Толкова много неграмотни?

icakis

New Member
във форума мисля, че може да си правим колкото си искаме грешки. ама като видя някоя статия изпълнена с такива и супер много се дразня. особено в спортните медии положението е трагично.
А наскоро ми се наложи да чета текстове за забележителностите в България от wikipedia, нямате си идея за каква неграмотност ставаше дума ... най-фрапиращото мисля беше за Рилски манастир където нямаше изречение без грешка (не преувеличавам) :D

nik0la

New Member
Добре, защо тук да може да се пише с грешки, а във вестниците например не? Не разбирам логиката icakis :roll: И за пореден път искам да кажа, че едно е да сграши човек от бързина а съвсем друго е да не знае как се пише дадена дума!

icakis

New Member
е имам предвид, че все пак тук аудиторията е в пъти по-малка и освен това не претендираме да сме литератури или журналисти. просто не е фатално и не дразни, докато в една медия написаната статия говори за цялата медия и нивото на журналистите в нея и там трябва много да се внимава ако си държат на реномето.
а за бързината ще ти кажа, че има много хора които ако си прочетат втори път текста ще си видят грешките, но просто не държат толкова на това.

nik0la

New Member
icakis каза:
е имам предвид, че все пак тук аудиторията е в пъти по-малка и освен това не претендираме да сме литератури или журналисти. просто не е фатално и не дразни, докато в една медия написаната статия говори за цялата медия и нивото на журналистите в нея и там трябва много да се внимава ако си държат на реномето.
а за бързината ще ти кажа, че има много хора които ако си прочетат втори път текста ще си видят грешките, но просто не държат толкова на това.

Съгласен съм до някъде с теб :) Просто ми направи впечатление, че нивото е много ниско и се подразних. То излиза, че е по-добре да пишем на латиница ...

Горе