Трафик и Монетизация - Как го правите?

Дискусията в 'Pay Per Click Management - PPC Advertising' стартирана от Convenix, Окт 23, 2017.

1. Convenix

Convenix Member

Рег.:
    Окт 17, 2016
    Съобщения:
    105
    Харесвания:
    13
    Точки:
    18
    Здравейте! :)

Имам няколко въпроса относно трафика и монетизацията на сайтовете.

Ясно ми е, че има огромно значение това какъв е сайтът на който ще се вкарва трафик и ще се прави монетизация, но в общи линии ме интересуват въпросите.

1. Какви методи за трафик знаете? Интересуват ме и двете възможности:
    a) Безплатни - аз се сещам само за спам по facebook групи
    б) Платени

2. Кои рекламни мрежи бихте препоръчали за САЩ освен Google Adsense. Интересуват ме най-добре плащащите мрежи.

3. Кои рекламни мрежи бързо одобряват и няма значение какъв сайт одобряват? Тоест кои одобряват почти всички сайтове, а не имат изисквания като Google?

4. Колко горе-долу може да се очаква от 1000 посещения от USA трафик?

Благодаря! :)

2. Cromwell

Cromwell Member

Рег.:
    Ян 30, 2017
    Съобщения:
    38
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Трафикът от Фейсбук се представя доста зле в АдСенс. Някъде на 1000 показвания на страницата се получава в най-добрия случай към 1 евро. Най-много пари се получават от трафик идващ от търсачката на Гугъл. Най-общо казано.

3. zlatko0o

zlatko0o Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2011
    Съобщения:
    422
    Харесвания:
    44
    Точки:
    28
    Тва отдавна не е вярно! Няма никаква разлика от къде идва трафикът, стига да са реални потребители ;)

4. slavchev

slavchev Well-Known Member

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,023
    Харесвания:
    387
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там
    Нали трябва да се прославя мантрата, колко некачествен е фб трафика и как трябва да наливаш пари за оптимизация :D

5. zlatko0o

zlatko0o Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2011
    Съобщения:
    422
    Харесвания:
    44
    Точки:
    28
    То цяла една ниша от интрнет бизнеса лежи на тази кълка.....

6. traiki

traiki Well-Known Member

Рег.:
    Септ 27, 2010
    Съобщения:
    1,304
    Харесвания:
    98
    Точки:
    48
    1 евро на 1 000 - ако ги даваха, щях да засенча сватбата на Фикрет :D

smith харесва това.
  7. V.Andreev

V.Andreev Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 8, 2008
    Съобщения:
    2,341
    Харесвания:
    166
    Точки:
    63
    Толкова е средното - при добра позиция на рекламите

8. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,023
    Харесвания:
    387
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там
    Ти лиии, маймуно мръснаааа :D

9. freelancer

freelancer Active Member

Рег.:
    Авг 7, 2009
    Съобщения:
    858
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    С трафик от USA 1 евро на 1000 е по-скоро мизерия, отколкото стандарт. За американския трафик трябва да се целиш над 5 EUR, да не говорим, че може и повече (е, с ФБ трафик може и да не може :) ).

10. Fozzy

Fozzy Well-Known Member

Рег.:
    Окт 7, 2007
    Съобщения:
    3,630
    Харесвания:
    570
    Точки:
    113
    Нека да го обясня това веднъж завинаги и да дам отговор на въпроса "Що треа даам 2 бона за оптимизация, кат за толкоз моем сцепим сървъро с фб трафик?"

В Google хората търсят информация, цени, продукти. Когато потребител търси в Google, то неговото търсене е базирано на определена нужда. Съответно получаваш информационно-конверсионен трафик. Ако имаш онлайн магазин или сайт за услуги, то въпреки че Organic трафикът ще ти излезе в пъти по-скъпо, имаш един потребител, който е много по-възможно да конвертира.

Например, трябва ти охранителна система. Търсиш информация какво ти е необходимо. Избираш продукти, които смяташ за полезни. Звъниш за консултации. След това търсиш различни решения от различни места с цел избор на най-добра цена, гаранционни условия и т.н.

Във Facebook хората прекарват свободното си време и не са склонни да взимат важни решения. Тук трафикът ти е изцяло емоционален. Да, ако продаваш евтини обувки, някой може да реши "Гледай какви яки кецове и са само 20лв, защо да не си ги купя?". Тогава получаваш изцяло емоционално продиктувана покупка. Но никой във Facebook няма да види рекламата ти и да си реши - "Я, що пък да не си сложа система за видеонаблюдение?".

Та, ако реално продаваш нещо, то в изключително малко случаи Facebook трафикът може да ти е по-полезен от Organic-a. С две думи, трябва да продаваш изцяло тривиални боклуци.

