Форума на Предприемач с едно добро дело

wessly

Active Member
Здравейте,
за това да се обърна към вас ми хрумна, тъй като напоследък много зачестиха призивите на хора, реално нуждаещи се от някаква малка финансова помощ. Знаете държавата как обича да се "грижи" за точно тези хора. Освен една драматична история разказана пред камерата и поредният успешен репортаж, който ще събере не малка част от зрителите пред екрана, няма да се помогне ефективно на даденото лице или група от лица. В един друг форум бяхме стартирали на няколко пъти кампания за децата в домовете за временно настаняване. Когато дойдеше Коледа събирахме средства (не много) и ходихме до Lidl, Metro или някой друг магазин, в който пазарувахме на малчуганите сладки, плодове, отделно и дрехи и тнт. Имах няколко снимки, на дечицата, но не мога да ги намеря за сега (уникални са, могат да те разплачат само като ги гледаш, докато сладко похапват).
Та и вече към същината на въпроса, има ли желаещи да възобновим тази инициатива, в която ще се даряват някаква сума по сметка, след което даден човек, от даден град след заявка (защото домовете са много) ще може да работи с тях и да успее да зарадва малчугани. Не е казано само на домовете, може и на физически лица, които са претърпели някаква лична драма и имат затруднения (десетки репортажи само последния месец изгледах). Това действие да се повтаря всеки месец, за да не бъде един вид еднократна помощта. Не случайно го пиша тук, защото знам, че има доста хора напред с материала и едни 10 лв. на месец няма да им окажат никакво влияние върху бюджета. Надявам се да има желаещи, нека да направим и ние нещо от сърце, както правят постоянно колегите от най-големия автомобилен форум (но под друга форма).
 
  • Like
Реакции: dnc
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

принципно съм "ЗА" , но трябва да е някой доверен за да не се окаже че част от парите отиват в на някой джоба..
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Вече беше писано по тази идея и то мисля, че не един път.
Но на Предприемачите не им се занимава. :p
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Идеята е хубава, но парите и подаръците не са всичко. От БМВ клуба преди ходехме често в един дом за сираци в Долна баня. Децата се радваха много повече като се изсипем една тумба хора, те просто обичат да разговарят с други хора. Като ходехме и всеки от нас беше заобиколен от деца, които искат да му покажат нещо или просто да си говорят с теб. Не веднъж съм минавал и от там с "празни ръце", и те пак се радват супер много, просто защото си минал да ги видиш.
Та идеята ми е да се съберем и да посетим направо някой дом :)
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Да, забелязва се по "сериозния наплив" от желаещи.
Добавям тема от последните дни : http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=320353

И? Трябва да ми стане жал за тоя мангал ли? Защо баща му е направил 13 деца на майка му и ги е зарязал? Защо братята и сестрите му не му помагат?

Ето това е причината поради която не бих дал и една стотинка на домове за сираци - пълни са с цигани, чиито безотговорни родители са виновни за положението, в което са. И без това плащам достатъчно данъци, които отиват при тази целева група, сега се появавате вие разни псевдохуманисти и агитирате да даваме още?! С кеф бих помогнал на някой нормален човек, който има нужда, но на социални паразити не помагам.

А до другия от БМВ клуба - вземи си направи едно дете и му се радвай, вместо да ходиш да се радваш на чуждите. Тогава ще си благодарен, като ти остане време да се занимаеш с твоето дете.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Отделно от това който има магазин може да предлага на клиентите си да дарят към уницеф фиксирана сума или някакъв процент.
Това ще го направя след като започна да продавам стабилно.
Децата са деца. Те не са виновни за положението в което са.
Родителите са тези които са за убиване :)
Редовно от няколко години съм дарител в уницеф с какво ли не. Последните 2 години пропуснах но пак ще започна след като си стъпя стабилно на краката.
 
От: От: Форума на Предприемач с едно добро дело

И? Трябва да ми стане жал за тоя мангал ли? Защо баща му е направил 13 деца на майка му и ги е зарязал? Защо братята и сестрите му не му помагат?

