Търся колокация на сървър и още няколко услуги с това.

garnet

Well-Known Member
Колеги,
евентуално ще ми се наложи да колокирам една машина някъде в дата център. Ето накратко за какво става дума:

Ще се ползва за нещо като частен облак. По същество ще е сървър, на който ще има специален ГИС софтуер и много данни (> 15 ТБ).
Ще се достъпва от крайния клиент по няколко начина: през уеб, ВПН, РДсктоп.
Трябва да има перфектна свързаност с Лондон и в УК. Поне 100 мбит/с и нисък пинг.
Дата центъра трява да отговаря на всички международни изисквания за сигурност и безопасност (вкл. на данните)
Предпочитам да е в УК, но и друго място ще е опция.
Друго ако се сетя.

Освен това ще ми е нужна и помощ с администрацията на сървъра (вин **** сървър) за следното (допълнително платено):
Редовен архив на данните и снимка на ОС-а на сървъра. Целта е 99.99% наличен сървър при положение, че има свързаност.
Настройки на https, ВПН, ССХ, и други начини за отдалечен достъп от крайния клиент с максимална сигурност на достъпа.

Знам, че тука има няколко човека дето разбират от хостинг и колокация + поддръжка на сървъри. Моля пишете ми ЛС с телефони/скайп да говорим. Проекта е огромен на УК фирми, и ако стане е твърде възможно да се пенсионираме с него.
 

Горе