Ако мислиш да печелиш от AdSense, то ок, Organic е полезен, но не и да плащаш за тази услуга. Аз отказвам средно по 2-3 запитвания на месец от хора, които искат SEO, което да монетизират с AdSense. Просто тази инвестиция ще започне да се избива много късно и много трудно.

Прост пример:

aaaaa.jpg

Тук бюджетът изхарчен за Facebook + AdWords е по-голям от бюджета за SEO.

Бюджетът за Facebook e 2 пъти повече от този за AdWords.

Лесно може да се види най-конвертиращият канал и възвръщаемостта от всеки поток.

nnikolov, Convenix, V.Andreev и 2 други харесват това.
  11. freelancer

freelancer Active Member

Рег.:
    Авг 7, 2009
    Съобщения:
    858
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Малко off, но тази конверсия не е ли прекалено ниска?
    Конверсията е изключително интересна тема, която може да изнесем в друг thread.

12. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,023
    Харесвания:
    387
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там
    Нека аз да ти го обясня по-лесно от гледна точка на издателите. Адсенс използва поведението на потребителите и без значение от какъв сайт/реферал са влезнали в моя сайт, то Адсенс ще им покаже реклама според интересите им. Така че няма никакво значение дали трафика идва от фб, г+, търсачки или други канали - едно и също е!

13. Fozzy

Fozzy Well-Known Member

Рег.:
    Окт 7, 2007
    Съобщения:
    3,630
    Харесвания:
    570
    Точки:
    113
    Ниска е, да. Средно за България добър процент е около 1. Тук е кофти поради спецификата на нишата.

Първо прочети поста и тогава коментирай. Отделно съм говорил и за AdSense profit-a.

14. slavchev

Рег.:
    Дек 20, 2012
    Съобщения:
    2,023
    Харесвания:
    387
    Точки:
    83
    Професия:
    CEO
    Място:
    Някъде там
    Човека пита за монетизация от реклами, няма да продава нищо...

15. Convenix

Convenix Member

Рег.:
    Окт 17, 2016
    Съобщения:
    105
    Харесвания:
    13
    Точки:
    18
    Да, питах за монетизация с реклами. Но това, което Fozzy сподели е много полезно за мен, защото осъзнах това, което каза! Благодаря на всички! :)

И за да не отварям нова тема, ще споделите ли сайтовете, които знаете, които са като predpriemach, но са international.

Аз знам blackhatworld и digitalpoint. Вие сещате ли се и черпите ли информация от други подобни форуми? Ще се радвам, да ги споделите.

Също така това, което много ме интересува - само в България ли хората, които притежават страници предлагат реклами? Тоест да ти пуснат постове в страницата си?

Аз за другите държави не успявам да намеря, може би защото още не съм намерил подобен форум като предприемач, но на английски, където да има обяви и там за реклама във facebook страници, групи и т.н.

Благодаря! :)

16. Penkoff

Penkoff Member

Рег.:
    Март 15, 2015
    Съобщения:
    152
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    На мен ми направи впечатление, че хората от социалките прекарват повече време на сайта отколкото тези от органичното търсене...

17. Fozzy

Fozzy Well-Known Member

Рег.:
    Окт 7, 2007
    Съобщения:
    3,630
    Харесвания:
    570
    Точки:
    113
    Това има логично обяснение. Можеш ли да се сетиш?

18. Penkoff

Penkoff Member

Рег.:
    Март 15, 2015
    Съобщения:
    152
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    По принцип органичното търсене предполага повече заинтересованост и по-задълбочено четене или разглеждане на информацията. А според знаещите трафика от социалките трябва да е съвсем кратък, колкото само да се прочете заглавието...

Последно редактирано: Окт 29, 2017
  19. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,825
    Харесвания:
    651
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Или сайта е шит и потребителя не намира това за което е влязъл.

20. Fozzy

Fozzy Well-Known Member

Рег.:
    Окт 7, 2007
    Съобщения:
    3,630
    Харесвания:
    570
    Точки:
    113
    Масово рекламите във Facebook са свързани с игри, в които може да спечелиш награда. Респективно, хората разглеждат повече страници, с цел избор на евентуален подарък и това стимулира по-големия престой.

Първо - изобщо нямаш представа по какъв начин работи Analytics в отчитането на потребителското поведение и пресмятането на времето на престой. Disclaimer - прочети някой и друг патент, колкото и да се заядеш за тази точка, няма да смилам 500 страници информация специално заради теб.

Второ - 4 минути никак не са малко.

Трето - да прекараш 4 минути в сайт и да свършиш това, за което си влязъл (в случая покупка) като че ли е по-добре от това да влезеш и 20 минути да не можеш да се ориентираш в някоя отвратителна структура пълна с мигащи надписи и изскачащи поп-ъпи.

Странникът харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice