Търся малко финансиране, давам залог

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Знам, че тук предимно се занимавате с онлайн продажби и инвестиции, но аз търся финансиране за франчайз за който мисля, че е подходящото време поне специално за града в който живея.
Търся финансиране до 1500 лв, за залог мога да предложа също нещо, което не е онлайн - голям тухлен гараж, около 25 квадрата.
Всъщност май искам нещо като заем срещу залог.
Но все пак ако някой се заинтересува, може да ми пише и той да предложи някакви други условия също така.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Така значи, като дялово участие при финансиране, мога да предложа 20%.
Място принципно съм договорил. Само трябва да се сключи договора и съответно да се плати.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Отивай в банките такива пари ще ти ги дадат само срещу лична карта!!! Тухлени гаражи на никои не му трябват!!!
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Като казвам тухлен имам предвид гараж+пристройка, тип строителство тип къща, измазан, покрит с керемиди, голям, общо 50 квадрата. Всъщност един иска да го купува, но аз не искам да го продавам. Ако се навие да му го дам под аренда примерно за 5 години - няма да е зле.
Банков заем е резервният вариант да - но аз не бачкам на договор, така че няма как да ми дадат заем. Единствено с ипотека. Ако случайно някой банка отпуска ипотечен срещу въпросната пристройка, да така ще постъпя. Но като цяло не ми се ще да съм длъжен на банки, защото там е страшно.
Но добре, щом на никой не му се рискуват 1500 лева, разбирам. Но трябва да знаете, че ако някой се навие колаборация правя само със светсни хора, с тарикати не искам да се занимавам, аз самият не съм такъв тип.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

прати информация на лично
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Така значи, като дялово участие при финансиране, мога да предложа 20%.
Място принципно съм договорил. Само трябва да се сключи договора и съответно да се плати.

за кой град и в коя сфера е бизнеса?

Тъй като продаваш 1/5 толкова евтино, може да се предположи, че или ще изкарва малко или е доста рискован - в случай, че не е така, то 1500 лв. не са много и ако дадеш повече инфо, сигурно ще намериш човек :)
 
От: От: Търся малко финансиране, давам залог

за кой град и в коя сфера е бизнеса?

Тъй като продаваш 1/5 толкова евтино, може да се предположи, че или ще изкарва малко или е доста рискован - в случай, че не е така, то 1500 лв. не са много и ако дадеш повече инфо, сигурно ще намериш човек :)
В момента говорим за стартирането на един обект.
Спрямо тази малка сума, няма как да се закупи много стока, естетвено, ще трябва да се почне с по-малко стока при положение, че сумата е такава :) Но идейката ми е почти целият оборот да се влага в нова стока до постигане на максимума за обекта. А след това може да се мисли за повече. Не искам да слагам коня пред каруцата.
Аз съм човек на пресметнатият риск, общо взето.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Вижте, като цяло нямам някакви особени надежди, че по този начин, чрез форум и интеренет, ще се получи това което искам. Все пак сме в България.
Пунах с тази заявка, така да се каже, за тази минимална за стартиране сума, първо все пак искам финансиране и не мога да скоча да искам някакви големи суми...
Съжалявам, че в момента нямам едно 5-7 хиляди да стартирам един павилион за бързо хранене, и да ги ударя в земята, а и печалбата при тоя бизнес, започва от 100%, а тук са немарливи и не полагат почти никакви усилия да предлагат нещо иновативно в тая сфера, да не говорим, че храната им не е с добро качество.
Това ми е основният проект, над който съм работил, събирал информация, гледайки от психологически ъгъл на тълпата (какви хора има, какъв им е манталитета, колко от тях биха препочели евтина и некачаствена храна, и колко са склонни да платят малко повече за качествена и прочее) и особенностите на града и на разположението (което на някой от вас може да ви се стори тъпо), с който се занимавам на теория вече от месеци.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Виж ся, няма как да получиш парите, защото нямаш концепция. Опита е най-важното.
Какъв обект искаш да стартираш?
Колко опит имаш в такъв обект?
Наясно ли си, че освен за стока, трябва да имаш фирма, управител, осигуровки и т.н.?

Ако напишеш обосновано мнение можеш и 10к да намериш, но ако искаш някой да ти даде и 100лв, но с минимален шанс да му ги върнеш,
тук е предприемач, не социално подпомагане.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Виж ся, няма как да получиш парите, защото нямаш концепция. Опита е най-важното.
Какъв обект искаш да стартираш?
Колко опит имаш в такъв обект?
Наясно ли си, че освен за стока, трябва да имаш фирма, управител, осигуровки и т.н.?

Ако напишеш обосновано мнение можеш и 10к да намериш, но ако искаш някой да ти даде и 100лв, но с минимален шанс да му ги върнеш,
тук е предприемач, не социално подпомагане.

