Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

  • Да, трябва

    Votes: 14 38.9%
  • Не, не трабва

    Votes: 22 61.1%

  • Общо гласове
    36
  • Poll closed .

glndrk

Well-Known Member
За обикновения потребител, отговора е ясен. Не трябва - щото му "пречат" рекламите не иска да си гледа, и в крайна сметка затова е сложил AdBlock-ер
За уебмастъра също - Сайта се прави за да изкарват някакви пари, ако не печалба то поне колкото да си плати разходите, ако всички сложат адблокери, това значи, че няма реклама и скоро сайта трябва да затвори...

В този форум има и 2-та типа, потребители, така, че той е може би най-подходящия, за тази анкета...

Моля, аргументирайте отговорите си...
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

За съжаление някои прекаляват с употребата на кви ли не изкачащи банери и щуротии, което е и реалната причина някой да прибегне до ползването на адблокър.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

За съжаление някои прекаляват с употребата на кви ли не изкачащи банери и щуротии, което е и реалната причина някой да прибегне до ползването на адблокър.

Да но като сложиш Адблокер блокираш рекламите и на "добрите" и на "лошите" сайтове нали. Не отбраняваш рекламата за определени сайтове...
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Гласувах за забрана на адблокърите, но колегата Иво е прав. Някои уебмастъри прекаляват и аз в такива сайтове не се връщам повторно.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Аз имах предвид, че поради глупостта на някои лебмастъри хората прибягват до подобни решения. От което страдат всички, които разчитат на приходи от реклама в сайтовете си.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Кой съм аз, че ще решавам какво да ползва потребителя ми. Глупаво е да налагаш някакви лимити на потребителите си. Ако си достатъчно добър все ще измислиш начин да рекламираш по друг начин, така, че да не е толкова агресивно, но и да е ефикасно.

Всъщност и затова гласувах, че не трябва да забраняваш на потребителите си да ползват подобни програми.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Кой съм аз, че ще решавам какво да ползва потребителя ми. Глупаво е да налагаш някакви лимити на потребителите си. Ако си достатъчно добър все ще измислиш начин да рекламираш по друг начин, така, че да не е толкова агресивно, но и да е ефикасно.

Всъщност и затова гласувах, че не трябва да забраняваш на потребителите си да ползват подобни програми.

Дай пример. Как да рекламираме без реклами(банери)?
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Кой съм аз, че ще решавам какво да ползва потребителя ми. Глупаво е да налагаш някакви лимити на потребителите си. Ако си достатъчно добър все ще измислиш начин да рекламираш по друг начин, така, че да не е толкова агресивно, но и да е ефикасно.

Всъщност и затова гласувах, че не трябва да забраняваш на потребителите си да ползват подобни програми.

На същото мнение съм.
Все едно да ти забранят да си изключиш ТВ-то докато дават рекламния блок или да смениш канала....

Като потребител рекламните банери не ме дразнят, ако не са прекалено много или ако не са 'изскачащи прозорци' . То е ясно, че рекламата трябва да я има, но някои сайтове наистина прекаляват...
А като видя мигащи рекламки в неонови цветове, направо ми иде да си изключа компа. Особено любими са ми мигащите " WARNING! Ти си 1000 будала (ъъъъ потребител, де ) и ПЕЧЕЛИШ !!!! " :mad:
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Така, отивате в крайностите, а по принцип анкетата не е за тях, а за нормалните сайтове с адсенс, без изкачащи попъпи и т.н.

Все едно да ти забранят да си изключиш ТВ-то докато дават рекламния блок или да смениш канала....
Това сравнение е много далече от истината. Много телевизии казват, това ни е програмната схема имаме рекламен блок през 15 минути, ако не ти харесва не го гледай. Със сайта е същото, ако на някои не му харесва, че трябва да гледа рекламите, затваря сайта... Все едно, че сменя канала...
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

На потребителите не може да се угоди напълно. Все ще са недоволни от нещо, така че по-скоро всеки трябва да си слага каквито иска реклами, пък който иска ще влиза в сайта му. Аз лично съм на мнение, че 60% от посетителите, които ще влезнат в сайта не са наясно какво е това животно adblock-ер и дори не ги бърка рекламата....
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Така, отивате в крайностите, а по принцип анкетата не е за тях, а за нормалните сайтове с адсенс, без изкачащи попъпи и т.н.

Това сравнение е много далече от истината. Много телевизии казват, това ни е програмната схема имаме рекламен блок през 15 минути, ако не ти харесва не го гледай. Със сайта е същото, ако на някои не му харесва, че трябва да гледа рекламите, затваря сайта... Все едно, че сменя канала...

То и с вестниците е същото - купуваш си вестник уж заради 'новините', пък те половината и повече страници наблъскани с реклами ...
Пускаш си ТВ и от 40 минутно предаване, се оказва, че 15 минути са само рекламни блокове...
Що пък сайтовете да са по-различни????

В интерес на истината аз мисля, че много малък процент хора си слагат Ад-Блокъри , аз например нямам. И никой от семейството ми няма такива.
И пак да кажа, че нямам против рекламата, стига да не се прекалява, но пък и не мисля, че е нужно да се забраняват ад-блокърите...
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

То и с вестниците е същото - купуваш си вестник уж заради 'новините', пък те половината и повече страници наблъскани с реклами ...

