Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

xmember

New Member
Така, ситуацията е следната:

Имам един бeзплатен блог в blogger.com в който не съм поствал от година и половина. От няколко месеца развивам друг блог със собствен домейн в същата ниша и вече имам добра печалба. Според мен идеята за монетизиране с която работя, ще пасне перфектно и на безплатния блог от blogger.com, но ме притеснява именно това, че този блог е безплатен и съответно домейна е .blogspot.com. Според мен потребителите като видят такъв домейн, ще решат че е блога е несериозен и няма да се престрашат да си купят моя продукт от този блог. Обаче хич не ми се иска да го захвърля ей така ,понеже има 50+ публикувани статии, 25 subscribers, facebook страница с около 300 likes, регистриран е в няколко директории и все още излиза на първи позиции в гугъл на някои ключови думи.
Въпросите ми са следните:

1. Има ли начин да си купя домейн и да си прехвърля блога на него, като той си запази напълно трафика който има, позициите в гугъл и всичките backlinks?

2. В случай че това не може да стане, смятате ли че си струва да продължа да развивам блога през безплатния домейн и смятате ли че ще има купувачи от него или ще изглежда несериозен?

Моля за съвет от хора които наистина печелят реални пари от блогинг, а не само дървени философи :)

Благодаря предварително!

ПП
Само да спомена, че става въпрос за блогове на български.
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Мисля че този линк ще ти бъде полезен. http://www.bullblogger.info/2009/11/blogger_30.html И да, определено си вземи домейн. Във форума има хубави кодове за отстъпа също така.
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Значи, да си взема домейн, но да продължа да си ползвам платформата на блогър? Това е много добър вариант за мен- блогър си го харесвам понеже е лесен за ползване и мисля че мога да направя това от клипчето. Само и едиствено ме притеснява дали наистина блога ще си запази ранка в google, линковете от други сайтове и тн :)
 
Последно редактирано:
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Само и едиствено ме притеснява дали наистина блога ще си запази ранка в google, линковете от други сайтове и тн :)

Да, ще ги запази - като го прехвърлиш към блогър си е редиректване от съществуващите линкове в блога към новия адрес. Съответно линковете отвън към старите урл на публикациите ще редиректнат към съответните нови урл. В началото ПР няма да имаш, но при следващия ъпдейт ще си получиш ПР, който си имал и на блогспот адреса. Реално читателите ти нищо няма да забележат, докато някой ден не обърнат внимание, че вече не са на neshtosi.blogspot.com а на neshtosi.com

М др Добре дошъл във форума!
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Супер. Благодаря за отговорите :)
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Хайде сега помагайте. Преди малко тръгнах да си купувам домейн за блога от блогспот и видях че домейна със същото име за .com .net . org е вече зает. Това не го бях предвидил :) Това означава че името на домейна ще трябва да бъде съвсем различен от досегашния. Това голям проблем ли е? Моля за съвет как да постъпя.

Също така искам да знам има ли значение от къде ще си го купя? Колебая се между whois.com или директно от менюто в блогър.
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Хайде сега помагайте. Преди малко тръгнах да си купувам домейн за блога от блогспот и видях че домейна със същото име за .com .net . org е вече зает. Това не го бях предвидил :) Това означава че името на домейна ще трябва да бъде съвсем различен от досегашния. Това голям проблем ли е? Моля за съвет как да постъпя.

Също така искам да знам има ли значение от къде ще си го купя? Колебая се между whois.com или директно от менюто в блогър.

цссс, охлади малко двигателя. То може да е с лека вариация на домейна ти в момента ако е толкова наложен като познаваем. Иначе реално за потребителите, които за пръв път влизат на сайта ти е все едно. Ако толкова държиш на същото име виж други тлд - инфо, ко, сс и разни подобни. Аз лично бих се спрял на нещо от популярните - ком, нет, инфо, орг дори с ценаата на някое тире в домейна или допълнителни символи

може да си купиш домейна от всеки регистратор така че гледай цената и комплексното обслужване

ето ти видео за годаду Собствен домейн в blogger.com

ако нещо те озори питай - доста хора използват собствен домейн на блогър
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Няма успешен блог в блогър тъй като не притежаваш нищо и по-всяко време някой заспал модератор може да ти го изтрие без да дава на никой обяснения. Затова правиш блог на собствен хостинг и си го разработваш. А в блогър и подобните платформи ги ползваш за сателити
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Доста крайно изказване, колега. Има много примери за успешни блогове в Блогър. За да ти изтрият блога трябва да го заслужиш, не става без причина.
Няма успешен блог в блогър тъй като не притежаваш нищо и по-всяко време някой заспал модератор може да ти го изтрие без да дава на никой обяснения. Затова правиш блог на собствен хостинг и си го разработваш. А в блогър и подобните платформи ги ползваш за сателити
 
От: Успешен блог в Блогър или собствен домейн?

Няма успешен блог в блогър тъй като не притежаваш нищо и по-всяко време някой заспал модератор може да ти го изтрие без да дава на никой обяснения. Затова правиш блог на собствен хостинг и си го разработваш. А в блогър и подобните платформи ги ползваш за сателити

Както казва, Bullbloger на няколко пъти: След всяка публикация си правиш един бекъп на блога и като ти сеслучи подобно нещо или ти писне от blogspot, просто се местиш на собствен хост и изливаш бекъпа в един WP например.

Що се отнася до въпроса в заглавието на темата, то е възможно двете неща да съществуват заедно. Можеш да имаш успешен блог в Блогър и да е на собствен домейн. Има блогове в Блогър, които докарват на собствениците си по няколко хиляди месечен доход. Недейте с лека ръка да казвате, че щом блогът е в Блогър, то той не струва.
 
Последно редактирано:

Горе