Трябват ми хора за писане на новини

slavchev

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
113   0   0
Здравейте колеги,

Както се подразбира от заглавието, трябват ми хора за писане/преписване на новини от водещите информационни източници. Търся 2-3 души, които трябва да имат опит с WordPress, да могат сами да си оформят публикациите, да си набавят снимки, да пускат хиперлинкове, да си подбират правилните тагове и така нататък. Предпочитам стари членове на форума да се свържат с мен, които са сериозни и няма да пишат по 1 новина на 5 дена.

Изискванията са на ден да има минимум 3 и максимум 6 новини, които да са с обем 150-200 думи. Заплащането е по 1 лв. на новина и ще се извършва в края на всеки месец, между 25 и 30-о число. Пари предварително не давам, пазарлъци не приемам, който смята, че няма да му платя, да подминава темата и да не спами излишно.

От кандидатите, които подбера, ще искам 4-5 пробни новини, които ще бъдат проверявани за уникалност (търси се минимум 80% уникалност на материалите, според Адвего). Това е в общи линии, който се интересува да ми пише на ЛС или тук в темата.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Аз имам интерес към обявата. Как да се свържем за детайли? Мерси.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

За момента съм избрал няколко човека и обявата не е актуална. Ако има промяна ще пиша отново.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Видях го от линка ти - 74 литра пиво се пият за по-малко от месец :D

Зная, че не съм ти по темата, но тя ми е безинтересна, защото ми изглежда и ми се струва дехуманно да се пишат 150-200 думи за около петдесет eu cents...
Истински новини се правят от истински журналисти, и никой не е толкова себененавиждащ и себенеуважаващ се( работя в медии от години ).
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Браво, за по-малко от 8 минути избра няколко човека... Евала!
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Видях го от линка ти - 74 литра пиво се пият за по-малко от месец :D

Зная, че не съм ти по темата, но тя ми е безинтересна, защото ми изглежда и ми се струва дехуманно да се пишат 150-200 думи за около петдесет eu cents...
Истински новини се правят от истински журналисти, и никой не е толкова себененавиждащ и себенеуважаващ се( работя в медии от години ).

Ако искаш кандидатствай като копирайтър в bTV или блиц, да видиш по колко плащат истинските сайтове... много разбирачи се навъдихте
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Браво, за по-малко от 8 минути избра няколко човека... Евала!

Как ги изчисли 8 минути, като са 1 час :-o
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

От кандидатите, които подбера, ще искам 4-5 пробни новини, които ще бъдат проверявани за уникалност (търси се минимум 80% уникалност на материалите, според Адвего).

Да не би нещо да си се объркал? Как така ще искаш уникалност за преразказана новина, че и 80% уникалност, ти какво, ново събитие ли искаш да ти напишат, което няма нищо общо със случката, която се преразказва, ще променят детайлите, ще променят името на събитието? :lol:
 
От: От: Трябват ми хора за писане на новини

Да не би нещо да си се объркал? Как така ще искаш уникалност за преразказана новина, че и 80% уникалност, ти какво, ново събитие ли искаш да ти напишат, което няма нищо общо със случката, която се преразказва, ще променят детайлите, ще променят името на събитието? :lol:

Уникалността не е проблем, когато човек има богат речник. Знам че ти си залагаш на копирано съдържание, така че продължавай в същия дух, при мен всичко е уникално ;)
 
От: От: Трябват ми хора за писане на новини

Уникалността не е проблем, когато човек има богат речник. Знам че ти си залагаш на копирано съдържание, така че продължавай в същия дух, при мен всичко е уникално ;)

А, то май се оказва, че ти знаеш по-добре от мен какво правя? :lol:
Интересно, как става тази работа, как знаеш какво правя, как ми знаеш плановете, целите, постиженията, след като въобще не си говорил с мен? Или какво, само да се намираш на приказки и да се измъкнеш от положението... :wink:
 
От: От: Трябват ми хора за писане на новини

А, то май се оказва, че ти знаеш по-добре от мен какво правя? :lol:
Интересно, как става тази работа, как знаеш какво правя, как ми знаеш плановете, целите, постиженията, след като въобще не си говорил с мен? Или какво, само да се намираш на приказки и да се измъкнеш от положението... :wink:

Няма нужда да водя каквато и да е комуникация с теб и честно казано изобщо не ме интересуват плановете ти и личните ти амбиции. Питаш как се изкарва 80% уникалност на новина, отговорих ти - богат речник и подбор на правилните думи. 3 момчета избрах за обявата и 3-е се справят отлично, публикациите са с уникалност 90%, така че май ти не знаеш как стават тия номера, пък много разбираш...
 
От: От: Трябват ми хора за писане на новини

3 момчета избрах за обявата и 3-е се справят отлично, публикациите са с уникалност 90%, така че май ти не знаеш как стават тия номера, пък много разбираш...

Е, аз си знам как стават нещата, просто ти казвам, че гледам как напоследък се "вкарвате в много филми", прекалявате с тази пуста уникалност и Адвегото и там другите подобни инструменти.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

По левче на статия си е подигравка пич, абсолютна подигравка с хората. Че и уникалност искал, тия момчета да вземат направо без пари да ти пишат... знам че всяко начало е трудно но така няма да стигнеш далеч от началото да знаеш.
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

По левче на статия си е подигравка пич, абсолютна подигравка с хората. Че и уникалност искал, тия момчета да вземат направо без пари да ти пишат... знам че всяко начало е трудно но така няма да стигнеш далеч от началото да знаеш.

