Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Ако видите "нередна" оферта в пазара:


  • Общо гласове
    9

Green Bars

Well-Known Member
Ето още една петъчна тема:

Трябва ли като видим тема в пазара, която цели да ощети някого, да я коментираме , да сигнализираме евентуален купувач, че ще се раздели с парите си и няма да получи нищо съществено, т.е няма да си избие инвестицията, или тя ще е напълно безсмислена.

Вярно че сме демокрация и всеки продава/купува за толкова колкото иска и от законова гледна точка всичко е наред, но от морална гледна точка не е добре да продадеш пакетче лайно на неподозиращ купувач.

Вие като видите такава оферта бихте ли подминали, или ще коментирате с цел да предупредите евентуално някой да не се прецака?
 
Последно редактирано:
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Пусни анкета.

Ще:
А) Коментирате
Б) Подминете

Иначе винаги А)
Последно време 1-2ма във форума се опитват да пускат някакви "оферти" и после се чудят как да си чистят репутацията ! :D

Трябва да има forum policing!
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Баси тъпата тема, погледни няколко теми от пазара и сам ще си отговориш.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

дай да видим за какво става на въпрос :) много са факторите които определят дали ще реагирам по единия или по другия начин
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Какво гарантира, че даваш обективно мнение, когато ''сигнализираш''? Следейки темите във форума, включително пазара, често виждам да се нападат сделки заради човека, предлагащ офертата, а не защото са неизгодни за купувача или пък (недай боже ) са измамна схема. В повечето случаи не може да се разкрие измама от самата обява. Виж ако лично се почувстваш измамен, имаш не правото, а задължението да сигнализираш.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Може би трябва, но да е обосновано, а не от типа "сайта не струва" примерно.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

За съжаление тук напоследък има някои "офертички", които плачат да бъдат сигнализирани. Аз гледам да се въздържам от коментари, но тъй като съм висял на косъм да стана клиент, а след това опарени разказват пълната история и съм им благодарен, че много или малко са ми помогнали да не профукам някой друг лев. Все пак аз държа, когато поръчам услуга тя да ми бъде свършена като хората. Аз лично, когато върша работа на някой от форума или извън него влагам 99% от възможностите си, и до този момент няма недволни, колкото и нескромно да звучи.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Точно идеята е да се коментира предварително, за да няма опарени. А примери за това бол, и не само в този форум де. Говоря принципно.
Ако вече си се опарил и да сигналзиираш все едно да пратиш писмо на Арменския Поп
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Ако вече си се опарил и да сигналзиираш все едно да пратиш писмо на Арменския Поп

Абе така е, но поне ще защитиш хората от това да направят грешка. Естествено, трябва да се аргументираш защо дадената услуга е кофти...
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Задължително !
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Една голяяяяма част (повечето?) от офертите в тоя форум са или траш, или чист скам.

При положение че мога да идентифицирам тия случаи, се разписвам и подписвам без никакви притеснения.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Понеже комуникацията е обикновено на 4 очи, схемата на измама излиза на светло след като вече има ощетен. Може да се коментира самата оферта, но не и условията, детайлите и сроковете за изпълнение.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Колеги, това затова е форум, за да се дискутира и коментира, включително и горе посочените раздели.
 
От: Трябва ли да сигнализираме, когато видим че оферта в пазара е измамна и неморална

Когато несправедливостта се превърне в закон, съпротивата става задължение. [emoji481]
 

Горе