Трансфер на Blogger в Wordpress

Sobieski

Well-Known Member
Така значи имам един блог в blogspot и искам да го преместя на мой хост
като използвам wordpress ок до тук всичко добре ще ги премести
постовете с помоща на wordpress & import функцията но как да
пренасоча blogspot към новия домейн и да не стане duplicate и домейна
да го отнесе?
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

не съм пробвал и не знам, но с html редирект не става ли?
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

мислех си да го направя с meta refresh но там е работата че искам линкове и т.н.
също и гугъл да не го помисли за дупликейт
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

супер, някъде от настройките ли си го пипнал?
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

да имаше опция да задам нов домейн
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

Аз имам едно предложение:

1. Насочваш домейн към блогспот, т.е. страниците са хостнати в блогспот, но се виждат от адрес twoqtsait.com
2. Изчакваш търсачките да обновят всички адреси, така че страниците да се виждат от новите адреси, а не от тези на Блогспот.
3. Когато съдържанието вече е на твоя домейн, настройваш permalinks на WordPress да изглеждат по същия начин както адресите в блогспот или използваш htaccess + mod_rewrite за да ги докараш до този вид, след което пренасочваш домейна към твоя хостинг и си готов.
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

май така трябваше да направя сега стария блог седи индексиран още а новия гугъл бот го посети
 
От: Трансфер на Blogger в Wordpress

не се притеснявай, не е фатално. случвало ми се е да прехвърлям от уърдпрес хостинг на собствен и понеже ми беше малко все едно, импортнах съдържанието на уърдпреския в собствения без да трия нищо. резултатът? уърдпреският имаше пр4, който падна на 3 след няколко месеца, но това защото писах да го свалят от един агрегатор и още няколко места, новият блог хвана тройка при първият ъпдейт.

освен това, в твоят случай, трябва да мине време преди да излезе от индекс. според мен все още е прекалено рано да се притесняваш.
поздрави.
 

Горе