Фирма-човек за проект за евросубсидия

traiki

Well-Known Member
С братовчеда ще гледаме рози. Имаме към 20дка ниви в Балкана. Имаме условия и желание да го направим. Искаме да се възползваме от еврофондовете или субсидии..не съм сигурен как ги наричат. Мисля, че имаше и програма "Млад фермер".

Знам, че тук има хора, които се занимават с подобна дейност и бих желал някой да ме насочи към кадърен специалист, който може да изготви успешен европроект.
 
Рози за рязан цвят, декоративни рози за продажба на посадъчен материал или розов цвят за масло?
Като гледам какво си написал, не си наясно какво ще правиш. Единствената ти цел са евро-парите.
Ако е розов цвят за масло:
Проучил ли си как и на кого ще го продаваш, как и колко ще ти струва да го береш? На какво разстояние е дистилерията, където ще караш цвета?
Проучил ли си почвено-климатичните условия на тези 20 дка - дали са подходящи за маслодайна роза?
Проучил ли си кой продава посадъчен материал и какви са разликите между отделните доставчици?
Проучил ли си кой ще ти финансира проекта и при какви условия?

Ако не си свършил тези неща и имаш пари за загробване, по-добре ги изпийте с брат ти в местната кръчма. Дайте нивите под аренда на някой, който ще знае какво да прави с тях и да има кяр за всички.
 
Рози за рязан цвят, декоративни рози за продажба на посадъчен материал или розов цвят за масло?
Като гледам какво си написал, не си наясно какво ще правиш. Единствената ти цел са евро-парите.
Ако е розов цвят за масло:
Проучил ли си как и на кого ще го продаваш, как и колко ще ти струва да го береш? На какво разстояние е дистилерията, където ще караш цвета?
Проучил ли си почвено-климатичните условия на тези 20 дка - дали са подходящи за маслодайна роза?
Проучил ли си кой продава посадъчен материал и какви са разликите между отделните доставчици?
Проучил ли си кой ще ти финансира проекта и при какви условия?

Ако не си свършил тези неща и имаш пари за загробване, по-добре ги изпийте с брат ти в местната кръчма. Дайте нивите под аренда на някой, който ще знае какво да прави с тях и да има кяр за всички.

Оценявам включването, ама за пореден път не получавам отговора, който търся....Сега да ти отговоря на въпросите..

- Да. Има на кого да продам цвета, който ще бера. Дистилерията е на 15-20 км. Има къде да ги складираме. Въпреки че, знам, че не трябва много време да стоят, защото се скапват. Така че, в момента, в който се "наберат", трябва да се продадат възаможно най-скоро.
- Климатичните условия и почвата са подходящи за маслодайна роза. Регион - Златица и околията.
- Проучил съм цената за посадъчен материал и съм си направил някаква сметка. Целта ми не са само европарите, но защо да се "набивам" само с мой, след като мога да си спестят част от тях!?
- Точно за това търся човек с опит в европроектите, за да попълня липсващата инфорамция относно финансирането и условията.

Иначе има и пари за кръчми и за бизнес. Така че, не ги мисли тези работи :) Никой не е е родил научен и с течение на времето ще разберем и за тънкостите в занаята и други подробности. Няма как да разбереш дали водата е топла или студена, ако не се топнеш в морето, нали!?
Все пак благодаря за въпросите, които ми зададе, но се отклоняваме от темата...
 
- Точно за това търся човек с опит в европроектите, за да попълня липсващата инфорамция относно финансирането и условията.
Да ти споделя опит на колеги (щото два пъти съм сядал да пиша проекти и двата пъти съм се отказвал, причините не са по темата):
"Консултанти" има много.
Намери такъв, който ще ти "препоръча"от кого да купиш посадъчния материал. Нещата в този сектор са навързани като свински черва.
Цената на посадъчния материал ще е по-висока, но това е част от цената да ти мине проекта.
Винаги плащай по банков път! Освен рушветите.
Проверявай си фактурите, които ти дават - за менте фактури ти ще си страдащия.
Намери си банка, която да ти финансира изцяло или частично проекта. Може да го финансираш и със свои средства.
Проекта първо се изпълнява (след одобряването) и чак след проверка и документ, че нещата са направени според проекта, получаваш евро-парите. Може да има етапи и междинни плащания.
Прочети хубаво написания проект и се опитай да разбереш как ще го изпълниш. Консултанта ще си е взел парите за писането и нататък си сам срещу ДФЗ инспекторите. Има немалко изгорели, заради дребни грешки и неспазване на написаното в проекта.
"Млад фермер" бе в предния период. Сега нещата са с числа.
За Мярка 6.3 си закъснял. Може би по Мярка 4.1 ще можеш да минеш.

Не знаех, че по Златица-Пирдоп стават маслодайни рози. Но явно нещата се променят.
Успех!
 
Благодаря за инфото. Доста хора в региона гледат рози има и розоварни даже в Мирково. Задължително ще се говори с някой от района, който знае как седят нещата.
 

Горе