Тревна смеска за двор

InvestSolution

Active Member
Колеги и колежки и съпартийци,

Вече 2-ра година се мъча с разни тревни смески, райграси и какво ли не и всичко е тотален боклук ( цените са им повече от задоволителни - подяволите ), та случайно някой от вас да се е сблъсквал с добра тревна смеска, която да ми предложи - марка, фирма или каквото и да е. Другото което мислех е да зема чимове и тва да е решението.

Поздрав най - сърдечен! :twisted:
 
От: Тревна смеска за двор

Валираш ли семената, след като ги засееш?На каква дълбочина ги засяваш?Пръста в градинско състояние ли е?Подравнено ли е мястото?Колко е голямо пространството?Колко пъти ги поливаш?Колко пъти ги косиш?Има ли сянка, на някои места? Бе по-добре гледай домати, по-малко труд ще хвърлиш или си наеми градинар :)
 
От: Тревна смеска за двор

:) :) :) :) Валирам ги/ Засявам ги на не не повече от 2, 2.5 см/ Пръста е мешана с пясък/ Подравнено е мястото / Към 40 кв.м / Всеки ден по 1 път вечер, тъй като иначе много силно слънце пече/ Косенето - един път на седмица, но тук зависи и от интезивноста на растежа/ Сянка има само до 11, след това е само слънце /

Домати в магазина :p
 
От: Тревна смеска за двор

Поливай ги два пъти, максимум три на седмица,даже са много три пъти, коси ги при първа възможност за това, колкото се може по-често, вземи си допълнителна тревна смеска, която да е за слънце, защото генетично е направена, да е по-устойчива.Ако имаш петна, хвърляй повече семена там, за да ги запълниш. С чимовете ще имаш временен успех, защото пак ще ги суши слънцето, а са скъпи, ако не направиш цялото място с чимове, пак ще ти е неравномерно поникването.Понякога може да ползваш и някой биологичен листен тор, заедно с поливката, но избягвай химикалите.Предполагам, че имаш трева, но тя е рядка и стои на петна, ако е така се дължи на честите поливки, водата не може да попие добре в почвата, и на следващия ден, започва да се изпарява, което е зле за растението, там където се е събрала повече вода, има по-големи поражения.Надявам се да съм помогнал.Всичката ли трева загива, или има места на които си вирее добре?
P.S.Май трябва да преместим темата в друг форум :):):)
 
От: Тревна смеска за двор

Благодаря ти за помоща,

Съветите, ще ги пробвам тази пролет :). :beer:
 
От: Тревна смеска за двор

Забравих да кажа, много е важно да си имаш скара, тревата не може да расте добре, ако поне веднъж седмично, не и замирише на нещо мазничко :)
 
От: Тревна смеска за двор

КОЛКО съм се трепал с тоя райграс... колко пари дадох за смески аз
от къде ли не...я гълъбите ши ги изплюскат
я нещо не е както трябва
със сто зора накрая успях да направя както трябва едни 100 квадрата
аа грънци 100 по-малко 40-50 май
и след два месеца взе да съхне незнам какво и стана , ама взе да оредява дева
като на пенсионер скалпа.

Някой тук посъветва първите седмици докато поникнат с наилон отгоре, за да не ги опасат гаргите.
после слагам то..
в една кофа вода едно кило азотна тор и поливам - може и с лейка -
аз поливах с водоструйката за колата :)

най-добре според мен да оставиш от само себе си да позеленее с природно натурално киче...
там детелини треволяци
ти като косиш редовно и ще си растата предимно тревните глупости...
 

Горе