Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

pgplamen

Active Member
Здравейте, на всички не се занимавам много с трансфер на домейни но тези няколко дни ми се наложиха няколко трансфера и ето казуса с който се сблъсках. В петък вечерта ми прехвърлиха домейн от Суперхостинг пак в Суперхостинг. Получих писмо на пощата с което да стартирам трансфера съгласих се с условията за прехвърляне на домейна и какво беше моето учудване в писмото пишеше че ще стане от три до пет работни дни. Нямам идея какво ще правят с този домейн от тридо пет дни но домейна изтича в понеделни. В петък направих трансфер и в годеди но там докато чукнах на съгласен съм и домейна беше при мен. Нямам идея това нормално ли е или не е но от на мен ми се вижда много време от три до пет дни за да се появи домейна в мояакаунт. Домейна не е нищо кой знае какво но на мен ми трябва в момента още по- лошо че изтича в понеделник.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

При трансфер ти се подновява автоматично за 12 месеца споко няма да избяга домейна
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Не знам дали се подновява защото човека ми го изпраща от неговия акаунт в моя. Той не го заплаща и аз не го заплащам така че как ще се поднови за 12 месеца без да е платен.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Не знам дали се подновява защото човека ми го изпраща от неговия акаунт в моя. Той не го заплаща и аз не го заплащам така че как ще се поднови за 12 месеца без да е платен.

Е все някои трябва да плати трансфера той да не е без пари
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

До колкто знам а и така е било при мен първо давам завяка за трансфер излиза ми поръчката, плащам си и активирам трансфера с един код. Без пари ме съмнява да стане номера
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Все си мисля, че хлопаш на погрешната врата. Ние не работим в Суперхостинг и едва ли ще можем да ти кажем точните причини защо е така.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

може би защото днес и утре е почивен ден
в понеделник ще е при теб
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

До колкто знам а и така е било при мен първо давам завяка за трансфер излиза ми поръчката, плащам си и активирам трансфера с един код. Без пари ме съмнява да стане номера

Така е когато сменяш регистраторите. Тука имаме вътрешен трансфер и не се плаща. Плаща се когато местиш от годеди на суперхостинг примерно.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Така е когато сменяш регистраторите. Тука имаме вътрешен трансфер и не се плаща. Плаща се когато местиш от годеди на суперхостинг примерно.

Виж това за вътрешния трансфер не го знаех, мерси за инфото
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Все си мисля, че хлопаш на погрешната врата. Ние не работим в Суперхостинг и едва ли ще можем да ти кажем точните причини защо е така.
Не тропам на погрешната врата а попитах нормално ли е или не е . За мен не е нормално да чакам няколко дена.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Нещо си объркал. Първо се плаща подновяването и тогава тръгва процеса. В техния хелп център пише указанията много точно и ясно. Но ти не даваш точна информация. Първо си написал - трансфер СХ -> СХ, а сега в темата ГД -> СХ. Наясно ли си какво точно правиш?

За мен не е нормално да чакам няколко дена.

Ще чакаш точно 6 дни и на седмия, ще е в профила ти.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Трансфера е от СХ в СХ и трябва да чакам. Другия от ГД в ГД стана с едно кликване. Лошото е че домейна ще изтече предполагам в неделя в 24.00 предполагам.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Виж на какво попаднах в условията за трансфер: http://help.superhosting.bg/how-to-tranfser-domain.html ето още инфо: http://help.superhosting.bg/domain-transfer.html

"Ако до датата на изтичане на домейна остават по-малко от 7 дни е възможно трансфера да не се осъществи. Ако трансфера не се осъществи поради недостатъчен оставащ период домейнът трябва да бъде подновен при настоящия му регистрар, като 60 дни след подновяването ще можете да се инициира нов трансфер."
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Не съм наясно с терминологията, но в случая зависи от тоя при който е регистриран. И може да стане това, което е цитирано горе.
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Виж на какво попаднах в условията за трансфер: http://help.superhosting.bg/how-to-tranfser-domain.html ето още инфо: http://help.superhosting.bg/domain-transfer.html

"Ако до датата на изтичане на домейна остават по-малко от 7 дни е възможно трансфера да не се осъществи. Ако трансфера не се осъществи поради недостатъчен оставащ период домейнът трябва да бъде подновен при настоящия му регистрар, като 60 дни след подновяването ще можете да се инициира нов трансфер."

нееее
той мести домейн от един акаунт в друг (всичко това в суперхостинг)
просто някой от отдел продажби трябва да го премести в другия акаунт
работа за няколко клика е и става бързо (местил съм домейни и го направиха за няма 10 мин)

@pgplamen - в понеделник ще е при теб
ако толкова се притесняваш да не изтече - може да пишеш на съпорта
въпреки, че не знам дали ще могат да ти помогнат
дори да искаш да го платиш - те едва ли ще могат да ти съдействат
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

да, но от Отдел продажби почиват в събота и неделя :mrgreen:
 
От: Трансфер от Суперхостинг в Суперхостинг

Споко бе, и да изтече домейна има около 40 дена гратисен период. Какво си се шашнал?
 

Горе