Търся списък с ключови думи

Kortes

Active Member
Трябва ми списък с най-търсени ключови думи, конкретно в строителният бранш.
Примерно - "мазилка" но как се търси от интернет потребителите "силиконова мазилка", "силикатна мазилка", "минерална мазилка", "акрилна мазилка" и др.
Пробвах с Гугъл adwors но е твърде трудоемко и ще отнеме много време за да намеря точните фрази.
Смятам да използвам списъка за оформяне на категории и оптимизиране на онлайн магазин.

П.с. Дано не съм пуснал темата в правилната категория на форума.
 
В правилния раздел е, но наистина само Google може да ти покаже точните думи. Един приятел тръгва от друга посока, която е правилна от страна на натурално SEO. Той реално прави всичко, което си има като продукти и ги описва по начин, по който ще се приеме добре и на база за какво и къде излиза прави статии, целящи по-главните кл. думи. Но ако съм честен и споделяйки от практиката си - дългите кл. фрази продават повече. Възползвай се от това. Естествено, гонейки главните.
 
От: Търся списък с ключови думи

Трябва ми списък с най-търсени ключови думи

и

Гугъл adwors

са две различни неща!
 
От: Търся списък с ключови думи

Благодаря Блинки, все още съм във фаза експериментиране и определено ще се възползвам от съвета ти!

Странникът - наясно съм че са различни, мисълта ми беше използвайки инструмента за ключови думи на Гугъл се опитвам да налучкам кое се търси повече от изброените. Да речем имам 8 вида мазилки, но хората го търсят на 80% като "минерална мазилка" - следва да оптимизирам мазилките като най- търсената от всички думи, но ми отнема твърде много време да проверявам една по една коя дума колко се търси, затова търся ако някой има готов такъв списък или може да генерира по някакъв по лесен от моя начин.
 
От: Търся списък с ключови думи

Благодаря Блинки, все още съм във фаза експериментиране и определено ще се възползвам от съвета ти!

Странникът - наясно съм че са различни, мисълта ми беше използвайки инструмента за ключови думи на Гугъл се опитвам да налучкам кое се търси повече от изброените. Да речем имам 8 вида мазилки, но хората го търсят на 80% като "минерална мазилка" - следва да оптимизирам мазилките като най- търсената от всички думи, но ми отнема твърде много време да проверявам една по една коя дума колко се търси, затова търся ако някой има готов такъв списък или може да генерира по някакъв по лесен от моя начин.

По принцип kweyword planer-a е достатъчен, но ако искаш да си улесниш живота извади някой лев и си купи маркет самурай (теми бол във форума) или намери колега, който го има да ти свърши работа.
 
Re: От: Търся списък с ключови думи

По принцип kweyword planer-a е достатъчен, но ако искаш да си улесниш живота извади някой лев и си купи маркет самурай (теми бол във форума) или намери колега, който го има да ти свърши работа.

Да, плати на някой да ти извлачи един лист. Посочи му ниша, кажи му какво търсиш и това е. Иначе Фозката знам, че има капацитет за това, дори имаше тема за миктонишови сайтове. Те реално стъпват точно на такава основа с листите. :)
 

Горе