Вижте сега, 1 новина от този тип, който аз искам се пише точно за 10 минути с цялото оформяне, тоест за 30-40 минути дневен труд, вземаш 100 лв. на месец. Хората работят по 8-9 часа всеки ден за 400-500 лв. на месец, така че смятайте както искате, кое е по-изгодно.

И само да вметна, че блиц.бг дават по 1.50 на статия, а имат огромен бюджет. Не знам вие с вашите сайтове по колко пари давате, но 1 лв. за новина от 150-200 думи си е напълно реална цена. Не се правете на големите бизнесмени, защото и толкова не давате. Едно е да се напише статия от 500 думи по определена тема, която трябва да разучиш и да си компетентен до известна степен, друго е да препишеш 1 новина, да и лепнеш снимка и да я публикуваш.

Ако искате си наемете хора и им давайте по 10 лв. на новина, ваше право си е, но заради такива "предприемачи", вече спрях да посещавам форума, защото на всяка манджа меродия слагате, а не си гледате собствената купичка.

Peace!
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Аз лично плащам по 10-13 лв на статия, 3 до 5 статии дневно ми пишат и нямам намерение да намалям цената. В блиц 90% от статиите са пумия. Изобщо не разбирам каква база за сравнение са те ?
 
От: От: Трябват ми хора за писане на новини

Не се подигравайте с хората това е, когато създавате продукт се стремете към качество а не количество. Това рано или късно ще започне да работи за вас. Заради такива жалки сметки че хората работели по цял месец за 400-500 лв е за това сме на това положение, жалка история....
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Блиц са база за сравнение, защото все още са най-популярният и посещаван сайт, разполагащ с огромен бюджет, потенциал и амбиции. 10-13 лв. за какви статии плащаш, по 200 думи или по 1000? Относно средната работна заплата, едва ли аз и ти сме хората, които ще променят нещо, но може би не го осъзнаваш, защото си г-н. млад меринджей. Плащайте си колкото искате на копирайтърите, аз също ще плащам колкото преценя. Щом ми писаха 10 човека и от тях избрах 3, значи цената е подобаваща и не е "подигравка".

Тук явно наистина всички обичате да си чешете езиците и да се правите на големи, но като стане въпрос за работа, пари, дарение или каквато и да е помощ на хората от форума, всички се криете като мишки. И примерите за това не са 1-2 или 3, има редица теми с молба за помощ (не само финансова), а не съм ви видял да се включите в нито една. Големи предприемачи, големи бизнесмени. Айде у лево и лека нощ!
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Долният праг на цената за писане на статия е 1лв/100 думи, както може да се види и от всички предлагащи копирайтинг във форума. За една статия от 200 думи това означава, че минималната приемлива цена е 2лв. Но като сложим и това, че статията е преразказ на бг новина и се търси поне 80% уникалност, цената според мен е редно да е около 3лв на статия. Но да не забравяме, че се изисква от копирайтъра да има познания по Wordpress, за да може сам да си оформя и публикува новината (със снимка, линкове, тагове), както и да е на разположение ежедневно. От това следва цената да скочи още малко.

Колкото и богат речник да има един човек, една новина от 200 думи много трудно ще я направиш толкова уникална при положение, че за час вече е обиколила всички новинарски портали под различни форми, а ако в нея има и много факти, имена, дати и т.н. говорим за още по-голяма играчка.

От обявата не става ясно и дали тези новини копирайтъра сам ще си ги търси или ще му бъдат предлагани наготово. Ако трябва и сам да ги търси, ще поздравя клетника, който се е съгласил да върши тази работа за 1лв на статия и силно се съмнявам дали тук правилото, че цената определя качеството не важи.

slavchev, не знам откъде ни пъдиш и какво ти пречим. Щом си намерил човек, следва да си чешем езиците и да обсъдим обявата и тенденцията да се подбиват цените. Като ставало за 30 мин на ден, що не си го правиш сам докато си пиеш кафето сутрин (примерно)?

Разбира се, че ще плащаш колкото искаш, щом има хора да се връзват на такива цени. А щом са ти писали 10 човека, не означава, че офертата не е "подигравка" и е по-вероятно хората просто да са се подвели за това колко елементарна е работата (която на теория е такава, но не и на практика).
 
От: Трябват ми хора за писане на новини

Firefly - бе ти хубаво му говориш, ама човека си знае неговото.

За него си, той е супер големия бизнесмен, предприемач и разбира всичко, всичко му е ясно. Това за заплащането няма значение дали една статия е преразказана или писана, полага се труд, и този труд да бъде оценен за 1 лев за 200 думи е смешно малко, подигравка. Пък да не говорим за снимките, автора на обявата не си дава сметка, че всички актуални статии са със снимки със запазени права и няма възможност да ги ползва и ще трябва да се търсят свободни за разпространение снимки. Пък да не говорим за уникалността - сигурно и теб ще изпързаля, както мен, че не съм разбирал :lol:
 

Горе