Туристически блог

primecode

Active Member
Рейтинг - 100%
21   0   0
Привет,
продава се домейна със сайта на него (Wordpress) и хостинг. Има идея, но не се развива за момента. Има няколко статии ( около 25, авторски ).
Домейна е в GoDaddy, прехвърлянето е лесно както се знае :)
Хоста е осигурен до изтичането на домейна. Относно трафика и мястото и други въпроси - на ЛС.

Начална цена: 30 лева
Стъпка: 5 лева

Ако се уговори продажба, всички наддаващи ще бъдат уведомени.

Предложения: на ЛС

Краен срок: 20 Май 2012, 22:00 (форумно време).

Домейн Име | URL: turisti.info
Приблизителна Цена: n/a
Дата на Регистрация / Дата на изтичане: 09-Jan-2012 / 09-Jan-2013
Уникални Посетители за Месец: до 100
Page Rank: N/A
Уникално Съдържание: Да
Система: Опън Сорс
Дизайн: Безплатен / GPL
Начини на Плащане: ePay.bg, EasyPay, Банков превод
Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: НЕ
 
Последно редактирано:
От: Туристически блог

Нека поставим началото: 40 лв. от мен

Явно не бях началото :), но все пак съм в граници
 
От: Туристически блог

Да добавя нещо, което не описа по горе. Домейна се прехвърля безплатно в GoDaddy, ако желаете трансфер на домейна, се доплаща цената за подновяване. Знам, че повечето от вас знаят това, но не искам в последния момент "договорки" за 15-те лева.
 
От: Туристически блог

@Ivo_
Съгласен съм с теб. Първоначално, исках да я има тази опция но така и не се реши някаква удовлетворителна цена. Набързо бе решено - ако има цена, която удовлетворява - продава се и се известяват хората които участват активно с предложения. Поради нуждата "само да го има", това отпада.
Договаряния НЯМА да има. Крайният срок се спазва. Най-високата цена печели. Взима се предвид форумното време.
 
От: Туристически блог

Специално за Иво - "купи сега с цена по договаряне" е премахнато като опция от офертата, остава чистото наддаване до 22 ч утре.
 
От: Туристически блог

Съгласен съм, Иво, тук си напълно прав - глупаво подходихме в началото, може би защото човека реши да продава сайта изведнъж - собственика ми е приятел и е експерт по туризъм и нито домейна Туристи.инфо, нито статиите са случайни - домейна го е дебнал доста време, а статиите са професионално пипнати. Но изведнъж му дойде друг акъл и набързо го пуснахме за продажба, като съответно направихме и тая глупост с договарянето на ЛС в началото, за което се извинявам.
 
От: Туристически блог

Съгласен съм, Иво, тук си напълно прав - глупаво подходихме в началото, може би защото човека реши да продава сайта изведнъж - собственика ми е приятел и е експерт по туризъм и нито домейна Туристи.инфо, нито статиите са случайни - домейна го е дебнал доста време, а статиите са професионално пипнати... .

Тези ми думи ме накараха да погледна сайта ти. Не знам дали ти или твоя приятел наистина са експерти по туризъм, но какво виждам? Един набързо направен блог, обикновена тема, затруднена навигация, излъскани статии тип уикипедия - много думи без съдържание, никаква насоченост, съмнявам се да сте писали статиите, мисля си, че са писани от копирайтър - нали не бъркам?, надпис, че всички права са запазени, стандартни правила за ползване на сайта от други сайтове, ползване на лиценз който се нарушава от вас самите - "Криейтив Комънс Лиценз 2.5.". Бъркам ли в това мое изброяване до тук? Хайде кажи, каква е разликата от вашия сайт от всички други туристически сайтове, направени набързо с подходящ домейн, вмъкнати десетина-двадесет "уникални" (разбирай преразказани статии от уикипедия) статии и пуснат за продажба.

Разбира се, сайта си е твой и на твой приятел, но малко се дразня когато някой говори за професионализъм а самия продукт който представя не е професионален.
 
От: Туристически блог

За да не разводняваме темата, ще ти отговоря накратко

- дали човека е работил като копирайтър - да, работил е
- дали е профи в туризма - да, завършил е колежа по туризъм в Бургас, работил е като екскурзовод и представител на туроператор в Сл. бряг
- дали статиите са уникални - да, уникални са
- дали са прееразказ от уикипедиа - всеки може да отвори страница на държава в уики и да сравни със съответната страница в Туристи.инфо При условие, че човека говори сносно руски и английски и че в нета има хиляди гайдове на тия езици, що да ползва точно уикито? Ако иска да преразказва - има откъде.
 
От: Туристически блог

В такива сайтове обикновено се ползват снимки. Често се случва човекът който купи такъв сайт да използва съдържанието и да продължи да допълва и развива сайта. За това и съвет - уточнявайте снимките които са в сайта откъде са взети. Защото може да създадат някакъв проблем след време. А вие не сте съобщили снимките от кои сайтове са взети.
Прав си, статиите може да не са от уикипедия и тук да греша, но просто визирам стила на сайта.
 
От: Туристически блог

Наддаването приключи, oчаквам с @Ivo_ да се разберем за подробности на ЛС.
 

Горе