклуднати в стандартната инсталация на wordpress и имат само най-важните неща.

Видях ти сега публикацията, ти сериозен ли си наистина, да те питам и аз като @Sky ? Супер малък размер е, да не говорим ако е min.css и ако е от CDN какъв ти е проблема? Несериозни работи, пак някой SEO оптимизатор е лъгал и е обяснявал май как 100kb повече ви бутат ранкингите назад в гугъл.
Скоро ще пусна една тема как on page seo-то въобще няма значение, е освен ако не сте идиоти и нямате сайтове от 2000-та година.
 
Последно редактирано:
А за какво? Ако не става въпрос за WP, колко му е да намериш bootstrap темплейт? И за какво ти е да гониш тея милисекунди?
 
Щом със супер проста тема ти зарежда бавно, може проблемът да не е от темите. Може да се окаже, че проблемът е в друго, дори и в хоста.
 
дори този изключително семпъл темплейт който има само едно меню, съдържа два големи bootstap.css и bootstrap.min.css съответно 156 и 125 кб.
Както съм писал и в други теми
1. bootstrap-а може да се компилира в къстъм конфигурация и да включиш само това, което ти трябва.
2. Ако го зареждаш от cdn 99% клиента вече го има кеширан

Така че стига легенди плиз.
 
Аве Sky стига си ми @рал в темата, За какъв фейк говориш, толкоз ли не можеш да загрееш.
Казах, че търся лека тема, но се оказа, че почти всички ползват bootstrap, който дори с компресия е над 100 кб, което се отразява на зареждането (някъде към 6-7 секунди отнема пълното зареждане).
Намерих няколко теми които са с респонсив дизайн с меню, който е реализиран със css с размер 6 кб.
Това е което ми трябваше... и го открих - темата зарежда за макс 2. сек.
Аман от многознайковци, които вместо да помогнат почват да се правят на велики. Пфуу.
 
Последно редактирано:
Благодаря на Torbalan Trolski! С две изречения е предложил решение на проблема.
П.С. Моля админа да изтрие "спама".
 
Както съм писал и в други теми
1. bootstrap-а може да се компилира в къстъм конфигурация и да включиш само това, което ти трябва.
2. Ако го зареждаш от cdn 99% клиента вече го има кеширан

Така че стига легенди плиз.

Човек, аз правя друго, ползвам bootstrap грид-а само и ползвам отделни неща на Semantic UI - https://cdnjs.com/libraries/semantic-ui . Тежък е знам, но е много красив и изисква 0 css почти. Ако искаш му хвърли едно око и ако може да си кажеш мнението @Torbalan Trolski . Не му ползвам грида на семантика, понеже е доста калпав, едва се оправям с него, но елементите са му чудесни: https://semantic-ui.com/elements/button.html
 

Горе