Ето това е причината поради която не бих дал и една стотинка на домове за сираци - пълни са с цигани, чиито безотговорни родители са виновни за положението, в което са. И без това плащам достатъчно данъци, които отиват при тази целева група, сега се появавате вие разни псевдохуманисти и агитирате да даваме още?! С кеф бих помогнал на някой нормален човек, който има нужда, но на социални паразити не помагам.

А до другия от БМВ клуба - вземи си направи едно дете и му се радвай, вместо да ходиш да се радваш на чуждите. Тогава ще си благодарен, като ти остане време да се занимаеш с твоето дете.

Нима има нормални и ненормални деца? И едно дете заслужава да си легне гладно, защото е циганче, еврейче, африканче и т.н.?Това е може би е най-расисткото изказване в този форум...
Съгласен съм с идеята за тази помощ и се надявам да намерим доверен човек, на който да изпращаме тази символична сума и да събира парите (макар,че не мисля, че някой от тук би злоопотребил със средствата, имайки с в предвид за какво се събират). Евентуално след това, може да се пуска снимков материал на срещата с децата.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Разбира се, че има нормални и не-нормални деца от социална гледна точка. Нормалните деца имат семейства и родители, които си дават живота за тях. Не-нормалните деца са направени от не-нормални родители, които не желаят (или не могат, но въпреки това са ги създали) да им осигурят нормални условия за живот и развитие. Ако нормален член на обществото изпадне в беда - разболее се от болест, претърпи катастрофа и т.н. - тогава си заслужава да му се помогне. Ако дете, чиито родители загинат в катастрофа или при инцидент и по този начин по независещи от него обстоятелства има нужда от помощ - да, трябва да му се помогне. Но да ми ревете за някакъв мангал, който цял живот се е хранил от моите данъци, ако ще и да бяга като черна пантера - с това няма как да съм съгласен, камо ли да ми стане жал. Що не се хванете да помогнете на някоя баба, която живее със сто лева, а мислите за африканчетата? Типичен комунистически псевдохуманизъм - под носа му умират собствените му хора, той мисли за това как в Сомалия умирали от глад. Логика.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Разбира се, че има нормални и не-нормални деца от социална гледна точка. Нормалните деца имат семейства и родители, които си дават живота за тях. Не-нормалните деца са направени от не-нормални родители, които не желаят (или не могат, но въпреки това са ги създали) да им осигурят нормални условия за живот и развитие. Ако нормален член на обществото изпадне в беда - разболее се от болест, претърпи катастрофа и т.н. - тогава си заслужава да му се помогне. Ако дете, чиито родители загинат в катастрофа или при инцидент и по този начин по независещи от него обстоятелства има нужда от помощ - да, трябва да му се помогне. Но да ми ревете за някакъв мангал, който цял живот се е хранил от моите данъци, ако ще и да бяга като черна пантера - с това няма как да съм съгласен, камо ли да ми стане жал. Що не се хванете да помогнете на някоя баба, която живее със сто лева, а мислите за африканчетата? Типичен комунистически псевдохуманизъм - под носа му умират собствените му хора, той мисли за това как в Сомалия умирали от глад. Логика.

В случая не организираме инициатива за децата от Сомалия а децата от България. А тези деца, чийто родители не са стока и са го оставили, да не е станало по тяхно желание - по зависещо от децата обстоятелства? За този атлета въобще не говоря - на работоспособна възраст е предполагам,че може да се оправи сам,ако има желание, но невръстните деца по домовете нямат никакъв избор. И предпочитам да помагам на деца, чийто живот е пред тях и още не са видели нищо от него, а не на старци дето им е минал 90% от житейския път и малко или много са си поживели. И точно тия стари хора незаслужават помощ, понеже сами са се докарали до това състояние.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

A, значи бабите са се докарали до това състояние, защото пенсионните фондове са ограбени, а мангалите не са виновни, че родителите им ги правят на калъп и ги изоставят? Старците, които са си дали живота да построят тая държава не заслужават достойни старини, но циганетата по домовете заслужават помощ, така ли? Ами болните от рак, те заслужават ли помощ? А болните от други болести, които не получават помощ от никъде - те заслужават ли помощ? Не, щом са бели и българи, те ще се оправят, нали така? Е нали не си расист, защо делиш хората - едните сами си били виновни, а другите нямали избор. Че старият човек на 70-80 години какъв избор има?!
 
