Търся: Търся инфо за печат на стикери, етикети и други

webmast367

Well-Known Member
Рейтинг - 95.7%
22   1   0
Привет, има ли някой запознат с печата на:
Самозалепващи стикери, етикети рисунки върху чаши , стикери за коли и др.

Какви материали са нужни? Хартия ? Искам да е гланцирана за да не се прецаква при намокряне и да залепва добре.
От къде може да се набави такава хартия.

Какви машини са нужни? Имам единствено фото принтер мастиленоструен.

Мислех да взема и режещ плотер, но като не съм наясно какво ще ми е нужно и ми се струва че ще се прецакам...

Искам да си направя нещо като моя марка (дизайн) и да си го отпечатвам на различни предмети.
Ако някой е наясно с нещата, моля да драсне
1f642.png
:)

Благодаря!
 
такава хартия се продава в големите книжарници. не е скъпа. преди време и на мен ми трябваше ама е мн играчка
 
и аз съм виждал подобни в големите книжарници, ако си решил ти да си го правиш де, което за мен странно.
 
Хартията добре, тя надали ми е най-големия проблем. По-скоро са машинариите, какво - що, от къде... :D
 
За чаши, дрехи се ползва термортансферен печат. Малките термо преси не са скъпи. Относно режещия плотер той има приложение, ако изработвате рекламни табели, реклами върху коли или камиони. За малки тиражи не си струва инвестицията в такива машини.
 
За чаши, дрехи се ползва термортансферен печат. Малките термо преси не са скъпи. Относно режещия плотер той има приложение, ако изработвате рекламни табели, реклами върху коли или камиони. За малки тиражи не си струва инвестицията в такива машини.

Термотрансферните преси които гледах почват от 20 000 :D малко надскача бюджета ми с 19-20к :D

За режещите плотери гледах някакви нови моделчета уж добри, ползват се предимно за хоби, но много хора си вадят и хляба от това и са по 500-600 кинта бюджетните, което не ми свиди да си купя и да разучавам пазара в процеса на работа. Но 20 бона не бих дал при положение, че не знам как ще се случват нещата, а и не ми трябва най-професионалното оборудване.

Щом казваш, че има евтини преси ще ровя за такива, мерси!
 

Горе