Търся специалист на Prestashop

bay_kolio

New Member
Здравейте, имам нужда от компетентна и професионална помощ за преминаване от версия 1.6.1 на 1.7.7. Имам работещ магазин и доста модули и търся програмист, или разработчик, за това. Фирма или самостоятелно. Естествено ако може да получа фактура ще е бонус.
Благодаря
 
Здравейте bay_kolio

Ще дам мое мнение, какво и как може и би трябвало да се случи, а вие ще си прецените дали да се съобразите.

Според мен преминаването от версия 1.6.x към 1.7.x не би могло да се осъществи с автоматичен ъпгрейд чрез модула autoupgrade.
autoupgrade може да ъпгрейдне от 1.6 до последна версия на 1.6 или от 1.7 до последна на 1.7.
За преминаване от версия 1.6 към 1.7 добрия начин е преминаване през следните стъпки и аз бих направил следното:
1. Създавам магазина на последната към момента актуална и стабилна версия като релийз 1.7.7.4
2.Бих конфигурирал правилно и коректно системата.
3. Ще добавя няколко необходими и важни според мен плъгина и ще тествам тяхната коректна работа.
4. Бих надградил с тема по мое предложение и по ваше усмотрение с приятна и подходяща за вашите стоки с модерна и актуална към момента визия съвместима с PrestaShop 1.7.x
5.Ще преведа необходимото в темата на български език.
Ще подменя банери, Slidshow, снимки и текстове където е необходимо с предоставени такива.
5. Ще експортирам/по скоро мигрирам/ от стария сайт всички категории и продукти и ще ги импортирам в новоизградения сайт. /това ще го направя ако е крайно необходимо и ако продуктите са много. Ако продуктите са 300-500 препоръчвам да се вкарат ръчно с подробни стойностни описания, добавяне на SEO мета данни и правилни URL линкове./
6.Ще добавя необходимите SEO атрибути, които знам, че трябва да се направят.
7. Ще проведа няколко часово обучение на администратора на сайта за да предам необходимите според мен знания с насоки как да обслужва сайта, как да го менажира и прави промени по темата и системата.
Сайтът би трябвало да изглежда добре и да работи коректно.
От там нататък всичко ще е във ваши ръце.
Ако мога да бъда полезен, с удоволствие ще се отзова.
Издавам фактура за услугата „Изработка, инсталиране и конфигуриране на интернет магазин“.
При желание от ваша страна аз да извършва всичко това, ще е необходимо да се запозная в детайли със сегашното състояние на сайта, като надеждна работа, да анализирам конкретното състояние на сайта и да взема решение изпълнимо ли е то от мен.. Имайте предвид, че много от плъгините инсталирани на 1.6 няма да сработят с версия 1.7 и ще е необходимо да се закупи тяхната актуална версия за конкретната 1.7.x.x на която бъде изграден новия магазин.
Вероятно има и други начини за ъпгред, като друг удобен за вас и може би финансово безболезнен етап е да преминете през стъпките описани в тази статия: https://devdocs.prestashop.com/1.7/basics/keeping-up-to-date/migration/
Не е трудно, но може би ще ви отнеме време.

Желая ви успех.

Оставам на разположение, ако имате последващи въпроси по темата.
Попздрави!
 
Благодаря ви за подробният отговор.
Аз имам сайта отдавна и съм преминавал от 1.4 на 1.6 така че до голяма степен си представям нещата. Сам съм го изграждал и поддържал. Сега обаче нямам сили и време и за това търся компетентна помощ.
Предполагам е по - редно да ви отговоря на лични.
Поздрави
 
@bay_kolio, с риск да не изглеждам като човек с пристрастия към определени потребители в този форум, бих Ви посъветвал да се запознаете по-подробно с работата и труда на @nikolov42.

Казвам го, защото по мои наблюдения, така наречените от Вас "специалисти" по Prestashop в България се броят на пръсти, както съм споменавал и в други теми.

Запознат съм със системата, нейните предимства и недостатъци. Като цяло е много стабилна и интуитивна за администрация система, но си има своите "кушии", когато се заровиш по-дълбоко. Не съм програмист/кодист, но имам базови познания по HTML и CSS и от това, което е написал @nikolov42 , смея да твърдя, че човека си разбира от работата.

Държа да спомена, че нямам никакви контакти с него (може и да сме се коментирали или цитирали някога в този форум, но до там) и мнението ми е максимално обективно.

Поздрави и успех в начинанието!
 

M.I.6.

Благодаря за препоръката и позитивния коментар.
Респект и уважение!
Правите го наистина за човек който не познавате, което ме задължава с повишени отговорности.
Нека колегата търсещ услугата сам прецени и претегли плюсове и минуси.
Идеята на поста ми бе да обясня накратко /а самотоизпълнение не е никак кратко/ в няколко стъпки, какво бих направил аз, като описаното е базирано на доста опити, проби, тестове и изпълнени задачи с подобен казус.
Нека оставим собственика на сайта да реши.
Това бе моята гледна точка, а вероятно друг колега би го направил по различен начин.
Успех на проекта и още веднъж благодаря M.I.6.
 
Само като информация да споделя.
Днес имах свободно време и направих "Тренировъчен ден"
Мигрирах сайт на PrestaShop 1.6.1.24 с около 300 продукта към PrestaShop 1.7.7.4/последна стабилна версия/
На практика мигрирах целия сайт с всичко: Продукти, клиентска база, поръчки, атрибути, стойности, производители, снабдители, абе всичко в чисто новоизградена система на 1.7.
Надградих с тема, поиграх си да я конфигурирам и преведа доколкото имах време и на първо четене всичко е наред.
Получи се едно лицеприятно магазинче с достатъчна функционалност да извършва коректни продажби.
Тествах-извършва продажби коректно.
Мако е "тромаво" към момента, но това е от споделения хостинг, че ми е на тестов сървър и на него съм закачил още 6-7 магазина.
Важно ми беше да си припомня и тествам, как се случваха нещата с миграцията.
Е, получи се без усложнения и проблеми, но и едната и другата инсталации съм си ги правил аз.
 

Горе