И какво правиш, вземаш черния маркер и почваш да ги заличаваш, или взимаш ножицата и почваш да ги режеш... :lol:

Аз лично съм на мнение, че 60% от посетителите, които ще влезнат в сайта не са наясно какво е това животно adblock-ер и дори не ги бърка рекламата....
Да горе долу мисля, че си прав за процентите, обаче 40% на 100 000 са 40 000...

Има и още един фундаментален въпрос... Защо едните хора да гледат рекламите, а другите да се правят на тарикати?
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Защото има хора, има и овце. Едните се интересуват от нещо и щом са влезнали в сайта ще го разгледат, докато другите са видели реклама или са намерили в гугъл, влизат не им харесва и излизат. Оправия няма да има за бг сайтове, няма какво да се лъжем, има много ограничени хора. Само като гледам коментарите в моя сайт иии ...:shock:
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

От гледна точка на потребител, нямам нищо против рекламите, ако са в разумно количество и не досаждат. Ако в сайта има изскачащи прозорци, веднага ги затварям, без дори да ги гледам. Ако рекламите са поставени на подходящи места, не ми пречат и дори някоя може да привлече вниманието ми.

От гледна точка на webmaster, винаги съм се стремял да поставям рекламите си така, че да не пречат и да не се натрапват прекалено.

Смятам, че ако всеки прави същото, никой няма да помисли да си слага adblock-ер.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Блокер не използвам, но не съм и против.

- Ако са само банери за advanced потребителите не е никакъв проблем. За част от секундата може да се прецени дали е някоя глупост или ще ти свърши работа. Колкото и да са големи и шарени или пък обратното слети със съдържанието машинално се отсяват.

- Някои мастери наистина прекаляват. Първо те приканват да харесаш групата им във фейсбук. Дори поставят брояч преди да видиш Х-а. След два три скрола отново съдържанието изчезва заради някое "невероятно" предложение. Да не вземеш пък да кликнеш някъде по сайта - империя онлайн, спартакус и още куп игри, за капак гръмва някое идиотско видео на vibe. Понякога достигането до съдържанието отнема повече време от времето което е нужно за да се разбере, че информацията не върши работа. Защо да харесвам групи, и да гледам реклами като не са ми предложили нищо в замяна?
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

И какво правиш, вземаш черния маркер и почваш да ги заличаваш, или взимаш ножицата и почваш да ги режеш... :lol:

Именно, че спасение няма. Нито можеш да махнеш рекламите от вестниците, нито от ТВ-то ...

Затова и отдолу съм написала "Що пък сайтовете да са по-различни????"

Не ме разбирайте погрешно - нямам нищо против рекламите, то така или иначе който си ги сформира както трябва печели, който не знае как и вместо да привлича - дразни, то той губи...
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Именно, че спасение няма. Нито можеш да махнеш рекламите от вестниците, нито от ТВ-то ...

Затова и отдолу съм написала "Що пък сайтовете да са по-различни????"

Не ме разбирайте погрешно - нямам нищо против рекламите, то така или иначе който си ги сформира както трябва печели, който не знае как и вместо да привлича - дразни, то той губи...

По ТВ има спасение. Аз съм на такъв оператор, че има възможност да се пускат предавания, които вече са минали. На живо почти не гледам. Като дойде време за реклами, просто ги превъртам :)
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Всъщност ако се замилите, тези които могат да си сложат AdBlocker са достатъчно наясно кое е реклама и кое не и така или иначе е много малко вероятно да ви цъкнат на рекламата. Поне в България не се сещам за рекламна борса, която плаща на импресии, така, че дали ще ги забрани или не е все тая, дори напротив.

Когато ги забрани сайта ще му се отваря по-бързо и ще има по-добро потребителско преживяване, което пък ще ви донесе други девиденти... например по-нисък процент bounce rate.
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Всъщност ако се замилите, тези които могат да си сложат AdBlocker са достатъчно наясно кое е реклама и кое не и така или иначе е много малко вероятно да ви цъкнат на рекламата. Поне в България не се сещам за рекламна борса, която плаща на импресии, така, че дали ще ги забрани или не е все тая, дори напротив.

Добре, като се има в предвид, че AdSense в момента показва реклами главно по интереси, или по контент, то вероятността даден човек да види реклама която го вълнува е много голяма... С блокирането на рекламите сайта може да ти зареди 10 секунди по бързо, но пък ще изпуснеш много интересни неща (все пак АдБлок блокира всички сайтове)
 
От: Трябва ли сайтовете да забраняват ползването на AdBlock-ери

Добре, като се има в предвид, че AdSense в момента показва реклами главно по интереси, или по контент, то вероятността даден човек да види реклама която го вълнува е много голяма... С блокирането на рекламите сайта може да ти зареди 10 секунди по бързо, но пък ще изпуснеш много интересни неща (все пак АдБлок блокира всички сайтове)

Чакай малко сега... нали тук говорим дали да забраняваме на потребителя да ползва инструменти, които да блокират рекламните си блокове, а не дали да си сложим адсенс или не!? Щом човека който си е инсталирал такава добавка е наясно с това и след като той е преценил, че не го интересуват обяви, защо аз трябва да го задължавам да гледа рекламите?
 

Горе