Уникални потребители!

0700-1

New Member
Как може да се види даден сайт колко уникални потребителя на ден има? Смисъл да кажем на dir.bg. Сайт, на който не си собственик.
 
От: Уникални потребители!

научква,

виж че няма 2 брояча които да имат доста сходни статистики, а ти искаш някакъв сайт дето няма нищо общо с твоя да ти каже колко трафик имаш... ха

в първите 100к резултата може да има някаква истина, надолу не
 
От: Уникални потребители!

Alexa разчита на посетителите с инсталнат тулбар на алекса. Ти имаш ли такова, колко твои познати имат? Има нещо общо с истината ама както каза po_taka отклонението може да е в стотици хиляди. За сайтовете с малкък трафик там информация няма.
 
От: Уникални потребители!

Alexa-та макар и с налучкване показва поне ориентировъчни числа. Спомням си навремето как едни новинарски сайтове твърдяха, че имат над 12k уникални на ден, а Alexa-та им беше над 1'000'000. Първото просто няма как да е вярно предвид многото други български сайтове и Alexa рангът им. На фона на това бях заподозрял (и още подозирам) за наличие на далавера на конкретни сайтове с амините на популярните български броячи.
 
алекстара работи приблизтелно добре ако сравняваш сходни алекси на два сайта от които единият е с отключен брояч като начална база :) и имай на предвид че каунтърите броят и ботовете освен ако не са с джава скрипт или не ползват някакъв метод да ги изключват...
 
От: Re: Уникални потребители!

алекстара работи приблизтелно добре ако сравняваш сходни алекси на два сайта от които единият е с отключен брояч като начална база :) и имай на предвид че каунтърите броят и ботовете освен ако не са с джава скрипт или не ползват някакъв метод да ги изключват...
И това с JavaScript-а не е вярно, тъй като MSN (ботовете на Microsoft) си четат поне елементарен JavaScript. Обикновенно се комбинира JavaScript + бот листи, но никога не е напълно сигурно кой е бот и кой не е. Все пак и аз съм правил ботове, макар и елементарни, и знам, че ако са добре направени, трудно би ги различила една система като ботове.

Относно сравнението по Alexa:
Точно имах предвид сравнение на сайт с отворен брояч с българска аудитория и сайт с предполагаемо манипулиран брояч пак с българска аудитория (Сайт 1 - Alexa~200'000, 1000 уникални/ден; Сайт 2 - Alexa>1'000'000, 12000 уникални/ден)
 
От: Уникални потребители!

[url]http://www.statbrain.com/[/URL]
ама не му вярвай много-много ;)

А на това не малко, а хич не му вярвай. То взема трафика в някой ден, в който ти е намерило сайта и си го показва доживот.
Моя сайт поне от една година винаги има 1500 - 2500 дневно, а това отгоре поне от 6 месеца (тогава попаднах на него) показва 753 потребителя на ден.
 
От: Уникални потребители!

Ами някои от големите сайтове участват в платените класации на Gemius и Nielsen online, там може да се видят разни данни за наистина уникалните посетители, а не за всички, които влизат през 1 час в даден сайт.
В списание .НЕТ ги публикуват всеки месец тези класации, но там има само единични сайтове, които участват и е много вероятно да не откриеш точно тези, които са ти интересни и те интересуват :)
 

Горе