Търся Grab Your Code

venci

Active Member
Здравейте, трябва ми нещо такова в Wordpress / HTML / PHP .... търсих търсих не успявям да се справя

6ggb9i.jpg


трябва като се кликне върху нуго да се маркира автоматично или дори копира автоматично

може би е нещо лесно но аз не го знам!

ето тук също го има
http://www.album.bg/sofroni/images/25138576/

На мен ми трябва само за снимка!

Благодаря Ви!
 
Последно редактирано:
От: Търся Grab Your Code

Със обикновен javascript код слагаш това на всяко "<input ..." поле за да може да се селектира текста:
Код:
onclick="this.select();"
Може да се ползва и jQuery разбира се, тогава ще е малко по-различно но не и сложно. Това е най-простия начин за който се сещам. Със това за автоматичното копиране вече е по-различно и обикновено не работи добре на различните браузъри ако не е направено както трябва, а това не е просто един-два реда код.
 
От: Търся Grab Your Code

Със обикновен javascript код слагаш това на всяко "<input ..." поле за да може да се селектира текста:

Благодаря,
това го опитах работи, но на мен ми трябва на много страници и ако има плъгин който не съм открил ще е много добре

Идеята е, че ще имам много страници над 100, като на всяка страница ще има 1 снимка и под снимката ще трябва да има поле което да съдържа линк към снимката .... и точно това поле да може да се копира автоматично

Wordpress е сайта

дано помогнат и други колеги
 
От: Търся Grab Your Code

Ако не намериш плъгин, пиши едно лично не вземам скъпо :D
 
От: Търся Grab Your Code

Ако не намериш плъгин, пиши едно лично не вземам скъпо :D

доста съм претенциозен, ще те измъча доста, може би незнаеш с какво искаш да се захванеш :lol:
 
От: Търся Grab Your Code

Няма да си нито първия нито последния :D

доста съм претенциозен, ще те измъча доста, може би незнаеш с какво искаш да се захванеш :lol:
 
От: Търся Grab Your Code

Сигурно тия инпути имат определен клас, име или друг атрибут използван само за тях. Ползвай джейкуери - сложи по-долния код някъде в джаваскрипт файловете, но смени "element" с атрибут от елемента, с който искаш да работи кода.

$("element").on("click", function () {
$(this).select();
});
 
От: Търся Grab Your Code

Сигурно тия инпути имат определен клас, име или друг атрибут използван само за тях. Ползвай джейкуери - сложи по-долния код някъде в джаваскрипт файловете, но смени "element" с атрибут от елемента, с който искаш да работи кода.

$("element").on("click", function () {
$(this).select();
});

Колега, нищо не разбирам в тия работи съм копи пейст :)
 
От: Търся Grab Your Code

Може да се направи глобално за всички input полета. Вземи това с копи и го пейстни в javascript файла който ползваш:
Код:
$("input[type=text]").on("click", function () {
$(this).select();
});
 

Горе