Уебсайт с нови адреси - как да съхраня трафика си?

darkenergy_

Active Member
Здравейте, правя уебсайт с нови, оптимизирани адреси.
Старите изглеждаха така, пример:

website/component/category-12/article-id12/view=article?layout=1

Това дори е добър адрес. Старите бяха два пъти по-дълги и изглеждаха по подобен начин.

Новите:

website/audio-players/ipod4

Честно казано... хич не ми се прехвърля ръчно всеки един стар адрес към новата му разновидност. Защото са над 2 000 адреса.

А ако пренасоча всички ръчно към началната страница? Всички 404 заявки с 301-redirect към website.com?

Такова действие понижава ли рейтинга на уебсайта и съхранява ли трафика?

Има ли някакъв способ, чрез който мога да уведомя гугъл, че имам нов сайт, нови адреси и да не загубя трафика, и да не се занимавам с ръчно пренасочване на всеки единичен адрес?
 
Здравейте, правя уебсайт
Спри докато е време моля те и дай повече инфо и кажи колко си напред с матряла.
Вдяваш ли ги нещата и можеш ли да кодиш?
Не се научихте как се задава въпрос да го еба
 
А ако пренасоча всички ръчно към началната страница? Всички 404 заявки с 301-redirect към website.com?
Това го направи ако искаш да си деиндексираш сайта. Повече по темата.

Ако не искаш да ги пренасочваш ръчно (което е и препоръчителното), гугъл ще ти намери сам новите и пак ще почне да ги ранква, но задължително пренасочи тези, които имат към тях външни линкове от старите към новите.
 
@Sky Разбира се, че мога да кодирам.
Въпросът не е за техническата част, а как търсачката ще се отнесе при различните видове пренасочвания.

@george18
Ако не искаш да ги пренасочваш ръчно (което е и препоръчителното), гугъл ще ти намери сам новите и пак ще почне да ги ранква, но задължително пренасочи тези, които имат към тях външни линкове от старите към новите.
Благодаря ти, точно това ще сторя!
 
@Sky Разбира се, че мога да кодирам.

Hh4Wk.jpg
 
Та отпростотията която си написал излиза, чи минаваш от жумла към вп (предположение)
Ако верно е така:
https://www.fredericgilles.net/fg-joomla-to-wordpress/
Ако не - ако можеше да „кодираш” щеше да знаеш как да стане всичко автоматично а не ръчно един по един адресите.
 
Това ми напомня на
15337448_1801877356736369_6548633832431800889_n.jpg





Може и да ги пише на някакъв framework като laravel, въпреки че едва ли програмист би питал дали трябва да повтори ръчно нещо 2000 пъти, пък и ако знае restful стандарти, надали ще пита.
 
@Sky Колега, може би не разбра въпроса ми. Аз нямам трудности с техническото изпълнение на задачата. Интересува ме как търсачката ще оцени всичко това, разбираш ли?
Не минавам от J. към wp и темата не засяга никоя конкретна система. Адресът по-горе беше с цел да покажа колко лоши са били старите адреси на този проект.
Колкото до твоите квалификации - всичко, което казваш, е така. Освен това аз ям деца, педофил съм, също съм и вампир.

Желая ти успешен ден.

@ReminD смяташ ли, че твоят коментар допринася за решаването на въпроса, който аз поставих?
Ако да, би ли го оставил? Ако ли не, би ли го премахнал?
Благодаря, че се включи в темата.
Позитивен ден от мен.


П.С. Това не е конкретно към вас. Мислех си, че форумът е място, където да споделяме опит и да си помагаме, кой с каквото може и знае, а не да се укоряваме и да си губим времето едни други. Нима съм грешал?
 
Трябва и забава да има, иначе не че нещо, но да използваш ключови думи като:

в тема за SEO въпрос не е много удачно
Заеби, задават малоумни въпроси инак със самочувствие. Добре поне че си признава сам всичко.
Тая жумла да го еба нямали редиректи? Изобщо как може да задаваш толкоз тъп въпрос след 4 години във форума?
 
