Търговия с Крипто Валута

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Аз нямам крипто валути, но имам желание да имам и да разбере няколко неща :)

От къде е най - изгодно да си купя крипто валута?

Къде е най - сигурно да я съхранявам?

Какви такси да очаквам?

Какви са предвижданията от бъдеща загуба?

Какви са предвижданията от бъдеща печалба?

Моля да пишат хора които имат РЕАЛЕН опит :) Благодаря!
 
✓ +1 за poloniex.com - най-изгодните курсове, а крипто монетите, които не са листнати там, не те съветвам да ги купуваш на този етап. За България и конкретно за закупуването на първия ти биткойн - използвай най-безпроблемно и изгодно crypto.bg
✓ Най-сигурно е съхранението в криптиран книжен портфейл, харддиск, на който вдигаш линукс/лицензиран windows + QT Bitcoin терминала и не слагаш нищо друго. (след актуализацията на терминала (6-7 дена) си правиш актуализация през 10 дни или на какъвто период си решиш, а през останалото време - държиш терминала offline. Задължително правиш и 2 копия на wallet.dat, които съхраняваш на флашки, CD, или сигурен облак)
✓ Таксите при Poloniex са: 0.15% когато заявиш опция на определена цена и 0.25% когато закупиш или продадеш на дадена, вече обявена цена. Таксата за транзакция на биткойн е 0.0001 BTC (0.45 лв. по курсове от днес)
✓ Предвиждания за бъдеща печалба/загуба зависят от теб и постъпките ти.
-Най-добре за начинаещ е да отделяш 10%-30% от печалбата или 5% от доходите ти по трудов договор всеки месец на определено число. Също така да предлагаш услуги и стоки за биткойни.
-Ако си контактен и ти се занимава със срещи - запиши се в localbitcoins.com, и заделяй по-голямата част от печалбата ти.
-Не отваряй марджин сметка поне 3 месеца, а когато я отвориш - не рискувай повече от 25% от крипто капитала
-Освен в биткойн, останалите ти криптоинвестиции не трябва да са повече от 5% всяка
-Не се подвеждай по "свръхизгодни" "инвестиции", игри, зарове, хазарт и "взаимни фондове", а в случай че е прекалено примамлива офертата - драсни ми едно лично съобщение да проверя нещата и изчакай отговора, безплатно е (в повечето случаи)

Пожелавам ти успех и хиляди изгодни сделки!
 
Само се молете да не се спуква балона на биткойн.
 
Здравейте Колеги,

Аз нямам крипто валути, но имам желание да имам и да разбере няколко неща :)

От къде е най - изгодно да си купя крипто валута?

Къде е най - сигурно да я съхранявам?

Какви такси да очаквам?

Какви са предвижданията от бъдеща загуба?

Какви са предвижданията от бъдеща печалба?

Моля да пишат хора които имат РЕАЛЕН опит :) Благодаря!


1. www.bitcoinsatthemoment.com (локален български метод за ексчендж), www.localbitcoins.com (ако си намериш добър трейдър.)
2. www.exodus.io или paper wallet.
3. Таксите в блокчейн са между 0.01 и 10 долара (според зависимост от натоварването на мрежата). Таксите за ексчендж варират между 1 и 5% в различните сайтове.
4/5. Грешката е, че гледате на блокчейн технологията като на метод за бързи пари. #HODL
 

Горе