Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Pin2

Active Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Сайта няма да е кой знае какво. Става дума за продажба на недвижими имоти за БГ и Руския пазар. на практика искам да е добре подреден и изглеждащ, да се нанесат няколко имота и опция за добавяне на още.
Очаквам предложения на ЛС
Желателно е да ми споделите какво ще ми струва. Искам нещо ефтино и качествено. Не държа на Флаш.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

В грешка си , Пин2 . Евтино и хубаво рядко се намира. Ако ще правиш конкуренция на Руския пазар трябва доста работа - добър превод,без грешки в кода и добри ключови думи , като за начало. За дизайна няма смисъл да говора , той е задължителен елемент , за да се направи добра презентация на информацията , която предлагаш , или в твоя случай недвижими имоти. Обърни се към фирна или човек с репутация в форума , защото този проект е голям. А не на човек с 8 мения като Иванов. Не твърда , че не е добър , но ... това е според мен ... :) Късмет!
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Тук няма как да не се обидя
Това, че не пиша в този форум не виждам по какъв начин влияе
Аз съм му пратил мое порфолио и съм казал накратко какво смятам, че може да се пропусне за да е му излезе по ефтино
Вече човека си решава дали съм достатъчно добър по частта с дизайна, а колкото до добрия превод не виждам как той ще зависи от мен.

Човека написа, че става дума за сайт, който да представя недвижими имоти. Не знам какви са твоите представи за голям проект, но това не е голям проект за уеб сайт. Програмната част е минимална и аз не виждам смисъл да се обръща към фирма, която не знам колко би го ожулила за администрация и вероятно още 1000 глупости, от които човека няма нужда. Според мен за този сайт най-важен е дизайна и ясното изнасяне на информацията, съответно добро сео.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Имам вече няколко предложения, кое от кое по-скъпо :)
Идеята ми е да има сайт на нещата, които ще се продават, а не толкова да се продадат online. Не вярвам, че подобни неща в момент на криза ще се продадат online.
Всичко е за престиж, имидж, рейтинг. Не съм агенция, че да се стремя към максимума. Ние сме просто собственици, на които им трябват пари.

Изумен съм от хора, които ми искат 200 лв за направа на сайт за 1-2 дена. Не съм и подозирал, че тука има толкова много "богати" уеб мастъри.
Все още се надявам с някой да се споразумеем, но в краен случай, ще го правя сам. Имам някъкви познания от Dreamweaver, Flash и подобни Adobe приложения. Както се казва - "Ще ми е трудно, но ще ми излезне ефтино"

И все пак се надявам, някой с човечен размах да ме потърси, за да не си губя дневната надница.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

За 1-2 дена и респективно 200 лв резултатът малко или много ще гравитира около определението bunch of crap. Не бих посъветвал и да ръчкаш споменатите "Adobe приложения". Начинът, по който ги споменаваш, силно навява на мисълта че резултатът ще да е нещо, дето по-добре да го няма. По-добре без онлайн присъствие, отколкото с лайняно такова.

ЕФтино решение все пак би било една джумличка с фрий темплейт и нещо от рода на VirtueMart за да може лесно да се сложат снимки на имотите, описанийца и цени евентуално. Сайтът няма дори да си заслужава парите за хостинга ама пък е разбота за няколко часа. Някой ако се сеща за алтернативи, може да се изкаже също.

Само сакън не барай "Адобитата".
 
Последно редактирано:
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

За 1-2 дена и респективно 200 лв резултатът малко или много ще гравитира около определението bunch of crap. Не бих посъветвал и да ръчкаш споменатите "Adobe приложения". Начинът, по който ги споменаваш силно навява на мисълта че резултатът ще да е нещо, дето по-добре да го няма. По-добре без онлайн присъствие, отколкото с лайняно такова.

Абсолютно си прав, за съжаление нета се е затлачил до безобразие с подобни произведения на изкуството. По-рано всички разбираха от политика и футбол, сега към това се добавя и изработка на сайтове. Така че и по зле ще става. 200 лева в днешно време е цената на един пазар в Била, какво му е скъпото?
 
От: От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Изумен съм от хора, които ми искат 200 лв за направа на сайт за 1-2 дена. Не съм и подозирал, че тука има толкова много "богати" уеб мастъри.

Малеее.... :) Сега се сетих защо не работя с българи :lol:

EDIT: Ама като се замисля и аз като карам колата в сервиза ми взимат 200лв за 3 часа работа. Ще взема да си я оправям сам, че аман от такива "богати" майстори... имам тука един гаечен ключ... :)
 
Последно редактирано:
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Ми то за бой не е този, дето търси "еФтино и качествено", а тези, дето му предлагат двуезичен сайт за имоти с попълване на оферти за 200 лева. Разбирам, че е криза, ама 200 лева при такъв сайт струва само консултацията какъв скрипт би бил по-подходящ.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

ами ето заради такива хора дето предлагат такива проекти за без пари... затова тръгна масовото мнение "компютърмени" ооо то пешко ще ми го направи за едно сокче със сламка....

Ей хора.. всяко нещо си има цена. IT УСЛУГИТЕ СА НАЙ-СКЪПО ПЛАТЕНИЯ труд в света след този на мозъчните хирурзи.

Т.е. когато някой иска нещо- трябва д аси го плати..

Един такъв проект със СЕО-то със консултацията домейна хостинга и всичко би струвал между 2 и 3 хиляди лева в зависимост от конкретната функционалност на сайта...........

