Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Кое да му коментирам? Поредната мизерия от псевдо социално ангажираната бТВ...
И те са за еб@н, ама и тия от дневник са си смукали от пръстите...Жалка история! Що не дойдат в Еконт да дебнат манговците с маратонките?! Нито фирма, нито документ - нищо, да не говорим за данъци, осигуровки, ама брули по 30-40 пратки всеки ден...
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Кое да му коментирам? Поредната мизерия от псевдо социално ангажираната бТВ...
И те са за еб@н, ама и тия от дневник са си смукали от пръстите...Жалка история! Що не дойдат в Еконт да дебнат манговците с маратонките?! Нито фирма, нито документ - нищо, да не говорим за данъци, осигуровки, ама брули по 30-40 пратки всеки ден...

Защо пък дневник? Всички ''медии'' гледаха БТВ новините, и дословно копираха ''новината'' , след което бе разпространена по всички медиини сайтове, дори с пунктоационните грешки.
 
От: От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Защо пък дневник? Всички ''медии'' гледаха БТВ новините, и дословно копираха ''новината'' , след което бе разпространена по всички медиини сайтове, дори с пунктоационните грешки.

Де да знам. Изнервих се и те ми бяха пред очите. За това.
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Аз като го преспах ми идва на поръчково малко. Направиха цирка от един сайт и са решили да им сринат реномето малко от други магазини и така. Имат връзки както знаем по правителството, защо да не викнем тоя паляк НАПаджията да си изкара и той надника Коледния. Той звъни на БТВ с "лудата новина", те идват да му правят интервю, нито могат да сверят, нито нищо. Каквото им каже той.

А и още нещо от доста време като видя такива репортажчета със субекти като тоя пич, който беше с черние шапка и очила да вика "много измами" и другия репортаж преди този за младжеката безработица, как някъв зурльо "магистър ядрени науки", ама работел като съпорт и оная "псевдорепортерката" да му взима интервю на гърба на малкото НДК можете да сте сигурни, че това е "приказка", а не репортаж.

Така съм виждал полицай "с частен бизнес" и още какво ли не. Пишат си ги те, викат някой приятел да им разкаже историите и да вземе 20 лева и това е...
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

На мен ми е по-интересно, какво ли е продавал тоя дето е изкарал уж 350 000 лв. за година от оналйн търговия. (и хем само за БГ)
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

На мен ми е по-интересно, какво ли е продавал тоя дето е изкарал уж 350 000 лв. за година от оналйн търговия. (и хем само за БГ)

Що? Много ли ти се струва? Ако надценката му е 40-50%, това са 700к оборот, което са 56-58к/месец, което пък при средно 30 дни е 1800-2000лв оборот на ден...Не мисля, че е толкова колосално...
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Що? Много ли ти се струва? Ако надценката му е 40-50%, това са 700к оборот, което са 56-58к/месец, което пък при средно 30 дни е 1800-2000лв оборот на ден...Не мисля, че е толкова колосално...

Естествено, че може и повече, но за оналйан търговия в България само ми се струва доста.
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Аз пък не мога да разбера как мога да крия данъци.
Плащане от пейпал към карта.
Ако си търговец или незнам как е при другите, но Пейпал си одържа някакви такси.
Пример:
Превод 36 евро получаваш 33.80 реално. Пейпал одържа 2.20 евро за самия превод.
Правиш превод към Картата ти. Пейпал си одържа 2 евро.
Платил си си данъците с две думи.

Виртуален Пост Терминал.
Всичко минава през Фирма, няма как физическо лице да си отвори ВПТ.

Куриерските фирми по договор мисля че пак с Фирми става.

Що тея от НАП не кажат примерно как в ЕС всички хора които си купуват лекарства и имат SSN, на края на годината си осребряват касовите бележки на 100 % от здравните им каси.
А българите в безизходица правят дарителски кампании с надеждата че има добри хора които биха помогнали.

Дълбоко се съмнявам че има интернет търговец в България който да е изкарал над 1000 лева и да не е видял една дарителска реклама и да не е пуснал някакъв лев...

По някакъв българските интернет търговци си плащат данъците.
Това че не хранят мишоците в парламента т.е. накратко казано не спазват закона си е друг въпрос...
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Ти мани това, ми вижте сайта на БТВ само катастрофи, баси майката
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Ти мани това, ми вижте сайта на БТВ само катастрофи, баси майката

не е само в сайта на бтв, явно е станало практика за всички е-медии, и след като се отказах да гледам тв новини май ще се откажа и да чета - толкова негативизъм се насажда, че просто нямам думи, имам чувството, че влизам в сайтове за криминална хроника, а не в новинарски.
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Поредният платен репортаж на БоклукТВ. Интересно защо са сложили Емаг за фон на репортажа. Имам едни предположения за един въпреки нескопосан черен петък, с който може би са успели да натрият малко носа на големите ни вериги - но е само хипотеза. При всички случаи нещо са се наплашили от интернетото пак за да пускат платени репортажи. :D

