Търси се: Учител по български език за чужденец

Статус
Not open for further replies.

GeorgiTodorov

Active Member
Рейтинг - 100%
20   0   0
Търси се учител по български за мой познат чужденец, който живее в България.

Повече информация:

* Трябва да владеете английски на много високо ниво.
* Да сте свободни от 17:00 до 18:00.
* Да можете да проведете урока по скайп.

Цена: между 10 и 20 лева на астрономически час, в зависимост от квалификацията и опита.
Наистина ми се иска да намеря човек, който освен опита, има и квалификацията да бъде учител по български език и владее английски на високо ниво.

Пишете ми на ЛС какъв опит и квалификация имате. Оставете скайп за връзка. Ще избера 1 или двама кандидати и ще ви свържа директно с клиента. Там моята работа приключва и вече вие ще се разбирате- колко ще струва, как ще се плаща, как ще се преподава, може ли през уикенда и т.н. Тоест, ако имате въпроси, се страхувам, че аз няма да мога да ви дам отговор :)

P.S. Той вече се е свързал с 2-3 дни фирми, които предлагат български за чужденци, но лошо впечатление му е направило, че не говорят добре английски и затова се отказахме от този вариант.
 
Последно редактирано:
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте,

имам необходимия опит за задачата. Ако Ви е удобно, мога да пратя CV и друго инфо на скайп, където определено ми е по-лесна комуникацията. Може да ме намерите на скайп l_i_l_i_t_o
Благодаря и хубав ден!
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

До момента се появиха трима много добри кандидати, но никой от тях няма филологическо или педагогическо образование. Разбрали сме се с всички на лично, ако не се появи професионален учител, един от тях ще е.

Няма ли завършили българска филология тук :)
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте! Аз съм завършила "Български и руски език", т.е имам филоложко и педагогическо образование. Английският ми не е на много високо ниво, но съм била на бригада в САЩ и нямах никакви проблеми с езика.
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте! Аз съм завършила "Български и руски език", т.е имам филоложко и педагогическо образование. Английският ми не е на много високо ниво, но съм била на бригада в САЩ и нямах никакви проблеми с езика.

Няма как да се получи, все пак уроците ще бъдат обяснявани на английски. Но защо не направите услуга на Ваша колежка, завършила българска филология и владееща английски на много високо ниво?
 
Колега какво разбираш под високо ниво на английски и български?
Напр. аз живея в УК от 7 години и говоря англ толкова добре колкото и БГ. Естествено граматиката на англ я знам доста по-добре от тази на БГ, а смея да твърдя, че знам всички правила на БГ език. Доста повече от колкото на който и да било чужденец ще му се налага да знае в нашия труден език.
Та на тебе какво точно ти трябва? Май-май англ. е по-важен заради обясненията, а?
 
От: Re: Търси се: Учител по български език за чужденец

Колега какво разбираш под високо ниво на английски и български?
Напр. аз живея в УК от 7 години и говоря англ толкова добре колкото и БГ. Естествено граматиката на англ я знам доста по-добре от тази на БГ, а смея да твърдя, че знам всички правила на БГ език. Доста повече от колкото на който и да било чужденец ще му се налага да знае в нашия труден език.
Та на тебе какво точно ти трябва? Май-май англ. е по-важен заради обясненията, а?

Здравей, колега. И двата езика са важни в случая. С моят познат поговорихме преди да пусна обявата тук и решихме че ще е най-добре с уроците да се заеме професионален учител, който знае методиката на обучение и може да обяснява правилата и особеностите на българския език. За целта ни трябва човек, който да е завършил българска филология или нещо сходно и да има учителски профил.
Ако искаш напиши ми един скайп на лично, в крайна сметка още не се е появил професионален учител, така че сигурно ще избираме между кандидатите до момента.
 
