Фирмен блог към сайт на wordpress?

Frik

Active Member
Здравейте!
Искам да си направя фирмено сайтче с wortpress. За целта купих хостинг и домейн, инсталирах wordpress и всичко е ок, НО...

Основните статични текстове, като описание на фирмата и услугите и др. излизат към основния домен (domain.bg/за-фирмата, domain.bg/услуги и т.н.т.). Искам обаче и да създам блог към сайта, на който да си пиша статии, т.е. динамичната част от сайта.

I-вия вариант е да си пусна поддомейн или пък да си направя папка /blog и там да инстална нов wordpress и така... но ми се иска да го направя с един и същ wordpress и пак да изглежда като отделна директория?

Т.е. всички статии от блога да излизат на "domain.bg/blog/статия-1" без да използвам втори wordpress за блог?

Благодаря предварително!
 
От: Фирмен блог към сайт на wordpress?

Еми нямаш проблеми, всичко е въпроса на структура. Предполагам, че си направил фирмените данни като за нас, контакт с нас, за фирмата, услуги и др. да са ти на отделни страници (pages). За блога правиш в WordPress-a една категория blog и когато публикуваш новина или каквото искаш да излиза в блога си му задаваш отметка, че е в тази категория. Ако темата ти е добра, дори можеш да му зададеш да се ползва различен външен вид за публикациите от блога. Може и да си направиш твой си шаблон, но за тях се иска повече четене.
 
От: Фирмен блог към сайт на wordpress?

Да, но като му дам категория blog и посоча адреса то той излиза не domain.bg/blog а излиза domain.bg/category/blog. А и самите статии си излизат пак на domain.bg/заглавие, а не domain.bg/blog/заглавие
 
От: Фирмен блог към сайт на wordpress?

Отиди на настройки и промени вида на постоянните връзки (permalinks) Аз обикновено му задавам структура с попълване в полето различно на /%postname%, но в твоя случай ако искаш да вкарва и категорията пред името на публикацията, трябва да го направиш

/%category%/%postname%

виж на сайта на вордпрес codex.wordpress.org/Using_Permalinks за всички опции

по надолу в настройките, можеш да си сложиш твое си название за категориите и таговете в урл структурата. Примерно вместо category да ти е cat или само буквата c или вместо стандартното tag да е само t или каквото си избереш
 
От: Фирмен блог към сайт на wordpress?

Отиди на настройки и промени вида на постоянните връзки (permalinks) Аз обикновено му задавам структура с попълване в полето различно на /%postname%, но в твоя случай ако искаш да вкарва и категорията пред името на публикацията, трябва да го направиш

/%category%/%postname%

виж на сайта на вордпрес codex.wordpress.org/Using_Permalinks за всички опции

по надолу в настройките, можеш да си сложиш твое си название за категориите и таговете в урл структурата. Примерно вместо category да ти е cat или само буквата c или вместо стандартното tag да е само t или каквото си избереш

А как да докарам различна структура на самия блог и тя да е различна от тази на сайта (имам предвид разширенията и джаджите)

Май е по-добре с два отделни wordpress-a, но в такъв случай как бих могъл да изкарам последните постове на първа страница в сайта, ноходящ се на основния домейн?
 
От: Фирмен блог към сайт на wordpress?

А как да докарам различна структура на самия блог и тя да е различна от тази на сайта (имам предвид разширенията и джаджите)
С къстъм CSS за блог архива.
Може дори конкретната категория да се направи в съвсем различен стил.

Ако трябва да има някакви брутални промени в структурата, може дори къстъм темплейт/маркъп да се направи.
 

Горе