Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

dekemvri

Well-Known Member
Някой може ли да ми каже актуални цени за включване на сайт в двете статистики Nielsen Online и Gemius . Няма много информация, ще се радвам, ако някой сподели разни таблици и цени от тази година.
:)
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Имат си сайтове. Имат си мейли. Пишеш и ти отговарят, но е мнооого скъпо, камо ли да сложиш и двете.
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Върти ми се из главата нещо от сорта на 200-300 лева на месец, но не помня откъде ми е информацията. При всички положения е прекалено скъпо за да има смисъл да се използва, при условие че има толкова безплатни алтернативи.
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Да и само определени медийни групи го ползват, за да отчитат. Благодарение на нея влизаш в списъка на дадени агенци, които са принудени да го ползват. Абе навързана работа и тук.

Гореспоменатата сума е близо до реалността, тъй като и аз имам спомени за подобни цифри от човек ползващ я преди с бг сайт. Но пича я спря, все пак ако даваш по толкова на месец и ти пускат по 1 клиент с бюджет 200 лева, къде му е далаверата. Има безплатни, но предполагам пича пита, за да я използва предимно, за да се включи към тези кръгове и статистиките му да се публикуват. В едно списание - .net, имаше класация направена на база тази система. Бях написали най-големите медии според Gemius за еди коя си година (не си я спомням, може да беше 2009 или 2008). Та там завидно място беше нек'ва измишльотина правеща по 500К импресии на месец, която е бе класира само защото имаше тази платформа. Ако го правиш за това бате, си е чиста набутвация.

Агенциите, които държат да си с нея трябва поне да ти гарантират клиенти, които да зануляват месеца от кампанията им пусната само към теб. Другото е простотия и лъж вериж.
 
Добре де, а нещо друго, може ли да се плати еднократно за изготвяне на профил на аудиторията? Гледам например, vratovrazka.bg. В страницата за реклама предоставят някакви данни изготвени от Gemius, а в същото време, откакто следя сайта не съм забелязал други реклами освен техните вътрешни (примерно за форума) и AdSense.
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Хората са отзивчиви и отговарят, аз преди няколко месеца им питах да питам за условията. Ето колко пари е. За мен е неизгодно, защото сайтовете за които ми трябва правят по над 100 000 импресии на ден всеки. Трябва да продавам реклама на 10 лева на 1000 импресии, че да има някакъв смисъл ... но кой ще я плати :)
gemius.png
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Еми не изгодно е. И на мен ми се ще да можем да купуваме тази латформа. Но е явно за големи мрежи, които дерат клиентите си / рекламудателите, а не за сайтчета въртящи адсенс или други такива програми, от които няма да покрият месечната такса. Даже не виждам смисъл от него, ако не ти го изискват. Но за да ти го изискват трябва и да се оправдае. Не си спомням да имам (може би защото нямам) познат, който да си го е взел по собствено желяние. :)
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Цената на месец зависи от броя импресии, които прави сайта на месец.
Съответно колкото повече импресии, толкова по-висока цена.

Ето и таблица, за да видите какви са параметрите от които се определят
цените: Брой реализирани импресии за даден календарен месец за всички интернет сайтове,
които Партньорът е регистрирал
Цена в ЛЕВА на месец (без ДДС)

До 50.000 - 50.00

50.001-100.000 - 70.00

100.001- 250.000 - 90.00

250.001 – 500.000 - 120.00

500.001 – 1.000.000 -200.00

1.000.001 - 2.000.000 - 280.00

2.000.001 – 5.000.000 -380.00

5.000.0001 – 10.000.000 -500.00

10.000.001 – 20.000.000 -550.00

20.000.001 – 50.000.000 -600.00

50.000.001 – 100.000.000-850.00

100.000.001 – 150.000.000 -1 100.00

150.000.001 – 200.000.000 -1 300.00

200.000.001 – 300.000.000 - 1 600.00


За всеки нови започнати 100 млн.

+ 300 лева
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

За пръв път виждам такава простотия - за 200 млн. да ти взимат 1600 лв.

Не, че не е Ок, ама тук колко хора биха си позволили да бутат допълнителни кинти за такава глупост. А всички знаем, че едва ли са минали технологично на Гугъл статистиките. :)
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Така е . Статистиката им е с интерфейс от зората на интернета.........лошото е , че медиа шоповете и агенциите наистина я гледат и не искат да ти продават рекламата ако не се мериш при тях.............. А цените са ..............
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Това добре, но някой има мейлите им за контак на обирджийте, че аз и до там не стигнах :)
 
От: Участие и цени на Nielsen Online и Gemius

Така е . Статистиката им е с интерфейс от зората на интернета.........лошото е , че медиа шоповете и агенциите наистина я гледат и не искат да ти продават рекламата ако не се мериш при тях.............. А цените са ..............
То това няма лощо, но като се предлагат такива евтини и стари софтуери, поне да вървяха с гаранция - работим с това, защото клиентите са сигурни и ни го покриват. Или както е в случая с агенциите - работете с това, а ние ще гараянтираме като агенция, че ще ще го избивате на месечна база с клиенти от нас. Това е приказка, и така се прави, за да е всеки ок. А не да ти го продаде някоя агенция, и ти си на абонамент с този шит - донор. :) А не е като да нямаш cpanel статистики, google webmaster tools, statscounter, и какви ли не други системи презъвхождащи тази.

Ебаси стандартите, ебаси простотията. Всичко е така тук. Смърди на далавера и връзкарщина. Да са живи и здрави. :)
 

Горе