Re: От: Re: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравей, колега. И двата езика са важни в случая. С моят познат поговорихме преди да пусна обявата тук и решихме че ще е най-добре с уроците да се заеме професионален учител, който знае методиката на обучение и може да обяснява правилата и особеностите на българския език. За целта ни трябва човек, който да е завършил българска филология или нещо сходно и да има учителски профил.
Ако искаш напиши ми един скайп на лично, в крайна сметка още не се е появил професионален учител, така че сигурно ще избираме между кандидатите до момента.

Не, аз не искам да се занимавам и и нямам време. А и предполагам няма да се справя с обясненията. Глей кво става: http://www.google.co.uk/url?url=htt...oG2hyA&usg=AFQjCNE9oHO2P-hZoAU0tHxWLO_FVD2qDg

Само да ти кажа, че в УК 1ч урок по англ за чужденци лично или по скайп е 20 лири поне. И то без учителя да е завършил англ. фил. Та не виждам защо в БГ да не е 50 лв. Ама естествено той си решава. Успех.
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте, завършил съм бакалавърска степен английска филология, но ми направи впечатление че търсите с педагогика. Не виждам причина да търсите специалист в тази насока, но избора е ваш.
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Ами на колегата явно му трябва нещо друго, защото аз съм човек с бакалавърска степен по педагогика, с английска гимназия, преводач и преподавател с 15 годишен стаж (леле, кога станаха толкова :), провеждала съм обучения както на чужденци, така и на български, принципно предлагам и съм водила уроци по скайп, не е нещо ново за мен, но явно не отговарям на условията :):):)
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Аз до колкото разбирам явно ще е за дете. Лили явно ще се търсят двама учителя, защото виждам в изискванията е написано бг филология специалност + да владее много добре англ. език което ще рече, че може да е завършил и 2-ро висше английска филология и + някоя магистратура допълнително педагогика, ако може и дисертация за позитивна психология. :)
Нищо лично колега, но 10-20 лева на час с тези изисквания, няма да намериш такъв лектор. Има ги в Свободния университет такива, но цените им са съвсем други, да не говорим за цени за частни уроци.

Успех в търсенето.
Ако намериш все пак такъв човек, изпрати го насам. :)
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте,

Ако Вашият познат все още не си е намерил учител - предлагам услугите си. Ще Ви пратя и лично съобщение.

Поздрави,
Георги

Пишете ми на ЛС.
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Lili, теб и още един колега- machinata, лично ви препоръчах на моя познат. Получих отговор да изчакаме до края на декември, за да видим дали няма да се появи още някой подходящ кандидат. Обещавам да пиша в темата и да ви държа в течение, каквото и да се случи.

Kapo, всъщност имаш право. Това обясних и аз на човекът, за когото търсим учител. Той се съгласи, че горната граница може да бъде 30-40 лева на час, което си е нормално, ако искаш качество. Цената на час може да варира много, но както казах и в началото на темата- ще се разберете вие, когато се срещнете с ученика си :)
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

GeorgiTodorov, няма проблем, принципно човекът, който пуска обявата има право да избере когото иска, но ми стана болно, че едва ли не ни пренебрегва, защото не сме достатъчно квалифицирани, защото на един му липсвало подагогическо образование, а на друг филологическо. При такъв тип уроци е доста важна способността на учителя да обясни с простички думи на ученика какво се изисква от него, както и чисто визуално дали ще се чувстват добре един срещу друг - имам предвид, че съм имала примерно преподаватели, страхотни капацитети в своята област, но не могат да обяснят на ученика едно елементарно сегашно просто време, така че човека срещу него да го разбере :)
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Той просто предпочита човек, който е професионален учител. Ако не намерим такъв- ще бъде един тези, които до тук са кандидатствали. Нека да не подценяваме сложността на българския език, не става въпрос за няколко урока, а за цялостно изучаване. Да не подценяваме и професията учител.
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Здравейте, аз нямам педагогическо образование, но съм лингвист. Намерихте ли си човек?
 
От: Търси се: Учител по български език за чужденец

Намерихме учител. Благодаря на всички, които ми писаха!
Темата може да се заключи.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе