1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Уеднаквяване на цени в Prestashop и Opencart

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от bgs1, Ноем 12, 2017 в 1:01 PM.

1. bgs1

bgs1 New Member

Рег.:
    Март 8, 2015
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, може ли в двете системи да се използват и се актуализират цените на продуктите едновременно?
    И какви са възможните варианти, ако има такива?
    Идеята ми е за два различни сайта, които ползват един и същ хостинг, продават едни и същи продукти, ...но са на различни платформи. И така обновяването на цени и описания е много трудоемко.
    Ще съм Ви много благодарен за всеки съвет и мнение по въпроса!

2. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,321
    Харесвания:
    1,348
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    ММ, как така, периодично (на седмица, месец) ли? Веднъж на голям период от време - година. Идва ми идеята да имаш една хмл таблица и да си ия качваш, а чрез някой скрипт едната от вече актуализираната база да дърпа цените и да ги налива вече в другия сайт. Нещо като синг, но не точно. :) Но ще се понапише скриптче за това. Иначе ръчно за всеки, лошото е, че мисля, че при ъплода на хмл-а темпелйте за различните системи са различни.

3. bgs1

bgs1 New Member

Рег.:
    Март 8, 2015
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Идеята е обновяване два-три пъти в годината.
    Да мислил съм за таблица от този тип, която след като сваля цените във файл и от двете платформи да копирам само някои от колоните, които са ми необходими и съответно по имената на колоните да мога да ги коригирам.
    В престата има готов модул за mass edit, предполагам че и в opencart-a също има нещо подобно.

Сподели страницата