Трябват ми вашите мнения! Идея за онлайн магазин за ръчно рисувани дрехи.

Здравейте! Дълго време обмислях с какво искам да се занимавам.. и ето, че с течение на времето леко по леко се ориентирах.
Имам идея да започна направата на ръчно рисувани дрехи - тениски, суетшърти, блузи, раници и т.н, тъй като ме вълнува streetwear културата и искам да създам нещо, наистина уникално и сензационно. Бранд, от който всеки излизащ краен продукт ще бъде 1 от 1, тоест бутикови модели, като искам да направя перфектното съотношение цена/качество.
Колкото до реклама, продажба и т.н, като за начало съм измислил да се базирам върху платформите на instagram и facebook и да продвам чрез тях, а ако има нарастващ интерес, определено ще си направя и сайт.
Та, имам следните въпроси към вас (като се обръщам към всички хора тук, тъй като за мен е важно какво мислите за тази идея), бихте ли одобрили и имали интерес към подобен продукт? Мнението на всеки е наистина важно за мен! Приемам всякаква критика и съвети! Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
Аз лично не съм почитател на тази култура и много рядко си купувам дрехи онлайн, но виж приятелката ми всяка седмици взема по нещо ново, така че с правилната рекламна кампания би трябвало да се получи.

Съвета, който искам да ти дам е да гледаш икономически на нещата, а не толкова от АРТ страната. Иначе казано - прецени колко пари имат хората, които се очаква да купуват дрехите ти и създай продукти в правилния ценови диапазон.

Ако аз съм на твое място сега, бих създал по 3-4 продукта за всеки пол и бих инвестирал в добри рекламни кампании, като преди това ще огледам 100 други магазина как го правят.

Good luck
 
Какво ще рече ръчно рисувани ? Ще се рисува върху всяка дреха по отделно ли и с какви пособия - четки или друго или ще има макети и ще се щамповат дрехите, и каква надценка смяташ да определиш за рисунката ? Да речем ако тениската без рисунката би струвала 5 лв - колко ще струва заедно с рисунката o_O
 
Последно редактирано:
Аз лично не съм почитател на тази култура и много рядко си купувам дрехи онлайн, но виж приятелката ми всяка седмици взема по нещо ново, така че с правилната рекламна кампания би трябвало да се получи.

Съвета, който искам да ти дам е да гледаш икономически на нещата, а не толкова от АРТ страната. Иначе казано - прецени колко пари имат хората, които се очаква да купуват дрехите ти и създай продукти в правилния ценови диапазон.

Ако аз съм на твое място сега, бих създал по 3-4 продукта за всеки пол и бих инвестирал в добри рекламни кампании, като преди това ще огледам 100 други магазина как го правят.

Good luck
Благодаря ти за мнението! Принципно моята идея е точно такава, в началото да създам малък брой дрехи (разбира се за жени и мъже, даже обмислях и детски размери) и доста повече средства да използвам за рекламна цел. А колкото до цените ми се иска да са достъпни за всички, определено няма да бъде нещо свръх скъпо.
 
Какво ще рече ръчно рисувани ? Ще се рисува върху всяка дреха по отделно ли и с какви пособия - четки или друго или ще има макети и ще се щамповат дрехите, и каква надценка смяташ да определиш за рисунката ? Да речем ако тениската без рисунката би струвала 5 лв - колко ще струва заедно с рисунката o_O
Здравей! Като за начало, благодаря за мнението ти! Относно въпроса ти - "ръчно рисувани дрехи" ще рече абстрактно изкуство нарисувано върху тениска, като именно този абстрактен стил дава възможност за огромно разнообразие и подстилове за изобразяване върху, каквото и да е. Колкото до начина на рисуване - се използват четки и специални акрилни бои, предназначени за текстил, които след нарисуването им се запечатват в самата материя и стават водоустойчиви и не се отмиват. Дрехата може да се пере до 40° или 60°, което вече зависи от самата боя, като се препоръчва да е от опъката част. Принципно горе долу си правих някакви базови крайни цени на готов продукт, от 10,99лв. до 14,99лв. за тениска например. Това е в случай, че една тениска на едро ми излиза около 4,20 лв.
 
Ориентирай се към Etsy.
https://www.etsy.com/
Благодаря за предложението! Само не разбирам, дали ми го предлагаш като платформа за развитие и продажба на моите продукти или за набавяне на такива.
 
