Уеднаквяване на цени в Prestashop и Opencart

bgs1

New Member
Здравейте, може ли в двете системи да се използват и се актуализират цените на продуктите едновременно?
И какви са възможните варианти, ако има такива?
Идеята ми е за два различни сайта, които ползват един и същ хостинг, продават едни и същи продукти, ...но са на различни платформи. И така обновяването на цени и описания е много трудоемко.
Ще съм Ви много благодарен за всеки съвет и мнение по въпроса!
 
ММ, как така, периодично (на седмица, месец) ли? Веднъж на голям период от време - година. Идва ми идеята да имаш една хмл таблица и да си ия качваш, а чрез някой скрипт едната от вече актуализираната база да дърпа цените и да ги налива вече в другия сайт. Нещо като синг, но не точно. :) Но ще се понапише скриптче за това. Иначе ръчно за всеки, лошото е, че мисля, че при ъплода на хмл-а темпелйте за различните системи са различни.
 
Идеята е обновяване два-три пъти в годината.
Да мислил съм за таблица от този тип, която след като сваля цените във файл и от двете платформи да копирам само някои от колоните, които са ми необходими и съответно по имената на колоните да мога да ги коригирам.
В престата има готов модул за mass edit, предполагам че и в opencart-a също има нещо подобно.
 

Горе