Уникални статии в онлайн магазин или блог...?

genesis2202

New Member
Здравейте, притежавам онлайн магазин за часовници и доста ми харесва да пиша статии относно часовниците, понеже отскоро занаята започна да ми става и като хоби. Та музата си я имам, обаче се чудя къде да публикувам статиите, които пиша. В момента си имам категория "Статии" в онлайн магазина и там си пиша редовно, обаче се чудя, дали не е по-добре да си направя отделен блог като закупя .com домейн и да си пиша редовно там и от този блог да линквам към онлайн магазина. Кое според Вас е по-добро за СЕО-то?
 
От: Уникални статии в онлайн магазин или блог...?

може и блог към сайта да направиш blog.site.com
и втори сайт (като сателитка) от който да линкваш сайта (не, че не може да линкваш от блога)
някоя статия по директоиите за статии
както и може да намериш да пуснеш статия в някои личен блог

една статия да на ден да пишеш - може да реализираш всичко

а за дължината 300-500 думи
 
От: Уникални статии в онлайн магазин или блог...?

Обаче вече писаните от мен статии са индексирани на основният онлайн магазин и с новия блог ще почна от нулата. Много ли ще изпусна ако продължа да си пиша там, понеже така е по-удобно на хората? Или да направя един основен блог към сайта и да ги поддържам редовно блога?
 
От: Уникални статии в онлайн магазин или блог...?

аз бих продължил така както са сега - в сайта
и наблегни на описанията на продуктите - всеки да има поне 150 думи уникално

ето ти и един страшно полезен с много информация блог за онлайн магазини

а ето статия специално за описанията на продуктите - http://onlainmagazini.com/2011/seo-на-онлайн-магазин-описание-продукта-2/
 
От: Уникални статии в онлайн магазин или блог...?

Днеска си намерих и английски източник, от който да взимам идеи и да превеждам техни статии(100% смислено разбира се). Обаче в този сайт има над 153 страници със статии и като почна да пиша, няма ли да е проблемно да изпълня магазина със толкова статии? Имам и друга идея. В момента имам един домейн, който мисля за напред да го правя също онлайн магазин. Та мисълта ми е да прикача този домейн към blogger или wordpress и да си направя хубав блог там, пък може и за напред да си го превърна в онлайн магазин...
 

Горе