Тотално ме отвяха със спам сайтове

SSH_ON

New Member
От няколко дни organic трафика почти спря. Помислих, че е Google dance и изобщо не се притесних.
Днес обаче започнах да проверявам ключовите думи, които ми носеха трафик.
Всички позиции са окупирани от спам сайтове. Цели първи две страници. Колкото позиции са искали - толкова са завзели.

Погледнете rarewares.org примерно какви ги върши.

Нямам думи...
 
Последно редактирано:
През последните дни имейла ми е буквално задръстен със спам. Винаги съм имал спам, но напоследък е някакво безумие.
 
при всички положения мисля, че ще има реакция от страна на Г тъй като е в тяхна полза да си запазят името и да не показват подобни сайтове на челни места...
 
аз пък да чукна на монитор нямам много спам в пощата...
 
Да, на много места челните позиции в Г се държат от спамарски изпълнения, - настъфени страници + силни (купени) линкове. Тази търсачка започва да ми пада в учите с всеки изминал ден.

Или да си оправят скапаният алгоритъм или да изчезват от бизнеса, няма място за аматьори, особенно ако претендираш да си # 1. Бате, какво име да си запазят - и по другите форуми се говори за това, че са прецаквани от други спамари в резултатите. Но Г си ги е класирал - "интелигентният" им алгоритъм. :) Направо смях без гащи...В момента съм много доволен от Yahoo & MSN - как се държат.
 
Не може да съществува алгоритъм който да не може да бъде излъган, аз лично Г съм го лъгал хиляди пъти, не знам на какво ниво науката е достигнала до изкуствения интелект, но тези неща могат да се контролират единствено и само с човешка намеса. А каквито и да са резултатите мисля че още много много време Г ще си бъде #1.
 
@ netsurfer - ключовите думи не искам да ги казвам, но мога да посоча сайтовете, които спамват:

treasuretables.org
rarewares.org
oldoregon.com
k-government.com
shwsite.org
blog.socialight.com
aztube.net
rjamorim.com

Дай една site: команда и ще видиш за кои думи спамят.

@ coolice - сайтовете, които открих ги репортнах. Остава да чакам Google да се намеси.

http://www.google.com/contact/spamreport.html - тук може да репортвате сайтовете.
 
аз прегледах няколко от тях, имат по пр5, много беклинкове и стари сайтове, как реши че са спамерски?
може да са ги хакнали??
 
Последно редактирано:
Аз не виждам какъв е проблема с тези сайтове ? Просто конкуренция ? Ами айде да репортваме Blogspot, Myspace и Youtube че имат много страници/кънтент и заради тях отпадаме :)
 
Ягодите са си техни и могат да си ги поливат с каквото си искат, кой казва че на сайт за софтуер не може да има и друго ?
 
Гадно :( Трафика много ли е паднал.....

ПП тои по прицип е паднал че е католическият великден и има някакви наводнения ..... Тук там има по някои проблем ... Аз не виждам някои хостинги...
 
Ето какво се случи на един от сателитите, който тъкмо вървеше нагоре и носеше таргетиран трафик:



Ключовите думи, които носеха трафик сега са превзети от спам сайтове, с които не мога да се боря по никакъв начин.
Не го пожелавам на никой. Преди като пишех статии, всеки ден се предвижвах напред и все за някоя думичка се захващах.
Сега... все едно да се опитвам за "real estate" да ранквам добре.
 
Последно редактирано:

Горе