Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

webstil

Well-Known Member
Ще пускам скоро едно магазинче, имам свои продукти, но не са много като количество, около 40-50 артикула. Търся малко повече разнообразие, като се интересувам от горепосочените продукти. Мисълта ми и e следната, не знам дропшип ли е, афф. ли е. Разбираме се с вас за някакви цени на продукти и някой лев печалба за мен, добавям по сайтовете, при поръчки, аз ги приемам и препращам към Вас, пращате и си взимате парите и накрая на всеки месец ми плащате каквото съм си изкарал. Някой да работи по подобен начин?
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

Аз не съм работил по подобен начин, но мога да предложа партньорство на колеги
за бижута, на които сме единствени вносители в БГ. Правят се по наша заявка в завод в ЕС.
Влизат си с декларацията за произход от ЕС и с фактура за вас от българската фирма,
т.е цената е окончателна. Поддържаме постоянни наличности.
Мога да предложа и отлична отстъпка, но да не е дропшипинг, защото няма кога да се
занимавам с изпращане на клиенти и събиране на пари, а примерно по тази схема:
Обявявате си ги в сайта, получавате си парите от клиента и ви ги изпращам на вас,
като вие плащате на мен по банкова сметка или на Еконт срещу доставката.
В края на всеки месец си получавате фактурата примерно.
Ако сте съгласни по тази схема ми пишете едно лично, за да се уточним.

Само с тези транспортни разходи не съм го измислил още как да дойдат по-тънко в този случай...:rolleyes:
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

Много зависи за какви бижута става въпрос, дали някакви евтини дрънкулки или нещо по-скъпо, за което клиента би се навил да изчака повечко време за доставка. Освен това смятам да продавам в БГ с наложен платеж, таке че първо трябва да се изпрати и тогава се вземат парите. Щом предлагаш добри отстъпки ми изглежда оферта по-скоро да закупя количество и да препродавам, но за момента не съм готов за това, надявам се в бъдеще. Иначе изглежда много тромава процедура така както я описа :D
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

Много зависи за какви бижута става въпрос, дали някакви евтини дрънкулки или нещо по-скъпо, за което клиента би се навил да изчака повечко време за доставка. Освен това смятам да продавам в БГ с наложен платеж, таке че първо трябва да се изпрати и тогава се вземат парите. Щом предлагаш добри отстъпки ми изглежда оферта по-скоро да закупя количество и да препродавам, но за момента не съм готов за това, надявам се в бъдеще. Иначе изглежда много тромава процедура така както я описа :D
Повечкото време е 4-5 дни по тази процедура, но е по-сигурно.
Варианта със закупувате е най-добре, разбира се, защото не може единият да прави всичко, а другият да вземел "някой лев", нали?
Това в БГ не работи така, както в други държави, защото българите си поръчват и често позабравят да отидат да си вземат пратката.
Тези разходи назад кой ще ги плаща?
Между другото повечето сайтове в Англия, които евентуално предлагат дропшипинг имат годишна такса за това от порядъка на 100 паунда.:rolleyes:
Само китайските сайтове май нямат такава, но пък там нямам идея как се оправят крайните купувачи с ходенето по митници,
ако случайно им е по-голяма стойността на покупката и с кого се разправят, ако нещо не е наред - с теб или с китайците.:)
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

На каква тема ще ти е магазина?
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

Ами на такава тема, каквито продукти търся, ще са два магазина :)
 
От: Търся: продукти за онлайн магазин: маркови часовници, аксесоари, бижута

Принципно мога да ти предложа часовници - реплики в ценовата гама от 4лв. до 100лв. складова цена. Производителя си има собствен е-магазин и аз от там ги пазарувам. Проблема е, че нямам време да поддържам наличности и да ти ги предлагам, поради високото количество дефектни стоки, които изпращат(трябва редовно да се занимавам с диспути в Пейпал). Идеята ми беше да ти изпратя каталог с предлаганите продукти и ти да избереш това, което ти харесва и след 20 дена продуктите са при теб. Обаче точно този проблем с брака ме спира. Няма и начин примерно да ти дам директно сайта и ти за всяка поръчка да ми плащат символична комисионна като посредник, понеже научиш ли името на домейна, вече нямаш нужда от мен. Но ако се интересуваш можем да го измислим по някакъв начин...
 

Горе