Ето по същество, кажи на какво пишеш този сайт, на ларавел ли, на някой друг фрейм ли, щото така адресите изглежда, че са от MVC?
 
Ако пренасочиш всичко към заглавна страница ще се възприеме като soft 404, сиреч полза за теб няма никаква

Старите индексирани страници ще се въргалят в индекса на гъгъл месеци наред и ако от тях идва органичен трафик ще губиш клиенти , ако имаш пренасочване към главна стеаница, клиента ще се шашка и ще ти тегли хикса

Ако не можеш да го направиш автоматично направи ги ръчно, колкото и да ти струва това
 
Последно редактирано:
@ReminD "Ето по същество, кажи на какво пишеш този сайт, на ларавел ли, на някой друг фрейм ли, щото така адресите изглежда, че са от MVC?"
Собствен MVC Framework, нарекли сме го Light. Ние можем чисто технически всичко да направим, въпросът е да не загубим позиции в търсачката.
Смяташ ли, че би било по-разумно да пренасоча всички стари адреси, водещи до 0,1% от трафика към новите им версии? А останалите да оставя и да ги насоча към вътрешна страница, наситена с ключови думи, да речем?

@BurnX Благодаря ти, точно това не го бях гледал. Много полезно!

@Беджев Стил Мхмм, така си и предполагах, благодаря ти, че се включи в темата. Има адреси с незначителен трафик и с тях няма да се занимавам.
 
@darkenergy_ можеш ли да разпознаеш кой е нов и кой стар адрес? Ако можеш просто старите ги пращай за обработка към скрипт Х който ще прави магията :).
Така като се отвори website/component/category-12/article-id12/view=article?layout=1 скрипта който го обработва ще намери нужното инфо и ще редиректне към новият адрес с хедър 301: website/audio-players/ipod4
 
@AMitrev Благодаря, технически го измъдрих как да стане, тъй че... да запазим SEO-то.
Впрочем твоят подпис къде е отишъл на почивка? Някъде по зимните курорти ли? :D
 
Междудругото преди известно време като имах бая сайтове и блогове, на няколко месеца и правех абсолютно разместване - на сайдбари, на менюта, дизайни сменях, и адресите и тях ги бастисвах с нови, дори на места нарочно съм го правил за да следя изпадането в гугъл. Гугъл за няколко дни си открива старите адреси и всичко си е по старому. Само на един блог веднъж от някаква втора страница, отиде на трета и след две седмици се върна дори с по-добра позиция.
 
Междудругото преди известно време като имах бая сайтове и блогове, на няколко месеца и правех абсолютно разместване - на сайдбари, на менюта, дизайни сменях, и адресите и тях ги бастисвах с нови, дори на места нарочно съм го правил за да следя изпадането в гугъл. Гугъл за няколко дни си открива старите адреси и всичко си е по старому. Само на един блог веднъж от някаква втора страница, отиде на трета и след две седмици се върна дори с по-добра позиция.

В тоя ред на мисли, преписвам си системите на сайтовете, и има голяма вероятност в единия над 30к индексирани адреса да дадат фира. Сигурен ли си, че бързо ще си ги намери?
Не е проблем да направя урл-ите по същия начин, ама нещо не ме кефят така, някои са много дълги.
 
В тоя ред на мисли, преписвам си системите на сайтовете, и има голяма вероятност в единия над 30к индексирани адреса да дадат фира. Сигурен ли си, че бързо ще си ги намери?
Не е проблем да направя урл-ите по същия начин, ама нещо не ме кефят така, някои са много дълги.
@darkenergy_ можеш ли да разпознаеш кой е нов и кой стар адрес? Ако можеш просто старите ги пращай за обработка към скрипт Х който ще прави магията :).
Така като се отвори website/component/category-12/article-id12/view=article?layout=1 скрипта който го обработва ще намери нужното инфо и ще редиректне към новият адрес с хедър 301: website/audio-players/ipod4
 

Горе