Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

ivanitza

Member
24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=749827
Удариха го защото са контрабанда или заради това че е без разрешението на правовносителите.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Не си направих труда да прочета статията, но със сигурност са го ударили по поръчка от конкуренцията
Ако докажат че парфюмите са ментета ще му ги конфискуват ако въобще нещо намерят.
А ако са оригинални могат да му направят един люлюн, защото за търговски права могат да го гонят само ако фирмата производител на парфюмите не е регистрирана в ЕУ и няма официален предтсавител който да продава в ЕУ.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Хах, ми то на видеото разцъкват get.bg.... Да не става въпрос за него?
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Get.bg са ударени, да. Обаче статията звучи много... нека кажем нереалистична вместо "full of shit". Копи пейст с елементи на преразказ от публикация на пресцентъра на МВР, които са пословични с разпространението на лъжлива информация.
 
„Кевин Клайн" :D :D :D
Тея наистина ме убиват на моменти :) За парфюмите едва ли ще успеят да направят каквото и да е било - няма закон, който да им забранява продажбата им.
Най-много ревизията да им дойде в повече, но пък и това ме съмнява да е проблем за Get.Bg, предполагам имат кадърно счетоводство.
Впрочем сайта си работи на пълни обороти, явно удара е бил временен :Д
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Ако нямат права да разпространяват парфюми под определена марка, ще им бъдат наложени санкции.

Ако официалните права за България ги държи друга фирма, ще има санкции.

Всичко зависи от политиката на производителя и дали парфюмите са взети от оторизирани доставчици или от такива, които нямат право да ги разпространяват.

Както има много китайски часовници, дето нямат разлика с оригинала, ама като нямаш права да продаваш под тази марка може да те изгърбят и отделно, че не са автентични :)
 
Силно ме съмнява 5 години да са на пазара и да не са си вързали гащите :) Това не е като да затворят квартален торент тракер.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Браян би ли дефинирал официални права за България - че не ми стана много ясно тоя термин. Да не си ги слушал на някоя лекция на Н.М. тия работи с официалният представител и тн.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Браян би ли дефинирал официални права за България - че не ми стана много ясно тоя термин.
Фирма носител на официални права е дето плаща на едни хора да не допускат друга фирма да продава в нишата, която е заела. Едно време беше СИВ, а в Европа му викат не лоялна конкуренция.Определението важи за България. В момента и аз имам една идея в тази насока ама като гледам, както са почнали ще взема да я кажа на някой чужденец щото не могат да го съдят.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Не знам какво е станало, но ако се отнася за get.bg и някакви кофти реплики, малко несериозно ми звучи. Не знам вече, както са почнали, няма да се очудя и ако почнат да закачат и нормалните сайтове. Нали дейност трябва да се отчита. Нищо, че по новините само за корупционите им схеми слушаме. А сигнала е бил 100% от конкурент, не виждам кой нормален ще тръгне да репортва сайт, който му предоставя горе долу (да не кажа на 100%) автентични парфюми с къде къде по ниски цени. Българинът е хейтър, ама не чак толкова. Абе какво да кажа, пак се занимават с глупости нашите.
 
не реплики братле нали знаеш че в тази държава са малко по така нещата....

на определени марки неща нямаш право да ги продаваш освен ако не си ги заредил от официялният преставител и мрежата му от дитрибутори горе го написаха по закон ако в магазинни мрежа в страната е попаднала стока не от официалния представител трябва да бъде унищожена... просто се стараеш ефикасно да контролираш нещата и после може да щаваиш и по 10 кожи то затова маратонки от сащ за $115 в бг бяха 400 лева на долар 1.26...
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Не успяха да отворя копи-пасната статия и не супях да разбера какви са в същност продуктите. Предположих с най-лекото - ментаците, мисля че са по-кофти опция. Ако са истенски, но без лиценз за продаване, то май пак не е много редно. Ако някой може да даде линк, към някой ресурс, който не се пълни директно от драскачницата на МВР. Нещо, по независимо и конкретно. Че си ги знаем нашите журналисти. ;)
 