Последно редактирано:
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Идеята е хубава, но парите и подаръците не са всичко. От БМВ клуба преди ходехме често в един дом за сираци в Долна баня. Децата се радваха много повече като се изсипем една тумба хора, те просто обичат да разговарят с други хора. Като ходехме и всеки от нас беше заобиколен от деца, които искат да му покажат нещо или просто да си говорят с теб. Не веднъж съм минавал и от там с "празни ръце", и те пак се радват супер много, просто защото си минал да ги видиш.
Та идеята ми е да се съберем и да посетим направо някой дом :)


оуу.... това, което си споделил е много мило... Аз съм от Пловдив и веднъж видях едно детенце да продава оригами, които беше направило от обикновена хартия, седеше само в мъглата, мръсно и зъзнещо. Толкова жално ми стана, че въпреки това че съм на 20 години ми се искаше да го взема вкъщи, да го изкъпя и нахраня. Просто не е редно да се случват такива неща на децата ни. Но хората са казали "никой не избира в какво семейство ще се родиш". Не знам какво да кажа... Само 1 човек не е способен да промени морала на хората, който изоставят децата си,пращат ги да просят или са ги оставили на произвола на съдбата, и те милите да продават оригами за някое левче... ;(
 
От: От: Форума на Предприемач с едно добро дело

оуу.... това, което си споделил е много мило... Аз съм от Пловдив и веднъж видях едно детенце да продава оригами, които беше направило от обикновена хартия, седеше само в мъглата, мръсно и зъзнещо. Толкова жално ми стана, че въпреки това че съм на 20 години ми се искаше да го взема вкъщи, да го изкъпя и нахраня. Просто не е редно да се случват такива неща на децата ни. Но хората са казали "никой не избира в какво семейство ще се родиш". Не знам какво да кажа... Само 1 човек не е способен да промени морала на хората, който изоставят децата си,пращат ги да просят или са ги оставили на произвола на съдбата, и те милите да продават оригами за някое левче... ;(
Знаеш ли, години наред съм живял в Студентски град, като студент. Около блоковете ни винаги е имало много кучета. Винаги ми е правило впечатление, че се раждат много нови кученца. Много са готини, едни милички, невинни, пухкави. Супер сладури. След година и половина обаче когато пораснат, дойде зимата и няма какво да ядат - започват да нападат хора. Няколко пъти съм бил свидетел точно кученца, които помня като малки пухкавели около блока ми, как са нападали - майка с дете, момиче и момче (3 случая съм виждал). Изводът от историята е - не се поддавай на емоциите, защото сладкото кученце което подсмърча в калта днес, утре може да ти изяде главата.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

A, значи бабите са се докарали до това състояние, защото пенсионните фондове са ограбени, а мангалите не са виновни, че родителите им ги правят на калъп и ги изоставят? Старците, които са си дали живота да построят тая държава не заслужават достойни старини, но циганетата по домовете заслужават помощ, така ли? Ами болните от рак, те заслужават ли помощ? А болните от други болести, които не получават помощ от никъде - те заслужават ли помощ? Не, щом са бели и българи, те ще се оправят, нали така? Е нали не си расист, защо делиш хората - едните сами си били виновни, а другите нямали избор. Че старият човек на 70-80 години какъв избор има бе?!

Виж кво, за пореден път ще ти кажа да не се изживяваш, като революционер във форума (и в друго теми сме спорили) и не ми говори на "бе"! Темата е за призоваване за помощ и след,като някой не иска да помогне просто да не го прави, но не виждам защо трябва да убеждаваш другите да не помагат...
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Аз съм върл националист, определено изпитвам неприязъм към мангали, турци и т.н., НО едно дете не избира родителите си. Повечето деца по тези домове са точно мангали, но това не ми пречи да се държа съвсем приятелски с тях и да им помагам, винаги когато мога. Преди имах по-голяма непоносимост към циганетата, признавам си, но осъзнах, че за всичко са виновни родителите им, а не те.
Вярвам, че всеки човек може да се промени, това го доказва и психологията. Като ходиш и помагаш, ти им даваш надежда за утрешния ден, защото никак не е лесен животът на децата по тези домове.

И все си мисля, че темата не е за дискусия относно циганите в домовете, а дали някой има желание да помогне
 
От: От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Знаеш ли, години наред съм живял в Студентски град, като студент. Около блоковете ни винаги е имало много кучета. Винаги ми е правило впечатление, че се раждат много нови кученца. Много са готини, едни милички, невинни, пухкави. Супер сладури. След година и половина обаче когато пораснат, дойде зимата и няма какво да ядат - започват да нападат хора. Няколко пъти съм бил свидетел точно кученца, които помня като малки пухкавели около блока ми, как са нападали - майка с дете, момиче и момче (3 случая съм виждал). Изводът от историята е - не се поддавай на емоциите, защото сладкото кученце което подсмърча в калта днес, утре може да ти изяде главата.

Много си прав... момиче съм, емоционална съм, такава ми е природата... но ти наистина си прав! Ние хората също сме "животни", но защо кученцата започват да нападат? Защото са озлобени и от глад и от много други неща... така сме и ние (а уж сме "човеци" с разум)... В последните години съм чувала за толкова много случай на убийства, и то не какви, а деца убили родителите си, или по- голям брат убил по-малкото си братче, защото родителите обръщали внимание да малкия и пренебрегвали големия... Ужасни истории които ме потресват отвътре. И аз имам по- малък брат, и в интерес на истината много се дразним, защото той е "пубертетче" сега, и родителите ни го глезят по-вече отколкото за глезели мен, но въпреки това никога не ми е минавало през ума да направя такава зверщина... не знам какво да кажа, и постоянно се питам на къде отиваме ние...
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Наспамихте темата но и двамата сте прави т.е. истината е някъде по средата.
Има много класове хора на които им е нужна помощ но в този случай темата се отнася за децата.
Който иска да се помогне на бабите, кучатата, ескимосите.. да си пусне тема и ще дискутираме.

п.с. Значи да идвам и аз на тази кръгла маса щом ще има сеир хахах :D
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Това със събирането на пари в повечето случаи е просто отбиване на номера с цел изпиране на съвестта ("нали се грижим за нуждаещите се"). Ако някой наистина иска да се погрижи, не са нужни специални фондове и доверени хора, които да се грижат за тях. Просто се събират 5-10 човека (може и по-малко), които купуват като за начало вкусни неща и отиват на посещение в най-близкия дом. След като се информират за нуждите в дома могат да донесат и други неща. Освен нещата, които се носят, тези деца се интересуват и от тези, които ги носят. Все пак човекът е социално животно и изисква внимание. Моите спомени за ходения по тези домове са бая стари, но трябва да ги подновя. Нямате си представа какви интересни хора могат да се окажат тези деца. Има много талантливи сред тях. Неразвиването на талантите им е загуба за обществото.
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Не мога да повярвам на написаните глупости.Абе накъде сте се запътили вие бе хора,хора ли сте вие изобщо?Та човека просто подхвърля една идея,която е страшно добра и човешка.Подкрепете каузата му или по-добре замълчете вместо да говорите глупости расистски,ненормални деца,нормални..?!?

Как може да сме такова долно племе Българите?Аз лично съм ходил в Швейцария по работа и на връщане ми пълнят колата с одеяла,стари телевизори,дрехи..за българските деца тука в някой дом,последният път в една църква ги оставих и там ги разпределихме...те знаят и са съпричастни чужденците,а вие тука се излагате много!
 
От: Форума на Предприемач с едно добро дело

Идеята е супер, обаче не много лесно осъществима.
Тука да си дадеш сметката приятелю и да ти слагаме по 10 лева който може и да ходиш на края на месеца да ги даваш на децата - Става.
Но да ти сложим сметката в някой сайт и да напишем дарителска сметка помогнете на децата - после трябва правим лого с тебе да помогнем на теб :)
Има много закони по които трябва юрист да ги изкоментира и да каже как се правят нещата по стъпки.
И тея снимки ако са от някой дом за сираци, изобщо не ги качвай тук, щот пак ще се налага да ти правим зов за помощ...
Последно когато дарявах и исках да се снимам с деца, трябваше писмено разрешение от децата и от директора.
 

Горе