Да ти кажа нищо лично, ама това ми изглежда някаква типична българска черта, опита бил най-важен, да важен е. Но не е най-важен. Много неща са важни. Всеки детайл може да бъде важен.
Да те питам, вярно е да трябва да направиш нещо на практика за да го разбереш най добре, но все пак, все едно ми казваш, че наблюдавайки дълго и продължително нещо не можеш да схванеш как да го направиш и ти?
Виж, ще ти кажа това, без значение дали звучи като хвалба или не. За себе си мисля, че съм много добър в дообработването, доразвиването и оптимизацията на идеи.
Виждам кое не е наред, кое може да се подобри.
Еди кой си фалирал или бизнеса му крета? Ами защо е станало така - най-вероятно защото не е обърнал внимание на някой детайл и ако не му е потръгнало, не е опитал да промени нещо, дори и да не знае кое не е в ред.
Но, както и да е, предложих ви оферта, която аз лично, ако бях човека с парите, щях да приема.
Но, ако пък не - има банки.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

От гледане никой не е станал специалист ;)
Проблема не е че е български форума, проблема е че си представяш да отвориш фирма с чужди пари 100% на твое име без лична среща и без никаква подробна информация "за да не ти открадне някой гениалната идея". Така не се прави съдружие.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

От гледане никой не е станал специалист ;)
Проблема не е че е български форума, проблема е че си представяш да отвориш фирма с чужди пари 100% на твое име без лична среща и без никаква подробна информация "за да не ти открадне някой гениалната идея". Така не се прави съдружие.

Не за да не ми открадне някои идеята, а за да не стане така някой да се подучи, някой с кинта и да го направи там където аз смятам да го правя. Става въпрос за франчайз, за марка, един отвори ли, едва ли ще одобрят друг, казах града не е голям. Иначе колкото искат магазинчета да си отваря който си иска и както иска да ги прави...

Толкова много подробности дадох, дори нямаше смисъл да пиша толкова...
С нали си писахме колко пъти... обясних ти...
Събирам информация, гледам калкулирам от месеци специално по този въпрос, а от години живея тук познавам манталитета, знам и виждам на практика какъв тип стоки вървят, какви вървят слабо или почти не вървят. И какви биха вървяли, ако не много поне средно, но никой не ги предлага.
Работил съм години като управител в гейм-интернет зала, бизнеса не беше мой, но на практика аз стопанисвах залата.
Работил съм като продавач, където също до голяма степен ти решаваш и определяш какви стоки да поръчваш, как да ги подредиш и изобщо, ако ще соковете в прозрачни бутилки които продаваш, като отвориш сутринта да ги разклатиш да не събират утайка. Дреболия, която може и да няма значение но като гледам частниците почти никой не се сеща да го направи и като отидеш да им погледнеш сока, клиента вижда 1 пръст утайка отдолу.
И много други неща казах, с идеята някои да вникне във мисленето ми. Да схване, че няма да правя нещата през просото.
И конкретно за въпросният франчайз ти изложих нещата основно. Не знам защо са ти подробности до най-малкият детайл. Освен това ти казах, че аз преди да знам конкретно цените и точният асортимент който тази фирма предлага, не мога да ти направя калкулация до стотинка, кое колко.

Принципно съм уговорил и мястото и франчайза. Няма как да процедирам напред, ако нямам парите.
Първо ми трябват парите, след това се започва по ред.
Първо догор за мястото, аз няма да вземам място месец, за месец, за такова нещо, аз ще го искам договорено за няколко години. Втори се прави фирмата.
Трето се сключва договора за франчайз. Оттам нататък се отваря обекта и се зарежда и се стартира на практика.

Гаранциите мога да ти ги поставя и на принципно друга основа. Тази постройка с гараж и помещение, пазарната и цена е около 5 хиляди лева. Човек я използва под наем, и смята да да използва още дълго. Тази постойка я залагам срещу 3000 лева. Прави се един договор с клауза, че ако тези 3000 лв не се върнат в рамките на определен срок и на определени вноски, сградата става твоя. Предложих и 20% дялово участие ввъв фирмата. Предложих и аз да нося отговорност за месечните такси по договора за франчайза.
На практика предлагам 20% участие срещу 3000лв финансиране срещу залог.
Какви повече гаранции и подробности, наистина не знам.

Аз съм почнал вече запитването за кредит срещу ипотека, давам и на вас и на мен последен шанс. По простата причина, че банка пари без доказан доход няма да ми отпусне и ще трябва да го взема от небанкова институция, където говорим за малко по-различни лихви.
Ето че пак изписах един ферман, но реално не очаквам да има интерес не само на думи а на практика.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Напиши бизнес план и го презентирай, пък може и да се намерят парите.
Ако имаш такова нещо дай на сам, може и да измислим нещо.
 
От: Търся малко финансиране, давам залог

Напиши бизнес план и го презентирай, пък може и да се намерят парите.
Ако имаш такова нещо дай на сам, може и да измислим нещо.

Приготвих нещо. Не е по стандарт, ако държиш по стандарт и такъв бизнес план мога да направя.
Плана ми е съобразен с действителността. Повярвайте ми, малкият и големият град не са едно и също. Разбира се и за двата важат един и същи правила, но привичките на малкият град са по-различни.
Искам да стартирам възможно най-бързо, няма време за губене. Мога да намеря парите и по друг начин но ще трябва да изчакам около месец допълнително за това. Не искам да чакам, достатъчно съм чакал и обмислял. Сега е точният момент.

Относно договор, той ще се изготви от юрист и трябва да е достатъчно честен и за двете страни.
 

Горе