Тъй, че вместо всички ИТ специалисти и ИТ компании да си ценят собствения труд .. се появяват много работещи на безценица.. за всички които правите проекти за по 200 лв един въпрос.. Вие не си ли цените собствения труд?!
........................
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Уж бизнесът с недвижимите имоти носи много пари. Странно как тогава говорим за еФтина излагация. Изработката на един нормален уникален CMS от специализиран характер (т.е. само с възможности, каквито ти трябват; без излишни) би отнела минимум 4 дена, като е желателно да се удължи времето до седмица, за да се направят проверки и тестове за бъгове и възможни пробиви. Едно такова нещо би ти струвало минимум 600-800лв (програмиране + дизайн). Ако искаш свръх функционален CMS, тогава може да се оръсиш повечко и да чакаш седмици за изработката. Аз за 200лв мога да ти изработя само някакъв малко по-сложен скрипт (т.е. не съвсем прост).

П.П.:
То и моите цени май са нисички, но какво да се прави? Криза е.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Отговорил съм на всички, които ми писаха на Лично съобщение. Надявам се да съм се отнесъм коректно с всеки от запиталите.
btw, харесват ми мненията на някои от постерите.
Вижте... Ако не ви провокирам, няма да разбера, кой ще ми свърши работа. Аз лично също съм си напатил от българщината и вероятно това е тактиката да знам с кой може да се работи и с кой не.
Разковничето на нашият разговор е, че аз имам пари и ми трябва продукт, а вие сте тези, които имат продукта и евентуално ще ми го продадат. Говорейки за пари е логично да има негативни гледни точки, но то си е в тяхен ущръп. Доста от вас ми дадоха нужното и с някой от вас ще работя. За съжаление не мога с всички.
Работил съм вече с някои от вас и само те си знаят, колко съм готов да платя, как плащам и достатъчно ли е.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Дали пък не е в твой "ущръп" да купуваш еФтино ??
Най много се кефя някой да заявява - аз имам пари .
Ами браво, халал да са ти !
 
От: От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Дали пък не е в твой "ущръп" да купуваш еФтино ??
Най много се кефя някой да заявява - аз имам пари .
Ами браво, халал да са ти !


Много си прав за това което казваш, ще си понеса риска и отговорността.

btw, благодаря на многото хора дали реални оферти. Леко съжалявам хората, настроени винаги отрицателно, но все пак то си е за тяхна сметка.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Аз отрицателни мнения не видях. Просто хората, предлагащи изработка на уебсайтове, се делят на:
1) Джумла инсталатори / Едитвачи на готови темплейти / Скалъпвачи на табличен лейаут.
2) Хора, дето поддържат актуално ниво на уменията си и поработват здраво за да допринесат за имиджа и бизнес интересите на клиента.

При условие, че човек няма представа за естеството и стойността на тоя вид труд, е полезно да попита. Ние и без питане си дадохме безплатните консултации де...
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Това, което ме учудва, е че никой не смята инсталирането и работата с CMS за някакво умение. Представете си, поне за малко, че не всички посещават форуми за "убмастери", не са наясно-точно какво им трябва, освен примерно, че искат сайт. В този ред на мисли, е нормално всеки да предложи цена за труда си, каквато намери за добре, и да свърши съответната работа както и с каквото намери за добре.
Заданието не е да се пише скрипт от 0, уникален дизайн, и хостинг за 200 000 посещения дневно.

Човека тук попита за цена, като даде малко насоки за темата на сайта. И получи отговори.

Всякакви други изказвания кой на какво се дели, кое е добре и кое е зле, и за какви стотинки работи са флууд. И са изказ на комплексарщина.
Не провокирам никого.

Успех на всички в това, в което са добри. :)
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

svetlio, благодаря за естественият отговор.
Почвам да разбирам, че наистина има хора, които четат форума с цел да разберат за какво пишат другите, а не да нанасят безсмислен spam или flood.

btw, разглеждайки Internet простраството си харесах сайт, който е правен на Joomla и е точно това което искам.
Обещавам да остана до край, когато сайта бъде завършен и оценен.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Ама разбира се че инсталацията на CMS е умение и си има цена. Само дето тука се искаше изработка на сайт, а не инсталация и настройване на Джумла. ЕФтино и качествено на сичкото отгоре.

Кое е комплексарщина и кое не - нямам си на идея и нямам намерение да правя толкова дълбоки личностни анализи. Отворил съм форума да се разведря малко и отвреме-навреме да излея малко негативна енергия даже. Видял съм подходящ обект (мнение) и съм го изкоментирал с малко по-груб тон. Ако имам късмет ще има поне 1-2 индивида, които ще ги засърбят задниците като го прочетат и ще се опитат да ми го върнат.... Съответно ще имам повече обекти, които да напсувам по един или друг начин.

В тоя форум това не се смята за спам, а се цени високо от собствениците. Пък и се старая във всяко мнение да влагам някаква стойност за читателите. Или поне тая част от тях дето имат акъл да я забележат.
 
От: Трябва ми човек за изработка на сайт - Българо-Руски

Учудва ме и един от коментарите на автора на обявата, че той като нищо ще седне и сам ще си спретне едно сайтче :). Както сам каза, не си губи дневната надница, избери някой от тук за работата. Има много доводи в тази насока, виж постовете.

А тук, така, приказка да става

И ако грубия тон, псуването в тоя форум се толерират, здраве да е :D
 

Горе