Последно редактирано:
Здравей! Като за начало, благодаря за мнението ти! Относно въпроса ти - "ръчно рисувани дрехи" ще рече абстрактно изкуство нарисувано върху тениска, като именно този абстрактен стил дава възможност за огромно разнообразие и подстилове за изобразяване върху, каквото и да е. Колкото до начина на рисуване - се използват четки и специални акрилни бои, предназначени за текстил, които след нарисуването им се запечатват в самата материя и стават водоустойчиви и не се отмиват. Дрехата може да се пере до 40° или 60°, което вече зависи от самата боя, като се препоръчва да е от опъката част. Принципно горе долу си правих някакви базови крайни цени на готов продукт, от 10,99лв. до 14,99лв. за тениска например. Това е в случай, че една тениска на едро ми излиза около 4,20 лв.
Човек, не съм сигурен, че разбрах добре- това за рисуването. Можеш ли да покажеш мостра ? Ако нямаш.. може да покажеш нещо близко до това което ще правиш
 
Човек, не съм сигурен, че разбрах добре- това за рисуването. Можеш ли да покажеш мостра ? Ако нямаш.. може да покажеш нещо близко до това което ще правиш
Разбира се, ето няколко примера:

https://imgur.com/a/yK4obWJ
https://imgur.com/a/HVlcLfj
https://imgur.com/a/8lXYHqs
https://imgur.com/a/rbp8FAo

Надявам се да успееш да ме разбереш :)
 
Благодаря за предложението! Само не разбирам, дали ми го предлагаш като платформа за развитие и продажба на моите продукти или за набавяне на такива.
Etsy е платформа, която е специализирана в продажбата на ръчно изработени продукти. Нещо като eBay, но нишово.
 
Трябва да докарваш много хубаво качество щом ще продаваш в тази ниша.
Имаш ли идея къде ще правиш принта на дрехите, имаш ли собствена техника за целта или?
 
Трябва да докарваш много хубаво качество щом ще продаваш в тази ниша.
Имаш ли идея къде ще правиш принта на дрехите, имаш ли собствена техника за целта или?
Може би не съм бил достатъчно ясен при изказването си. Аз ще продавам, това което нарисувам върху самата тениска!
Буквално ще рисувам с четка върху тениската. Няма да има принт. Принтът е моята ръка, ако така ще ме разбереш :D
Мисля, че точно такъв дори и подобен стил дрехи в България няма, и честно казано никъде не съм виждал да правят нещо такова.
 
Здравейте, идеята Ви е много добра и със сигурност има празна такава пазарна ниша. Само не съм сигурен дали има достатъчно хора които да могат да си позволят такава дреха.
Успех с начинаниео.
 
Да, видях поста ти по-горе, ама вече бях питал, сори. :)
Какъв ти е таргетът? Имаш ли идея какво харесват хората до които ти искаш да достигнеш? Това евентуално ще ти помогне при таргетирането на аудитория, ако решиш да ползваш FB/IG платена реклама. А и можеш да тестваш да видиш какъв reach ще ти даде Facebook за таргет аудитория в България.
Според мен подобно начинание би имало и успех, ако продаваш и извън България, но там ще ти трябва поне сайт и професионална фотография с модели, носещи продуктите ти, реклама и т.н.
На мен ми допада идеята, даже мисля, че ако имаш желание можем да намерим допирни точки в някои отношения и евентуално да работим заедно.
Като нарисуваш няколко тениски покажи тук какво всъщност ще представлява крайният продукт да го видим. :)
 
Здравейте, идеята Ви е много добра и със сигурност има празна такава пазарна ниша. Само не съм сигурен дали има достатъчно хора които да могат да си позволят такава дреха.
Успех с начинаниео.
Благодаря за вашето мнение! Наистина е ценно за мен!
 
Да, видях поста ти по-горе, ама вече бях питал, сори. :)
Какъв ти е таргетът? Имаш ли идея какво харесват хората до които ти искаш да достигнеш? Това евентуално ще ти помогне при таргетирането на аудитория, ако решиш да ползваш FB/IG платена реклама. А и можеш да тестваш да видиш какъв reach ще ти даде Facebook за таргет аудитория в България.
Според мен подобно начинание би имало и успех, ако продаваш и извън България, но там ще ти трябва поне сайт и професионална фотография с модели, носещи продуктите ти, реклама и т.н.
На мен ми допада идеята, даже мисля, че ако имаш желание можем да намерим допирни точки в някои отношения и евентуално да работим заедно.
Като нарисуваш няколко тениски покажи тук какво всъщност ще представлява крайният продукт да го видим. :)
Бих казал, че не съм таргетирал нищо и никой за сега. Разбира се, все пак предполагам че определен тип хора от арт средите ще харесат подобен продукт. Колкото до продажбата в чужбина, съм съгласен че такъв тип дрехи ще допаднат на хората навън със сигурност. Съвсем скоро започвам първоначални мостри и проекти, така че със сигурност ще кача нещичко за да ви покажа. Надявам се да ви допадне и хареса!
 
Представи си един ден имаш 20 заявки за дрехи, какво правиш !? Колко време ще ти отнеме да направиш дрехите и да ги пратиш ? Щото желязото се кове докато е горещо. Ако човек до седмица не си получи поръчката - има риск да се откаже.. Хора всякакви
 

Горе