Фейк ПР?

rombeca

Active Member
Някой ще ми обясни ли като на индианец какво точно е това фейк ПР на домейн?
И как да го разпозная като такъв? Да речем туула за файърфокс за ПР или СЕО куейк примерно, какво точно показват? Истинския, фейка или и двете?
 
От: Фейк ПР?

в гоогле напиши:
Код:
info:domain.com
ако в резултата не е същият домейн значи е фейк
 
Като редиректнеш и се получава фейк пр-а. Фактически можеш с редирект и пр 10 да имаш.

Като напишеш, това което ти каза нортрант се вижда дали домейна е бил пренасочван. Ако е бил => пр е фейк.
 
От: От: Фейк ПР?

в гоогле напиши:
Код:
info:domain.com
ако в резултата не е същият домейн значи е фейк

Аха мерси, това бях го виждал че се прави но не знаех какво да гледам. И само така ли можеш да го познаеш?

@Fozzy - Предполагам че ги редиректват да за преебат някой... я купувач, я ... кой?
 
От: От: Фейк ПР?

Аха мерси, това бях го виждал че се прави но не знаех какво да гледам. И само така ли можеш да го познаеш?

@Fozzy - Предполагам че ги редиректват да за преебат някой... я купувач, я ... кой?

има инструменти които показват какъв е ПР-а и далие реален или фейк
но за какво ти е като за 2 сек. може да провериш по този начин и да си абсолютно сигурен?

могат да прецакат някой който не знае, че пр-а е фейк
 
Re: От: От: Фейк ПР?

@Fozzy - Предполагам че ги редиректват да за преебат някой... я купувач, я ... кой?

По принцип редиректи се правят като местиш страница. Така новият домейн хваща историята и пр на редиректнатия. Както нортрант каза, обаче, има някои, които умишлено го правят, за да ловят шарани с фейк пр, който не значи нищо.
 
От: Фейк ПР?

Ахам, благодаря на всички за полезната информация. Чувствам се по осветен :).
 

Горе