Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Carnation

Member
Наскоро забелязах, че от Първа Инвестиоционна Банка ми вземат по 32$ като такса (?!) за входящ превод. Всъщност те широко тръбят, че не вземат никакви пари при входящи преводи, на многобройните ми запитвания също твърдят, че не вземат нито лев като такса.

Все пак май се оказа, че ми прибират 32$, тъй банката изпращач си прибира своето, и нито цент повече (проверил съм го с един transaction report). В момента чакам ПИБ да проверят входящите ми транзакции, и да кажат все пак имат ли такса или не.

Някой имал ли е подобно преживяване с тях?
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

виж им сайта трябва да пише някъде

Ако превода е международен до 2500 евро ми удържад 7 евро
става въпрос за уникредит, но мисля, че повечето банки работят така
Над 2500 евро има и някакъв процент
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Гледал съм им аз сайта много внимателно: http://www.fibank.bg/bg/page/36

В самата банка не могат да ми обяснят къде отиват тези пари и защо се вземат.
 
От: От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

ебати банката

то по - скоро си попаднал на глупава лелка
ако всички са такива или викай шефа или ги смеенявай

То там лелки по гишетата няма, а готини каки. Което повлия на първоначалния ми избор ;)
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Ами мисли с горната глава! :p Наскоро ми взеха такса от 1%, но както се оказа по-късно, таксата е заради получаване на пари номер на карта, а не по ИБАН, например както е в моя случай - плучаване на пари от пейпал (withdrawal) към карта. Това, го рабрах като се обадих на безплатния им телефон, иначе "каките" не знаят.
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Преди време като получих малко по-големи суми и ми зачезна някой друг лев се зачудих кво става,ама се досетих,че сигурно имат някаква такава такса мизерниците.Въпроса е защо не е обявено това нещо ...
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Преди време като получих малко по-големи суми и ми зачезна някой друг лев се зачудих кво става,ама се досетих,че сигурно имат някаква такава такса мизерниците.Въпроса е защо не е обявено това нещо ...

Само веднъж ли си забелязвал такава липса? При мен липсват точно 32$, освен последния път, когато липсват 43$.

Скоро ще разбера къде изчезват парите, стига от ПИБ да ми отговорят на въпроса.
 
От: Удържат ли ПИБ такса за входящ превод?

Ако изпращача е в дадена банка, която превежда парите на друга банка, която от своя страна ги превежда на ПИБ - много вероятно е те да са ти задържали комисионната. Това може да се докаже от самата банка.
 

Горе