ПП: Преди няколко дена ли беше не помня, но беше скоро пак имаха платен репортаж за онлайн пазаруването. Питаха хората пазарите по интернтето, те викат:"Нйеее". :mrgreen:
 
От: От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Поредният платен репортаж на БоклукТВ. Интересно защо са сложили Емаг за фон на репортажа. Имам едни предположения за един въпреки нескопосан черен петък, с който може би са успели да натрият малко носа на големите ни вериги - но е само хипотеза. При всички случаи нещо са се наплашили от интернетото пак за да пускат платени репортажи. :D

ПП: Преди няколко дена ли беше не помня, но беше скоро пак имаха платен репортаж за онлайн пазаруването. Питаха хората пазарите по интернтето, те викат:"Нйеее". :mrgreen:

Давайте линкове към тия видеа, че не ги намирам
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

тук намерих едно от News7, но е в същият контекс за онлайн пазаруването в България.

[video=youtube;ptMoNiAdY6I]http://www.youtube.com/watch?v=ptMoNiAdY6I[/video]
 

Поредната простотия на Дневник и медиите. Как по дяволите ще има измами и нарушения (може би, заради кофти осчетоводяване), като всичко минава през сметки, даже и наложения платеж, който се извършва от Еконт е сметка на търговеца при тях. Не знам кой ги пише такива глупости, но е редно да седне и да попрочете как действа един онлайн магазин преди да започне да пише каквото и да е по темата. Все едно аз да направя статия за половия живот на сибирския хамстер.

Пишат ги по две причини тези глупости:

Първо, защото не са наясно за какво става дума в тази сфера. Няма много протести, и пак се хванаха да хранят нета. Нещо нормално при такъв тип медии. учудвам се че и Дневник (онлайн изданието им) се ангажира с такива платени глупости. После с какви очи взимат парите на рекламодатели като eMag? Не знам. Това се нарича да не ти пука за нищо друго, освен за парите. Утре FashionDays ще искат да рекламират и плес, банерът им до тази статия...направо красота. А не мисля, че са стигнали нивото рекламите им да не се показват на такъв тип реклами. Чакайте да видите каква простотия ще изплюят за Онлайн пазара през 2013 г. Там ще е по-интересното. :)

Второто е, защото могат да проследят всичко на един онлайн магазин. Не е като да отидеш на някоя бутка и да ти продадат едно кафе и вафла и я ти дадат касова бележка я не.

Ти мани това, ми вижте сайта на БТВ само катастрофи, баси майката

Да. Аз имам предложение - да сложат траурна музика - за фон на сайта им. ;) Поне като ще е гарга, да е рошава, го е казал народа. Как може новината ти за деца спечелили шахматен турнир да ти е последна в скапаната емисия. Не са истински.

ПП: Преди няколко дена ли беше не помня, но беше скоро пак имаха платен репортаж за онлайн пазаруването. Питаха хората пазарите по интернтето, те викат:"Нйеее".

Да, хората въобще не пазаруват онлайн. Само където вече всичко ми е от сайтове купувано, даже не си спомням какво последно си взех офлйан. Като ти кажат нещо такова, просто изключваш телевизора. След това изречение всичко натам са глупости.
 
тук намерих едно от News7, но е в същият контекс за онлайн пазаруването в България.

[video=youtube;ptMoNiAdY6I]http://www.youtube.com/watch?v=ptMoNiAdY6I[/video]

Тия май си верват. :) Хахаха. Да, от 3 мил. хора с достъп до интернет, от общо население 7.5 мил. някак е добра статистиката. И грам не сме последни, а сме от първите. Но пичовете броят и тези, които не могат да си напишат името, както и хора, за които компютър означава друга Вселена. Да не говорим, че и някой им подава крива информация, както и, че си хранят периодично нета, та ето ти такъв репортаж. Както казваше учителя ми по история, прекалено много предпоставки има, за да не се случи дадено събитие. :) Направо в десетката се отнася и за този случай. ;)
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

БоклукТВ откачиха:

http:// btvnews.bg/video/video/news/rast-na-izmamite-pri-onlain-pazaruvane.html

http:// btvnews.bg/video/video/news/koi-pecheli-parvenstvoto-za-ukrit-oborot-onlain.html

Премахнете интервала след // за да се отвори линка. Няма да им линкбилдинг я...
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Сайтовете били създавани за много кратко, правели измамите и ги затваряли
Е как аджеба тогваз за туй кратко време ги намират, че и пазарят от тях???
 
От: Търговците по интернет са най-големите данъчни нарушители, твърдят от НАП

Ти мани това, ми вижте сайта на БТВ само катастрофи, баси майката

От известно време изобщо престанах да гледам телевизия, защото новините са само черна хроника или политически поръчкови. Филмите им също рядко са нещо, което не съм гледал, а и не ми е приятно на всеки 15 минути филм да ми прекъсват за 10 минути реклама. Затова умните хора са измислили торентите. Но и в интернет няма спасение, защото дори само заглавията в някой новинарски сайт ми стигат за 40 дни траур. :cry:
 

Горе