Трафика рязко падна

Win_XP

Member
Имам блог за смартфони (англоезичен) PR4, Alexa 104,000, блога е на 2 години и повече от една година посещенията си бяха 4000-5000+ уникални на ден, преди 3-4 дена изведнъж рязко спаднаха до 1500-1600 дневно, блога се ъпдейтва ежедневно. Ако някой има идея къде може да е решението на проблема да сподели :)

Ето го и адреса: http://pockethacks.com
 
От: Трафика рязко падна

Аз наблюдавам същия "феномен" при мен в Analytics. Предполагам сменят са сменили нещо по алгоритмите.
 
От: Трафика рязко падна

От два дни доста хора се оплакват, че позициите рязко скачат и танцуват - явно му дойде времето да подкарат Кофеина в пълен блясък.
 
От: Трафика рязко падна

BTW, провери си и дали са настъпили някакви промени в "сополите" чрез разликата между site: pockethacks.com и site: pockethacks.com/*

пп. няма шпация след : , сложих я, тъй като излиза смайли
 
От: Трафика рязко падна

Преди месец имах подобен проблем.Значително ми намаляха посетителите от гоогле.цом и след два-три дена започнаха да се покачват посетителите от регионалните гоогле сайтове и за седмица всичко се върна на мястото си. Виж да не се получава това и при тебе.Определено вече ще има повече танци от този Кофеин.
 
От: От: Трафика рязко падна

BTW, провери си и дали са настъпили някакви промени в "сополите" чрез разликата между site: pockethacks.com и site: pockethacks.com/*

пп. няма шпация след : , сложих я, тъй като излиза смайли

Results 1 - 10 of about 34,400 from pockethacks.com.

Results 1 - 10 of about 1,030 from pockethacks.com/*.

Разликата :)
 
От: От: Трафика рязко падна

От два дни доста хора се оплакват, че позициите рязко скачат и танцуват - явно му дойде времето да подкарат Кофеина в пълен блясък.
Незнам, но току що си прегледах всички сайтове и няма никакви аномалии, всичко си е нормално, нито има покачване, нито понижаване.
 
От: Трафика рязко падна

Разликата е кофти, но добре, че предложеният начин вече не е меродавен :)

Тук ползват по-съвременен алгоритъм и според него сайтът ти е много хубав дори от тази гледна точка.
 
От: От: От: Трафика рязко падна

Незнам, но току що си прегледах всички сайтове и няма никакви аномалии, всичко си е нормално, нито има покачване, нито понижаване.

Зависи на кои дейтацентрове са ти сайтовете. Примерно, руската зона е пропищяла тези дни, виж в Серу-то.
 
От: От: Трафика рязко падна

Разликата е кофти, но добре, че предложеният начин вече не е меродавен :)

Тук ползват по-съвременен алгоритъм и според него сайтът ти е много хубав дори от тази гледна точка.

интересно защо ама тия съветски другари нещо не се кефят на моя блог. Като тръгнах да го проверявам категорично ми заявиха "Этот сайт мы проверять не будем :)" :lol:
 
От: От: От: Трафика рязко падна

интересно защо ама тия съветски другари нещо не се кефят на моя блог. Като тръгнах да го проверявам категорично ми заявиха "Этот сайт мы проверять не будем :)" :lol:

Като им гледам фамилиите, е по-вероятно другарите да не са съветски, а да спадат към тъй наречените "Горячие эстонские парни" :) Що се отнася до блога... може би се хоства на някой от безплатните блог-сервизи и режат заявките, включващи определени оператори, тъй като са много.
 
От: Трафика рязко падна

До колкото усещам това се дължи на приближаване и отдалечаване на локалните Google домейни спрямо Google.com. При мен промените настъпиха в началото на януари и тогава трафикът ми главоломно започна да расте в прогресия. В началото на февруари обаче, нещата се върнаха по старите им места и всичко си тръгна постарому. Според мен декември-януари месец тестваха нов алгоритъм (т.е. алгоритъм с прекалено големи различия спрямо предния), който явно не им е харесал на гугълци и пак са върнали стария (или нещо близко до него). На мен предното класиране повече ме устройваше, но какво да се прави. Google прави каквото си иска, а ние само си мрънкаме или се кефим.
 
От: Трафика рязко падна

Всъщност този алгоритъм от началото на януари месец не беше нещо съвсем ново, а нещо от преди няколко месеца, но втори дубъл и а дано има трети, четвърти и да остане като постоянен кадър.
 
От: Трафика рязко падна

Ето и визуално за какво става дума....

wtf.jpg
 

Горе