Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Планирам да предложим в магазина закупуване на стоки на изплащане, тъй като често взе да се случва да ме питат, а и естеството на продуктите го предполага. Прочетох, че повечето онлайн магазини, а и не само работят с TBI, Париба и Unicredit. Свързах се TBi по телефона и ми разясниха, че трябва да им изпратя копие от ТР, актуална фирмена банкова сметка, попълнена анкета, л.к. на управителя и всички, които ще оперират със системата им :!:, фирмен подпис и печат. Когато продавам, всичко било за сметка на клиента и мен по никакъв начин това не ме ощетявало - без такси и комисионни.

Та, понеже никога не съм си имал работа с такива институции (и не искам и да имам) и някак си така да изпращам толкова лична информация при положение, че дори не съм видял и договор... До колкото знам тия фирми не са с особено чиста репутация. Та трябва ли да ме притеснява нещо, към друга фирма ли да се насоча, какво ще ме посъветвате?
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Аз доколкото знам ти като магазин/търговец получаваш от фирмата кредитор цялата сума за закупения продукт, а те вече после се оправят в клиента, който ще им внася разсроченото плащане. Но може и да греша.
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Да, да, да и аз така мисля. Въпроса е трбява ли да се оглеждам за някакви клаузи в договора - задължителен месечен оборот, минимален период, време за изплащане на сумата и прочие.
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Няма никакви задължителни обороти, сключваш си договора и работиш. Не си спомням за колко време плащаха но не съм имал проблеми. Работил съм с TBI и BNP pariba.
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Не, не ти трябва да се оглеждаш за подобни клаузи, специално за TBI поне - за останалите не мога да твърдя.

Не виждам какво те притеснява това, че ти изискват подобни документи. Все пак трябва да знаят с каква фирма ще имат взаимоотношения.

Коя точно от фирмите не е със чиста репутация? Трите може да се каже, че са най-големите в предлагането на потребителски кредити.
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Няма страшно, слагай смело, вярно е малко объркващо щото и те не са си избистрели още системата на работа но ще ги уточниш с местните представители, искай възможно най-малко неща да правиш ти.
Ако го докараш тъка че клиента да получава бланката на сайта и тя автомат да отива при лизингодателя ще е супер. После е тромаво те му пращат договор той го подписва те ти казват да му дадеш стоката....
Абе лудница е!
Ама има ли по-лошо ти да събираш данните после да ги препращаш на лизинга те след 2 часа да ти кажат одобрен ли е не е ли пък после с пратката да му пратиш и договора за лизинг а той да го връща на лизинга ....
И аз се обърках
Има още 2-3 варианта на работа.
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Просто си прегледай внимателно какви договори сключвате и ги питай за всичко, което те съмнява.
 
Планирам да предложим в магазина закупуване на стоки на изплащане, тъй като често взе да се случва да ме питат, а и естеството на продуктите го предполага. Прочетох, че повечето онлайн магазини, а и не само работят с TBI, Париба и Unicredit. Свързах се TBi по телефона и ми разясниха, че трябва да им изпратя копие от ТР, актуална фирмена банкова сметка, попълнена анкета, л.к. на управителя и всички, които ще оперират със системата им :!:, фирмен подпис и печат. Когато продавам, всичко било за сметка на клиента и мен по никакъв начин това не ме ощетявало - без такси и комисионни.

Та, понеже никога не съм си имал работа с такива институции (и не искам и да имам) и някак си така да изпращам толкова лична информация при положение, че дори не съм видял и договор... До колкото знам тия фирми не са с особено чиста репутация. Та трябва ли да ме притеснява нещо, към друга фирма ли да се насоча, какво ще ме посъветвате?

Да, имам едни познати, които са така. Тъй като продукта им е малко скъпичък, пък е доста желан: http://powergas.bg/лизинг/

И те имат договори да продават на изплащане. Те са с 3 опции - TBI, Париба и UniCredit. Като задължително условие ги карат да си качат общите условия. ;) Но няма банка или финансова институция, която да ви пропусне в това отношение. Дори и при пост терминалите задължително за онлайн магазините са трите страници - общите условия, политика на връщане на стоката, и поверителност. Тук явно е малко по-малко. ;)
 
От: Трябва ли нещо да ме притеснява, ако предложа стоки на изплащане?

Ние предлагаме стоките си и на изплащане чрез Париба. Клиента поръчвайки, ако иска да вземе на лизинг, предоставя лична карта, която ние сканираме. пускаме ме в онлайн формата за кредитиране. При одобрен за кредит клиент, по фирмената ни сметка се превеждат 100% от стойността на стоката. Проблеми не виждам как би могъл да имаш. :)
Успех!
 

Горе