Именно заради това аз лично предпочитам да пазарувам от чужбина, пък било то и от страна извън ЕС.
Снощи си поръчах часовник от Канада на стойност 80$ (с включени пощенски такси), което прави ~116 лева. Митото е 4.5%, което значи 5.22, което общо прави 121.22 и като му сложим 20% ДДС излиза 145.46 лв. Интересен е факта, че същата марка часовници в България под 250 лева не могат да се намерят. Е да им е честито на българските предприемачи, ама 100 лева за попълване на митническа декларация и няколко часа разкарване няма да дам, пък ми е през **я с кой имат договори за продажба и прочие.
@Blinky - тея глупаци от 24часа така и не си оправиха адресите. Добави www. преди статията и ще ти се отвори както трябва, сега ако пейстнеш този линк ще те прехвърли на началната страница.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Слуховете гласят, че текат разработки и във връзка с Aukro.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Пичове давам 100 кинта на всеки който ми покаже къде пише че в България не може да продаваш стока на определена марка ако не си я купил от официален вносител (не говориме за ментета, а за редовна стока)
Единствено може да имате проблем, ако продавате стока на фирма чиято регистрация е извън ЕУ и фирмата няма официален представител в ЕУ.
Има доста материали по темата в нета, който иска може да прочете - нещата които пишете бяха валидни преди влизането ни в ЕУ
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Еми то нали е по тънкаш в нета и сега започнаха да гонят големите сайтове за БГ дето подбиват цените на моловете и тн. Въпроса е, че нищо не могат да им направят. Офицялен представител, с какво е толква офицялен? Смешна работа ... ей големи офци сме и това си е. Да плащаме от труда си на ей текива служби дето работят против нас. Нема такова племе просто. Но почакайте като след 10 години станем 60/40 с ромите както се казва модерному. Тогава мангалите ще си дигнат чукалата и пак ще се възтанови равновесието, защото тука остават само най-големите глупаци - тоест всички ние :)
 
Re: От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Еми то нали е по тънкаш в нета и сега започнаха да гонят големите сайтове за БГ дето подбиват цените на моловете и тн. Въпроса е, че нищо не могат да им направят. Офицялен представител, с какво е толква офицялен? Смешна работа ... ей големи офци сме и това си е. Да плащаме от труда си на ей текива служби дето работят против нас. Нема такова племе просто. Но почакайте като след 10 години станем 60/40 с ромите както се казва модерному. Тогава мангалите ще си дигнат чукалата и пак ще се възтанови равновесието, защото тука остават само най-големите глупаци - тоест всички ние :)


щото се е разбрал с фирмата производител да има изключитени права за даден географски район :) в една от първите ми попаднали книжки за диревктен маркетинг беше написано че осигуряването на изклучителни права е важно за по дългосрочните печалби :)
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Проблема идва от това че официалният вносител налива пари в реклама на дадена марка, а пък подобни онлайн магазини им подбиват цените защото те не дават пари за складове, магазини, реклама и тн. Тоест ползват готов разработен пазар на готово. До 2007 им беше лесно в БГ имаха статут на официални представители за дадена марка и никой друг нямаше право да внася и продава независимо от това че е оригинална стоката. След влизането ни в ЕС обаче не могат да направят нищо защото в общият европейски пазар може да продаваш в БГ без проблем оригинални стоки купени и от други страни в ЕУ.
 
От: Удариха виртуален магазин за вносни парфюми

Абе тия са по големи позьори от Бойко, че чак и клипче са снимали. Това са качествени актьори. Всъшност плащаме на банда неразкрити филмови таланти да заливат продажните медии с техните си глупости и да правят чупки и стойки как са най-добрите и как се борят с кибер престъпността. С толкова голям интернет мащаб в БГ и тяхната "разумна' работа, скоро няма да има какво да затварят и ще се оди не село да се копае кокуруза, осещам аз. Само да попитам, колко хакери на кредитни карти са хванати, колко бг спамари, опериращи на световно ниво са хванали, колко кодери на зловредни скриптове и вируси са хванали, колко кибер шпиони на корпоративни тайни са хванали? Ако си мислят, че да удариш сайт заради парфюми, които не са от офисиалния .....бал ....бал ....бал....е реално това, което трябва да върши тази служба, да знаете хора, много сме го закъсали. Ама не се шегувам, много сме го закъсали. Сигурен съм, че някой като Пешо Бирата е звънал (Гошо Парфюма), защото му цакат бизнеса с тънки цени, а той дупи с още 100% отгоре. И те не може да не реагират. Не могат да се отмятат от обещание, като Първанов. Все пак са поели и те ангажимент към някой. :) Хахахаха, пълна пародия. :) Нема закони, нармони, всичко тук, както личи и от тази акция е защита на интереси. Или с други думи - корумпета.
 
казуса с който аз съм се сблъсквал косвено беше че на познати на познати да заредят палета редбул от хонконг на цена в долари 2008 + транспорт им се връзваше доста по-евтино от тогавашния преставител в бг Девин бяхме в ес повече от година почти две но си говореха за проблеми на митницата

та може стоката да е от представител извън ес знам ли
 

Горе