Трикове и хитрини или как се печели от youtube

dalasweb

Well-Known Member
Има доста теми на тема монетизиране на клиповете в тубата. но не дават подробна информация за трикове и хитрини , за да не ти спрат акаунта , ако ползваш копирайтс клипове.
Ако видеото е твое и си го качил правата са твои.
Мисълта ми е следната гледам доста тв предавания които са монетизирани , но самия файл е доста некачествен от оригинала.Със сигурнос трябва да се скрие логото на канала и тем подобни неща.Могат ли да се правят видеото , като вземеш клипове от you tube и си направиш своя подборка с ефекти и темподобни.Някой , ако изобщо знае как се прави нека сподели.
 
От: Трикове и хитрини или как се печели от youtube

Не ти трябват такива работи. Защо ще криеш лога? Ако станеш гледан все ще се намери някой който ще знае кой е първоизточника и пак ставаш "пират". Просто добави нещо от себе си. Доразвий това което искаш да препубликуваш. Този метод работи и по National Geographic, Discovery и от няколко години и по bTV.
 
От: Трикове и хитрини или как се печели от youtube

Не ти трябват такива работи. Защо ще криеш лога? Ако станеш гледан все ще се намери някой който ще знае кой е първоизточника и пак ставаш "пират". Просто добави нещо от себе си. Доразвий това което искаш да препубликуваш. Този метод работи и по National Geographic, Discovery и от няколко години и по bTV.

Добре сега искам да пускам клипове за тенисисти
техни първенства класиране.
Веднага след даден мач да обработя най-доброто от мача и да го пусна
да си направя един канал
с откъси от мачове резултати
хубави попадения и т.н
Ако ползвам евроспорт ще ме банират
та се чудя как да постъпя?
 
От: Трикове и хитрини или как се печели от youtube

Има доста популярни канали, които ползват копирайтед материали от филми и какво ли още не.
Основният им метод за избягване на автоматичното флагване е показването на не повече от няколко секунди откъс от даден филм/шоу/етс.
Което бива последвано от няколко секунди от друг филм, после друг, после пак се връщат на първия филм, и т.н.

Не е добра идея да ползваш оригиналното аудио - слагай твой войсоувър или позволена музика или каквото там решиш друго.

Преди бяха популярни разни техники като смяна на aspect ratio-то, закриване на част от оригиналното видео с графични елементи, смяна на битрейта, филтри, и какви ли още не омазвания с цел ботът да не разпознае материала. Доколкото знам не са особено надеждни в днешно време. Ако го едитнеш до неузнаваемост, няма да е много гледаемо и привлекателно за юзърите.

Най-добре пробвай с алтернативен акаунт различни техники за няколко седмици/месеца и виж какво ще стане...
 
От: Трикове и хитрини или как се печели от youtube

едвали ще ме глобят за направа на нещо подобно

[video=youtube;6KN6DsTMJzM]https://www.youtube.com/watch?v=6KN6DsTMJzM[/video]

да вземем примерно следващия клип

ако го орежа махна логото им и редактирам с още няколко клипа и искам да покажа постиженията на даден тенисист,
дали ще ме гепят.А видеото е на Australian Open Tv

[video=youtube;oyxhHkOel2I]https://www.youtube.com/watch?v=oyxhHkOel2I[/video]
 

Горе