Това нормално ли е за Facebook?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Реших да си пусна реклама на един сайт, да видя дали има файда от PPC във Facebook :)
Та да питам някой от по опитните там това нормално ли е?

Impressions 1 015

Натискания 0

Наддаване 0.50$

1000 импресии и нито един клик, а уж съм настроил рекламата таргетирано според профила на клиентите :)
 
От: Това нормално ли е за Facebook?

УУУП мадър факърс :D :D :D
 
От: Това нормално ли е за Facebook?

Нормално е. Даже гледай да си брандираш сайта, защото това е по-работещо. Не е кофти трафика, защото можеш да си го филтрираш, но всички знаем за какво иде реч в FB, там са потребители, които чекват стената си, виждат какво ново около приятелите им и теглят хикса. Другото рядко се случва - любопитстване кой какво им предлага там. Просто манталитета им е, че си има места за търсене на продукти и услуги, има си и места за развлечения. FB спада повече към вторите. Според мен трябва да си отсееш повече трафика. Този явно много е размит. Аз като рекламирах там се целих точно в аудиторията си, като преди това пуснах анкета какви хора биха купили от продуктите и кликаемоста се повиши на база това. Да кажа честно, от както имам акаунт в FB съм кликнал около 4 пъти на рекламка там, а бая импресии генерирам. Ако си го направил добре, таргетирането, пробвай с по-грабващи заглавия и описания, картинки.
 
От: Това нормално ли е за Facebook?

Мерси за отговора :) Днес човърках още из настройките за рекламата и ще видим дали ще има резултат :D
 
От: Това нормално ли е за Facebook?

Пусни го на по дълго от един ден не може да правиш изводи във ФБ съм ловил ЦТР от 0.5% до 0.01 когато ти е много нисък явно или не си направил добре рекламата или просто аудиторията не я брига за твоита реклама тогава по добре оферирай на клик. А мене ако ме питаш не се занимавай с таргетиране единствено ако е насочено за българи му дай БГ
 

Горе