Украйна в момента!

От: Украйна в момента!

20:44 GMT:
The number of policemen killed in Kiev has risen to six, Interfax reported, citing Ukraine's Interior Ministry. All of the officers died from gunshot wounds.

Към гражданска война си отиват нещата май. Какво ли няма да направят тия боклуци от ЕС, Америка и Израел, за да свалят правителството..
 
От: От: Украйна в момента!

20:44 GMT:
The number of policemen killed in Kiev has risen to six, Interfax reported, citing Ukraine's Interior Ministry. All of the officers died from gunshot wounds.

Към гражданска война си отиват нещата май. Какво ли няма да направят тия боклуци от ЕС, Америка и Израел, за да свалят правителството..

На вас все друг ви е виновен ;)
 
От: От: Украйна в момента!

На вас все друг ви е виновен ;)

Ми, пич, един от най-близките ми приятели учи за зъболекар в Украйна и ми разказва за много от нещата. На тия най-радикално протестиращите им се плаща от западни организации по 60 долара на ден за да се бият и да протестират. Хранят ги 3 пъти дневно, раздават им и спални чували и палатки за да спят на площада. :)
 
От: Украйна в момента!

малък ъпдейт, снайперист застреля един от лидерите на опозицията на сцената на окупирания площад.

UN Lede‏@unlede·53 secs
Interfax story confirms #Ukraine opposition figure Turchinov shot by sniper while on stage in #Kiev [link to interfax.com.ua] #euromaidan
 
От: Украйна в момента!

Който знае руски, може да гледа и ТУК - предават директно постоянно. Прекъсват само за общите новини и анализите.

Който не знае - и само с гледане става - кадрите са си кадри.
 
От: Украйна в момента!

малък ъпдейт, снайперист застреля един от лидерите на опозицията на сцената на окупирания площад.

UN Lede‏@unlede·53 secs
Interfax story confirms #Ukraine opposition figure Turchinov shot by sniper while on stage in #Kiev [link to interfax.com.ua] #euromaidan

Май е само ранен, не е убит.
 
От: Украйна в момента!

не знам и аз още ама гледам лайва.. направо.. някакво пост апокалиптично изглежда всичко

ПП > вече се стрелят по улиците..

[video=youtube;20hPfsQp1iA]http://www.youtube.com/watch?v=20hPfsQp1iA[/video]
 
От: Украйна в момента!

Поредните Български земи разкъсани межу западните и източните клики на сатанисттие/евреите/
 
От: Украйна в момента!

Клипа изтрит, телевизията само реклама върти...
пълно затъмнение.
ДАйте някой друг линк да видя какво става.
 
От: Украйна в момента!

Може да е претоварен канала, над 80000 човека гледат в момента онлайн едновременно. Може пък да е забранено излъчването в този регион (България).

Има едни много хубави панорамни камери над Майдана, също предават онлайн. Без коментари, само видео отгоре. Ако ги мерна, ще ги пусна тук. Толкова бързо стават събитията, че youtube не успява.
 
От: Украйна в момента!

Еспресо ТВ превключват на панорамните от време на време.

Youtube-ските линкове си бачкат.
 
От: Украйна в момента!

Започнаха да пристигат камионите. Доколкото разбрах, ако не се размине, то щурмът ще започне към 4 сутринта българско време.
 
От: Украйна в момента!

От огнената барикада, която виждате, са се разтопили светофарите. Гори и Дома на Профсъюзите, в момента изхвърлят мебели от прозорците му. Вероятно, за да се подсилят барикадите.

Властите не искат да въвеждат извънредно положение. Вероятно разчитат, че до 4 протестиращите ще се разотидат. С което пък вбесяват Крим и Одеса, които вече заявиха, че ако нещата не се оправят, то ще тръгнат и те към Киев. Ако това се случи, гражданската война ще е неизбежна.
 
От: Украйна в момента!

Канадците произведоха нов хит. Заявиха, че тези вандали, дето им разбиха посолството и раздадоха шамари на дипломатите, всъщност са се укривали в него :)

В Западна Украйна пък бандеровците завзеха сградата на прокуратурата в Лвов. Администрацията на Тернопол също е завзета от радикалите.
Блокирано е и КПП Краковец на полско-украинската граница.

В Киев екипираните се преброяват към 10000. Около 8000 са си просто оборудвана с щитове, каски и брадви тълпа, но има поне 2000, които са професионалисти. В палатковия лагер имаше дори палатка със знамето на сирийските метежници отгоре, обаче май изгоря и тя, не съм я виждал скоро по камерите.

Беркутите започнаха да се прегрупират зад огнената барикада, странно... доста е рано все още. Явно само са подпомагали пожарникарите, които гасят Дома на Профсъюзите.
 
Последно редактирано:
От: Украйна в момента!

Няма надеждна информация почти никъде, но спокойно може да се заключи, че нещата наистина са подобни на тези в Сирия. Професионални бунтовници/протестиращи, само че този път не срещу потомствен диктатор, а срещу законно избрана на избори власт. Дори западната пропаганда върви по същия тертип, използван срещу Сирия. Няма как да има гражданска война, тъй като за нея трябват поне две групи враждуващи граждани. В случая има просто група наемници, събрани от кол и въже срещу обикновените граждани.
 
От: Украйна в момента!

Трябва полицията да стреля с бойни патрони, като убият 100-200 човека ще видим дали ще са толкова ербап, или пък направо да карат танковете и като другаря Асад да ги избият. Аз лично съм за правителството и полицията, защото другите са американци продажници :Д
 
От: Украйна в момента!

Интересно защо не е обявено Военно положение и държавите в ЕС да изпратят подкрепа.
 

Горе